PDA

View Full Version : وقتی تعداد فیلدهای جستجو زیاد باشند

sa_2008
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:15 صبح
تو برنامه چند فیلد جستجو دارم که با شرط and کار میکنه .حالا نمیخوام برای هر کدوم از فیلدهای جستجو یک تکست باکس بزارم .به نظر شما چکار میشه کرد.یک کومبو باکس برای حالات انتخاب فیلد و چند تا تکست باکس به اندازه فیلدها؟

behnam25214
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:56 صبح
به نظرم اگه از کمبوباکس استفاده کنی بهتره.:متفکر:

sa_2008
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 13:34 عصر
از کمبو باکس استفاده کردم ولی چون جستجوی من چند پارامتریه و با شرط and برای هر حالت یک تکست باکس استفاده میشه فرم شلوغ میشه و بعضی از تکست باکسها در طراحی فقط جا گیره . ضمناً دکمه جستجوی من علاوه بر جستجو قراره موارد جستجو رو که کاربر وارد میکنه (البته نتایج جستجو رو نه) در دیتابیس ثبت کنه .میتونم در زمان runtime بر اساس انتخاب کاربر از کمبو باکس ، تکست باکسهارو اضافه کنم ولی نمیدونم چطور اونهارو نامگذاری کرده و موقع ثبت پاس بدم تو متد جستجو.

shahab_ss
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 20:48 عصر
شما میتونی یک کمبو داشته باشی برای انتخاب فیلد
و یک تکست باکس برای مقدار فیلد...
یک گرید که لیست موارد فیلتر رو نگه داره
و یک دکمه که فیلتر مورد نظر رو به لیست اضافه کنه.

کاربر به هر تعداد که دلش خواست فیلتر به اون لیست اضافه میکنه و شما نهایتاً اون لیست رو توسط And به یک سطر تبدیل میکنی و...

sa_2008
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 11:58 صبح
دوست عزیز : من برای جستجوم که با پروسیجر نوشته شده یک متد جستجو درون برنامه و داخل یک کلاس نوشتم . حالا باید پارامترهای جستجو رو وقتی که دکمه جستجو رو زدم به متد جستجوم پاس بدم . و این پارامترها در واقع همون ورودیهای کاربره که تعدادش زیاده.در حالتی که مقدار فیلدها کمه با استفاده از تکست باکس میشه اونهارو از ورودی کاربر خونده و به متد پاس داد .در حالتی که شما زحمت کشیدید چطوری میشه اینکارو کرد؟

sa_2008
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:42 عصر
کسی تا حالا اینکار رو انجام نداده