PDA

View Full Version : یک ایده ناب برای شرکت زدن ، چه نیازی در بازار کامپیوتر و نرم افزار احساس می کنید؟

bahar_engineer
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 16:01 عصر
سلام
دلم براتون تنگ شده بود! خیلی وقته سر نزدم
من می خوام یه شرکت بزنم! دنبال یک ایده ناب می گردم ایده ای که حتی نمونه خارجی هم نداشته باشه
یا اگه داره حداقل توی ایران ناب ناب باشه
یه ایده که بشه به شهرک علمی و تحقیقاتی ارائه داد تا بتونم به عنوان ایده محوری از اون برای شرکت زدن استفاده کنم
دوستان نظری دارن؟ ایده ای به ذهنتون می رسه که به من کمک کنه ؟ تو زمینه وب ، برنامه نویسی نرم افزار با سی شارپ و یا کلا کامپیوتر و حتی موبایل! موبایل هاتون اگه چه امکانی داشته باشه شما خیلی ازش راضی می شین؟ یه امکان فضایی بگین ها! :تشویق:

ایده ای که نو باشه ... هر قدر هم به نظرتون ایده هاتون غیر ممکنه یا بی مزه است:لبخند: یا به درد نخوره :چشمک: اینجا اعلام کنید
من ازشون استفاده می کنم
خیلی لطف می کنید اگه هرچی به ذهنتون می رسه بگین .. کمک بزرگیه
شیرینی اش هم با من :چشمک:
شرکت که زدم همتون مهمون می کنم یکی از محصولاتمون رو رایگان یا حداقل با نصف قیمت بهتون می دم:لبخند:

منتظرم ها!!!
ممنون

alireza_s_84
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 17:01 عصر
به نظر من شرکتی که با ایده دیگران تاسیس بشه رو شما نمیتونی اداره کنی ولی به نظر من برای کار کردن شما میتونید با تولید هر نرم افزاری که فکرش رو بکنی شروع کنی. این نرم افزارها فرقی نمیکنه چی باشه ، ساخته شده باشه یا نه ولی مهم اینه که خوب پشتیبانی کنی.
هنوز هم به جرات میگم اگر کسی یه برنامه حسابداری بنویسه میتونه به قیمت خیلی خوبی بفروشه چون اکثر برنامه هایی که من دیدم باگ زیاد دارن و مدام کار دست کاربرا میدن.
یک پک تولید کن که شامل برنامه های ریز مثل : مدیریت کتابخانه ، مدرسه ، تاکسی سرویس ، بنگاه املاک ، مدیریت مطب ، پیتزا فروشی ، رستوران و ... باشه.
توی زمینه وب من سایت های تبلیغاتی و فروشگاه های اینترنتی رو توصیه میکنم.
جدیدا مرغ فروش ها هم پیشرفت کردن: همین دیروز یه مرغ فروشی برای مدیریت فروشگاهش از من خواست براش یه برنامه طراحی کنم بنده خدا میگفت به ازای فروش دو تا رون و دو تا بال و یه سینه و دو تا پا و ... میخوام یه دونه مرغ از انبارم کم بشه:لبخند: گفتم پدر من هرچی فروختی رو کیلویی کم کن تا اگر گردن نفروختی باز از انبارت مرغ کم بشه:قهقهه:
خلاصه اینقدر سوژه هست که اگه یه خورده نگاه بکنی قشنگ جلوت بشکن میزنن.
خیلی چیزهایی که فکر نمیکنیم بدرد بخورن بدرد میخورن سه ماه پیش یکی از دوستام بهم پیشنهاد داد یه نرم افزار مدیریت بنگاه بنویسم ولی من گفتم اینکار ارزش نداره و نخواستم زیر بارش برم ولی آخر سر نمیدونم چی شد از سر بیکاری بود ، از سر سرگرمی بود ، از سر کنجکاوی بود نوشتم و بهش دادم و لی دقیقا در عرض سه هفته 12 نسخه رو فروختم و خودمم هنوز باور نمیکنم ولی اینطوریه . شاید شما کاری که میخوای انجام بدی در نظرت کوچیک باشه ولی شاید آثار و تبعات بزرگی داشته باشه.
بهر حال این نظر منه زیاد دنبال پروژه های فضایی نباشه روی همین زمین خودمون پروژه برای انجام دادن زیاده فقط باید چشماتو باز کنی.
امیدوارم شرکتی که میزنی همونی باشه که توی رویاهات بهش فکر میکنی اگر برنامه نویس و طراح وب خواستی من هستم همه جورش هم بلدم تو کارم نشد ندارم ولی حقیقتا دلبخواهی میام سر کار :لبخند:
موفق باشی

خسته نباشی توی بی بی سی هم یه اعلان میزدی

Netsky
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 18:07 عصر
سلام .
بهتون تبريك ميگم . چون واقعا آدم اعتماد به نفس داشته باشه خيلي خوبه . مثلا همين كه ميخايد دنبال يه ايده ي فضايي باشيد . خيلي خوبه . ولي يه توصيه ميكنم . اول با برنامه هايي شروع كنيد كه واقعا ميتونيد انجام بديد و بضاعتش ( هم علمي و هم در بعضي مواقع اقتصادي ) رو داشته باشيد . دوستمون عليرضا خان هم درست ميگن . ايده اي رو كه كسي ديگه اي داده باشه توسط شما درست اداره نميشه . دركل براتون آرزوي موفقيت ميكنم و انشالله بتونيد يه شركت هرچند كوچيك ولي خوب رو بزنيد و با طي كردن پله هاي موفقيت روزي شركتي جهاني داشته باشيد . يادتون باشه شركت هاي گردن كلفتي همچون مايكروسافت و گوگل و ياهو و اپل هم از اول اينقدر غول آسا نبودن ولي با تلاش از غول بودن هم فراتر رفتن .

ricky22
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 23:08 عصر
پردازش تصویر
یا اگه می خوای تجاری کار کنی
bpms
erp
scm
crm

majidmir
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 10:32 صبح
سلام
دلم براتون تنگ شده بود! خیلی وقته سر نزدم
من می خوام یه شرکت بزنم! دنبال یک ایده ناب می گردم ایده ای که حتی نمونه خارجی هم نداشته باشه
یا اگه داره حداقل توی ایران ناب ناب باشه
یه ایده که بشه به شهرک علمی و تحقیقاتی ارائه داد تا بتونم به عنوان ایده محوری از اون برای شرکت زدن استفاده کنم
دوستان نظری دارن؟ ایده ای به ذهنتون می رسه که به من کمک کنه ؟ تو زمینه وب ، برنامه نویسی نرم افزار با سی شارپ و یا کلا کامپیوتر و حتی موبایل! موبایل هاتون اگه چه امکانی داشته باشه شما خیلی ازش راضی می شین؟ یه امکان فضایی بگین ها! :تشویق:

ایده ای که نو باشه ... هر قدر هم به نظرتون ایده هاتون غیر ممکنه یا بی مزه است:لبخند: یا به درد نخوره :چشمک: اینجا اعلام کنید
من ازشون استفاده می کنم
خیلی لطف می کنید اگه هرچی به ذهنتون می رسه بگین .. کمک بزرگیه
شیرینی اش هم با من :چشمک:
شرکت که زدم همتون مهمون می کنم یکی از محصولاتمون رو رایگان یا حداقل با نصف قیمت بهتون می دم:لبخند:

منتظرم ها!!!
ممنون
سلام
1-هک (آموزش یا هک کردن هر چیز و هر کی )!:لبخند:
2-فروش رسیور :لبخند:

bahar_engineer
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 16:03 عصر
Oooops!!! Wooow
از لطف همه دوستان ممنونم

اما قبل از هر چیزی باید بگم که ایده باید نو باشه و فن آفرینی داشته باشه چون در غیر اینصورت شهرک علمی و تحقیقاتی به من اجازه زدن شرکت رو نمی ده توی شهرک! برای همین گفتم ناب باشه فضایی باشه

و دنبال یه ایده توپ هستم چه اشکالی داره شما کمکم کنید شما فقط ایده رو می دین بقیه کارهاش با من:چشمک:

در ضمن من خودم چند تا ایده داشتم و یکیش همون فروشگاه مجازی اینترنتی بود اما شهرک گفت این کار ایده ای نیست که نو باشه

برای همین نیاز به کمک و همفکری شما دارم:افسرده:

شما جرقه رو بزنید... در مورد برنامه نویسی پک های ویندوزی مثل مدرسه و بنگاه و حسابداری و اینها هم همه ایده های جالب و خیلی خوبی هستن اما ایده ای که نو باشه نیستن

یه ایده که نبوده در ایران ... یه چیز نو ... فکر کنید اگه چه امکانی اضافه می شد به امکاناتتون توی زمینه کامپیوتر یا موبایل کارتون خیلی راحت تر می شد؟ من اینو می خوام

چون با ایده های تکراری نمی تونم شرکت توی شهرک بزنم:گریه:

باز هم بگین ... هر جمله شما می تونه جرقه رو ایجاد کنه . ممنونم:قلب:

alireza_s_84
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 16:56 عصر
خوب من یک ایده ناب دارم من رشته تحصیلیم عمران بوده در زمان دانشجویی ترم سوم که بودم با VB6 آشنا شدم وبعدها در ترم 5 یک برنامه نوشتم که کارش محاسبه مقطع تیر و ستون برای ساختمانهای فلزی بود ولی چشمتون روز بد نبینه فکر کردم از این برنامه ها نیست ولی حداقل 3 تا برنامه بود که بهش نقشه ساختمان رو میدی خودش همه چیز رو حساب میکنه بهت میده(فکر نکنید مهندس ساختمان کاری میکنه همش ویزارده) مثل : SAP و CON-MIX و e-taps .
اما توی رشته عمران چیزی داریم به نام متره و برآورد که کار مهندس محاسبه هزینه های همه چیز برای ایجاد یک ساختمانه و همیشه هم دقیق در میاد.
این بخش متره و برآورد رو من یه جورایی کار کردم که برنامه بنویسم ولی چون دست تنها بودم نتونستم و نشد و دیگه قیدش رو هم زدم هیچ نرم افزاری تا حالا برای انجام اینکار ساخته نشده و اگر شما تولید کنی اولین کسی خواهی بود که در دنیا به همچین کاری اقدام کرده (اینهم ایده نو حالا میخوام ببینم کیه که توی شهرک مجوز نده؟؟؟؟)
بعد که مجوز گرفتی و شرکت زدی برو سراغ همون چیزهای قدیمیه خودمون مثل تولید نرم افزار حسابداری و ....
ضمنا اگر مشکلت مجوزه کاری نداره یه Level پارتی و 300 تومن بیشتر بهترین جای شهرک رو بهت میدن.

sara.f
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:55 عصر
خوب من یک ایده ناب دارم من رشته تحصیلیم عمران بوده در زمان دانشجویی ترم سوم که بودم با VB6 آشنا شدم وبعدها در ترم 5 یک برنامه نوشتم که کارش محاسبه مقطع تیر و ستون برای ساختمانهای فلزی بود ولی چشمتون روز بد نبینه فکر کردم از این برنامه ها نیست ولی حداقل 3 تا برنامه بود که بهش نقشه ساختمان رو میدی خودش همه چیز رو حساب میکنه بهت میده(فکر نکنید مهندس ساختمان کاری میکنه همش ویزارده) مثل : SAP و CON-MIX و e-taps .
اما توی رشته عمران چیزی داریم به نام متره و برآورد که کار مهندس محاسبه هزینه های همه چیز برای ایجاد یک ساختمانه و همیشه هم دقیق در میاد.
این بخش متره و برآورد رو من یه جورایی کار کردم که برنامه بنویسم ولی چون دست تنها بودم نتونستم و نشد و دیگه قیدش رو هم زدم هیچ نرم افزاری تا حالا برای انجام اینکار ساخته نشده و اگر شما تولید کنی اولین کسی خواهی بود که در دنیا به همچین کاری اقدام کرده (اینهم ایده نو حالا میخوام ببینم کیه که توی شهرک مجوز نده؟؟؟؟)
بعد که مجوز گرفتی و شرکت زدی برو سراغ همون چیزهای قدیمیه خودمون مثل تولید نرم افزار حسابداری و ....
ضمنا اگر مشکلت مجوزه کاری نداره یه Level پارتی و 300 تومن بیشتر بهترین جای شهرک رو بهت میدن.
در حال حاضر دو نرم افزار در ایران هست به نام "تکسا" و "تدبیر"،که کار صورت وضعیت و متره برآورد را انجام میدن، اما مشکلاتی دارن، از جمله اینکه توی قسمت اضافه بها ها نمی تونند خوب عمل کنند و نمی تونند اضافه بهاها را درست محاسبه کنند و مثلا نمی تونند تشخیص بدن که کدوم قسمت از توضیحات ، باعث ایجاد اضافه بها میشه.

alireza_s_84
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 21:14 عصر
در حال حاضر دو نرم افزار در ایران هست به نام "تکسا" و "تدبیر"،که کار صورت وضعیت و متره برآورد را انجام میدن، اما مشکلاتی دارن، از جمله اینکه توی قسمت اضافه بها ها نمی تونند خوب عمل کنند و نمی تونند اضافه بهاها را درست محاسبه کنند و مثلا نمی تونند تشخیص بدن که کدوم قسمت از توضیحات ، باعث ایجاد اضافه بها میشه.
بله میدونم این دوتا فقط کارهای صورت وضعیت و لیست اقلام و مصالح رو مدیریت میکنن ولی اینطوری نیست که مثل نرم افزار Sap یه مقطع یا پروفایل تعریف کنی بعد بهت یه ساختمون اسکلت فلزی بده .
منظور من تولید نرم افزاری بود که با تعریف پلان برای اون و تنها با چند تنظیم ساده بتونه کل هزینه ها رو حساب کنه البته بگم راه حل اینکار رو من پیدا کرده بودم ولی چون اونموقع +GDI اصلا خوب نبود پیاده سازی نکردم و باید هم بگم که اینکار نیاز به کار گروهی داره چون با 2 و 3 نفر اصلا نمیشه کار کرد سالها طول میکشه.
بهرحال من اگر روزی برای خودم شرکت بزنم اگه تا اونموقع کسی این کار رو نکرده باشه من انجام میدم.
(شنیدی میگن آرزو بر جوانان عیب نیست:لبخند:)

bahar_engineer
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 08:45 صبح

شما مقطع تحصیلیتون چیه ؟ کارشناسی ؟ ارشد یا ...
حاضرید با هم یه شرکت بزنیم؟ فقط هر از گاهی باید بیاین اصفهان:لبخند:
اگه ارشد باشین که عالیه اگه هم مهندسی خوندین موردی نداره... ایده تون جالبه و نیاز به اطلاعات عمران هم داره فقط یه برنامه نویس نمی تونه چنین نرم افزاری بسازه
اگه موافقین بیاین جزو هیئت موسسین شرکت و هر درصدی که بخواین سهم بهتون تعلق میگیره بین 1 درصد تا 50 درصد
من ایده زیاد دارم اما ایده محوری باید حتما نو باشه ... ایده های دیگه برای ادامه کار عالین
نظرتون رو به من اعلام کنید
اگه خواستین پیغام خصوصی بدین

bahar_engineer
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 09:52 صبح
سلام از دوستان کسی دیگه ایده ای به ذهنش نمی رسه ؟ تو رشته کامپیوتر باشه ...
همراهی کنید دوستان عزیز!

اوبالیت به بو
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 10:21 صبح
آخه آدم ایده هاش رو نمیاد بگه که.

کارآفرین از فرصت ها برای خودش استفاده می کنه

Felony
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:32 صبح
آیا اصلاً سوادش هست ؟
بله سوادش هست ، ولی مشکل ما یارانی ها این هست که کار گروهی بلد نیستیم و این یعنی پایان یک پروژه بزرگ .

mmnoody2006
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 23:08 عصر
من قبلا که دلفی کار می کردم روی یه نرم افزار گرافیکی قوی کار می کردم خیلی هم پیشرفت کردم ولی
چون تنها بودم به جایی نرسید و بی خیال شدم جالب بود که خیلی ها ورژن های اولیه رو دانلود کردن و
خیلی تعریف هم می کردن

Felony
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 06:27 صبح
همینی که بلد باشی کار گروهی انجام بدی هم سواد میخواد

سواد بحثش جداست ، کار گروهی خودش یک نوع هنره و هر کسی این هنر رو نداره .

bahar_engineer
سه شنبه 04 خرداد 1389, 12:14 عصر
اینجا انگار داره دعوا می شه!
این هم یکی از معضلات جامعه ماست... شما ایده بدین چکار دارین که سوادش هست یا نه؟:لبخند:

ببینید من ایده های شما رو نمی خوام که بدزدم:قهقهه: اینکه می گم ایده منظورم اینه که مثلاً من همیشه با خودم فکر می کردم اگه می شد خونه ها رو اندازه یک قوطی کبریت کوچیک کرد و با خودمون می بردیم مسافرت باز اونجا بازش می کردیم بزرگ می شد چقدر خوب بود:کف::بامزه:

اینطوری منظورمه بهم کمک کنید! اما تو زمینه کامپیوتر و موبایل...

مرسی از همه

theinfinity
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 02:36 صبح
من یه چنتایی ایده دارم، توپ، فضایی، جدید، ملس، باحال، تست شده، view رو به دریا و ....
با ضمانت مادام العمر و خدمات پس از فروش(از تمیز کردن شیشه های شرکت تا جور کردن آبدارچی با مدرک کارشناسی ارشد(ترجیحا خانم)).
ولی شرمنده نمی تونم بگم اگه بگم مجبور می شم بکشمت:لبخند:
ولی جدی اگه خاستی شرکت را بندازی اول کار ای بازار رو دسته بندی کن،به نظر من، بعد ببین الان تو ایران چی بوقه بوقه بعد تو همون زمینه بشرکت(البته فک کنم آخرش به این نتیجه می رسی تو همه چی بوقیم)
مثلا اگه چند سال پیش (تقریبا 10 سال) دسته بندی می کردی می دیدی شرکت برا برنامه نویسی شبکه تو ایران نیس(حرفه ای و مشهور) ولی بعد سرو کلشون پیدا شد و این دسته رم جوادش کردن!

راستی الان تو زمینه موبایل خیلی فکرای خفنی وجود داره اگه واقعا می تونی، فقط کافیه چشاتو وا کنی