PDA

View Full Version : سوال: ساخت درايو مجازي

mohsenm66
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 10:25 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان برنامه نويس

من ميخواهم يه برنامه بنويسم كه يه درايو مجازي برام ايجاد كنه و بتونم در آن درايو يكسري اطلاعات ذخيره كنم

اگر كسي ميتونه به من كمك كنه :متفکر:

mehdi.mousavi
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:33 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان برنامه نويس
من ميخواهم يه برنامه بنويسم كه يه درايو مجازي برام ايجاد كنه و بتونم در آن درايو يكسري اطلاعات ذخيره كنم اگر كسي ميتونه به من كمك كنه :متفکر:

سلام.
دقیقا منظورتون از Virtual Drive چیه؟ اگر کاری که با دستور subst تحت Console میشه انجام داد رو از طریق برنامه انجام بدید، به هدفتون میرسید؟

بعنوان مثال، دستور

subst z: d:\bn

براتون یه Drive Letter جدید به اسم z میسازه که در واقع به همون d:\bn اشاره میکنه. آیا این کارتون رو راه میندازه یا دنبال چیز دیگه ای هستید؟ اگر این مشکلتون رو حل میکنه، میتونید از DefineDosDevice (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa363904%28VS.85%29.aspx) برای ایجاد چنین Drive ای استفاده کنید.

موفق باشید.

Netsky
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 18:13 عصر
سلام .
با تشكر از جناب موسوي بخاطر پاسخ مفيدشون . بنده هم يه لينك (http://www.computerhope.com/substhlp.htm) واسه گرفتن برخي اطلاعات مربوط به اين دستور رو ميزارم .
موفق باشيد ......

mohsenm66
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 19:08 عصر
دوستان ممنون از پاسخ هاتون

ولي من ميخواهم يه برنامه بنويسم كه يه درايو ايجاد كنه مثل برنامه clone cd

و بعد بتونم درون آن درايو اطلاعات ذخيره كنم
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

mehdi.mousavi
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 00:01 صبح
دوستان ممنون از پاسخ هاتون ولي من ميخواهم يه برنامه بنويسم كه يه درايو ايجاد كنه مثل برنامه clone cd و بعد بتونم درون آن درايو اطلاعات ذخيره كنم ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

خوب، فرض کنیم اطلاعات رو هم ذخیره کردیم. بعدش با این اطلاعات چیکار میخواهید کنید؟ اگر واقعا بخواهیم Low Level ببینیم مساله رو، باید با Kernel و بسیار از مباحث سیستم عامل آشنا باشید (مثل Mount Point ها) تا بتونید یه Drive Letter جدید از طریق نوشتن یه Kernel Mode Driver (بکمک DDK) ایجاد کنید.

اگر با C/C++ آشنا نیستید، یا از WDM چیزی نمیدونید، ابتدا باید کتبی در این زمینه تهیه کنید و بکمک اونها شروع به یادگیری و انجام این کار کنید. از طریق کدهای Managed ساده ترین راهی که به ذهنم می رسید، استفاده از DefineDosDevice بودش...

موفق باشید.