PDA

View Full Version : طراحي جدول در ريپورت

7skies
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:30 عصر
چگونه مي توان در ريپورت ديتابيس اكسس يك فرم با تعداد سطر وستون مشخص ايجاد كرد؟

moalla
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:33 عصر
سوالتون اصلا مفهوم نيست
توي ريپورت يك فرم ايجاد كرد؟؟؟

aaa_zarea
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:42 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز
من فكر كنم منظور شما ايجاد يك فرمت و جدول در ريپورت باشد
به نظر من تنها راه شما اسكن كردن فرم مورد نظر و قرار دادن آن در پشت ريپورت مي باشد

aaa_zarea
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:48 عصر
البته دوست عزيز در يك حالاتي هم جدول را مي توان در گزارش طراحي كرد مگر اينكه فرم حالت خاص داشته باشد بايد اسكن كرد

7skies
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 14:57 عصر
سوالتون اصلا مفهوم نيست
توي ريپورت يك فرم ايجاد كرد؟؟؟
نه. داخل ريپورت يك جدول(منظورم از فرم ،جدول بود.ببخشيد) با مثلا 4 سطر وسه ستون ايجاد كرد.بعد در هر سلولش يك فيلد ايجاد كرد كه موقع پرينت هم تراز پرينت بشه.

با سلام خدمت دوست عزيز
من فكر كنم منظور شما ايجاد يك فرمت جدول در ريپورت باشد
به نظر من تنها راه شما اسكن كردن فرم مورد نظر و قرار دادن آن در پشت ريپورت مي باشد
ممنون. از راهنماييتون.
به نظرم كيفيت اسكن و بزرگ وكوچك شدن اندازه آن روي كار تاثير خوبي نداره!(چون خود جدول يك بك گراند ديگه هم داره)ولي امتحان مي كنم.

sajjad_kochekian
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 17:06 عصر
من خودم با استفاده از خط های عمودی و افقی این کار را انجام میدم.
چند نفر دیگه هم رو دیده ام همین کار رو میکنند یکم هم مشکله.
ولی فکر کنم 2007 مشکل رو حل کرده.

البته اگه کسی راه دیگه ای بلده به من هم یاد بده چون زیاد باهاش سر کار دارم.

moalla
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 00:06 صبح
به نظر من هم پيشنهاد آقا سجاد بهترين گزينه است اما اگه خواستيد باز عين فرمتون در بياد ميتونيد با فتوشاپ اسكن اون رو تقسيم كنيد به قسمتهايي كه بايد تكرار بشن و قسمتهايي كه نبايد تكرار بشن. البته باز اگه مثلا تعداد ركوردها كم باشه تريپ گزارش يكم ضايع ميشه
اما خوب اين رو هم ميشه حل كرد. براي اين كار پيشنهاد من اينه:‌قبل از گزارش اطلاعاتتون رو به يك جدول موقت كپي كنيد و مثلا اگه سه تا ركورد بيشتر نداشته با كد هفتا ديگه بهش اضافه ميكنيم تا كمتر از ده تا نشه. بعد از همين جدول موقت پرينت ميگيريم.
بازم به نظر پيشنهاد آقا سجاد بهتره

7skies
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 10:11 صبح
من اين روش استفاده كردم اميدوارم به كارتون بياد.
ابتدا جدول موردنظر را در فايل ورد طراحي كردم.(با ليبل موردنظر).بعد با نرم افزار universal document convertor صفحه اي كه جدول داخل اون بود به فرمت jpeg تبديل كردم.بعد عكس موردنظر را(كيفيت و حجم عكس با خودتون)به عنوان بك گراند ريپورت قرار دادم(از گزينه image در پنجره طراحي هم ميشه استفاده كرد. ولي روش اول به نظرم بهتره).بعد از اون هم فيلد هاي مورد نظر را با توجه به عكس جايگذاري و ليبل ها رو پاك كردم. ودر نهايت سورس تكست باكس .
(توضيح و لينك دانلود نرم افزار رو اگه كسي خواست بگه تا بذارم)

morynf
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:46 عصر
جناب لطفا در صورت امكان لينك دانلود را براي من قرار دهيد
با تشكر