PDA

View Full Version : سوال: تغییرات بر روی عکس و ذخیره

mohsen_f_b
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 12:26 عصر
سلام
دوستان فکر کنم تاحالا همه شما فیس...بوک رو دیدید.
من یه قسمت می خوام مثل بخشی که عکس میزاریم.
که وقتی عکس رو آپ کرد بتونه یک سری کارا روش انجام بده مثل اینکه بخشی از عکس رو انتخاب و روش مطلب بزاره و وقتی کسی دید و رفت روی اون بخش خاص اون نوشته نمایش داده بشه.
از دوستان تاحالا کسی این کارو کرده یا نه؟
نحوه پیاده سازیش چطوری باید باشه؟
باید از jQuery یا Ajax هم استفاده بشه؟

باتشکر

mehdi.mousavi
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 13:23 عصر
سلام
دوستان فکر کنم تاحالا همه شما فیس...بوک رو دیدید.
من یه قسمت می خوام مثل بخشی که عکس میزاریم.
که وقتی عکس رو آپ کرد بتونه یک سری کارا روش انجام بده مثل اینکه بخشی از عکس رو انتخاب و روش مطلب بزاره و وقتی کسی دید و رفت روی اون بخش خاص اون نوشته نمایش داده بشه.
از دوستان تاحالا کسی این کارو کرده یا نه؟
نحوه پیاده سازیش چطوری باید باشه؟
باید از jQuery یا Ajax هم استفاده بشه؟

باتشکر

سلام.
برای اینکار مجبور هستید تا از کد Client Side استفاده کنید. در واقع مکانیزم انتخاب بخشی از عکس و گرفتن نوشته رو میتونید توسط jQuery انجام داده و سپس، مختصات ناحیه انتخاب شده + متن وارد شده توسط کاربر رو میتونید توسط jQuery و امکانات Ajax به سرور ارسال و اونجا ذخیره کنید تا در صورت مشاهده مجدد عکس، بتونید بخشهای مورد نظر از عکس رو که برای متن مزبور تعیین شده بصورت Tooltip (یا هر چیز دیگه ای) نشون بدید.

جزییات درگیر در انجام اینکار زیاد هستش. اگر بفرمایید دقیقا با چه بخشی از این کار مشکل دارید، بهتر میشه کمک کرد.

موفق باشید.

mohsen_f_b
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 13:54 عصر
جزییات درگیر در انجام اینکار زیاد هستش. اگر بفرمایید دقیقا با چه بخشی از این کار مشکل دارید، بهتر میشه کمک کرد.

سلام
ممنونم که پاسخ منو دادید.
کلا می خواستم این کارو شروع کنم.نمی دونستم از کجا باید شروع کنم و چی کار باید کنم.
اگه کدی توی jQuery که این کارو می کند رو دارید به من بدید.
حالا استارت رو از کجا بزنم و شروع کنم.

باتشکر

mehdi.mousavi
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:00 عصر
سلام ممنونم که پاسخ منو دادید. کلا می خواستم این کارو شروع کنم.نمی دونستم از کجا باید شروع کنم و چی کار باید کنم. اگه کدی توی jQuery که این کارو می کند رو دارید به من بدید. حالا استارت رو از کجا بزنم و شروع کنم. باتشکر

سلام.
از اینجا شروع کنید. (http://odyniec.net/projects/imgareaselect/)

موفق باشید.

mohsen_f_b
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:08 عصر
بازم تشکر

شروع می کنم هرجا به مشکل بر خوردم دوباره مزاحم می شم.

باشکر فراوان