PDA

View Full Version : فارسی نمودن اعداد در Maskedit

Success
پنج شنبه 05 خرداد 1384, 13:28 عصر
سلام

من در برنامه ام از Maskedit استفاده کرده ام ولی اعداد داخل اون همیشه لاتین هستن چطور می تونم اونها را فارسی کنم ؟ لازم به توضیحه که فونت اون هم فارسی هست ولی خاصیت Righttoleft نداره .

Success
جمعه 06 خرداد 1384, 17:17 عصر
سلام

آقای کدنویس لطفا شما که در اکثر موارد اطلاعات کاملی دارید من را راهنمایی بفرمایید. :گیج:

hadi2345
جمعه 06 خرداد 1384, 17:59 عصر
با سلام .
من هم مشکل شما رو داشتم و به این صورت حلش کردم که در regional قسمت customize رو انتخاب کردم و
در قسمت dıgıt substıtutıon گزینه natıonal رو انتخاب کردم . البته این راه زیاد جالب نیست و من هم منتظر جواب دوستان هستم ..............

niloufar
شنبه 07 خرداد 1384, 12:55 عصر
سلام
1- ببخشید که ما هم که کدنویس نیستیم جواب میدیم
2- نظری که آقا هادی داشتند وقتی کار میکنه که کمبوی تب اول را هم فارسی بگیریم
3- راه صحیح دستکاری تو فونتهاست. فونتهای فارسی رو اگه باز کنید (با یه دابل کلیک)، میبینید که اعدادش انگلیسی هستند. دلیلش اینه که تو این فونت ها، کاراکترهای معمولی اعداد انگلیسی هستند و یه سری کاراکتر اضافی برای اونا درست کرده اند که هر وقت تو Regional اعداد را فارسی می کنیم، این کاراکترهای اضافی نشون داده میشن (که راه درستی نیست). راهش اینه که اعداد فارسی را به جای اعداد اصلی این فونتها کپی کنیم.
4- اگه از شماره 3 چیزی سر در نیاوردید، فونتی را که آقا بابک به نام TTahoma در یه تاپیک گذاشته بودند را برای کنترلهایی که اعداد فارسی قراره نشون بدن، قرار بدید (این فونت همین جوره که در شماره 3 گفتم شما می تونید بدون دونستن شماره 3، به راحتی از این فونت استفاده کنید). در اینصورت دیگه نیازی به تغییرات در Regional ندارید
5- چقدر متن تایپ کردم، خسته شدم :cry: :wink:

hadi2345
شنبه 07 خرداد 1384, 18:03 عصر
با تشکر از niloufar .
لطفا اگه ممکنه لینک اون تاپیکی رو که آقای زواری فونت رو گذاشته بودن اینجا بذارید تا استفاده کنیم .

hadi2345
شنبه 07 خرداد 1384, 18:11 عصر
لینکشو پیدا کردم . جالب بود .
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=25665&highlight=ttahoma

Success
یک شنبه 08 خرداد 1384, 07:04 صبح
سلام
1- ببخشید که ما هم که کدنویس نیستیم جواب میدیم
:cry: :wink:

نیلوفر خانوم سلام

می بخشید من منظور خاصی نداشتم ، ولی چون هیچ کس جواب نداده بود اینو نوشتم . در هر صورت شما هم دارای اطلاعات خوبی هستید و من هم از شما به خاطر راهنمائیتان متشکرم . :flower: :cry:

Payam Moradi
یک شنبه 08 خرداد 1384, 07:16 صبح
سلام

یک کلک بزنید. اینطوری که در ابتدای عبارت Mask یک کاراکتر فارسی درج کنید. مثلا حرف "فتحه" (Shift + A) اونوقت درست میشه. چون حرف فتحه ریزه زیاد تو دید نیست. جزو متن اصلی هم حساب نمیشه. بعضی وقتها حرف اضافی شکل خوبی به متن میده.

اینم یک جورشه دیگه! :mrgreen:

hadi2345
یک شنبه 08 خرداد 1384, 10:41 صبح
با سلام .
آقای مرادی ولی اگه قرار باشه که maskedit فقط عدد بگیره که دیگه نمیشه این کار و کرد .

Payam Moradi
یک شنبه 08 خرداد 1384, 13:06 عصر
با سلام .
آقای مرادی ولی اگه قرار باشه که maskedit فقط عدد بگیره که دیگه نمیشه این کار و کرد .

علامت اضافی جزو عبارت Mask حساب میشه.
این برنامه رو باز کنید.

hadi2345
یک شنبه 08 خرداد 1384, 18:06 عصر
خیلی ممنون آقای مرادی . حالا فهمیدم که منظور شما چی بود . کلک جالبی بود :wink: .
موفق باشید . :flower:

بابک زواری
دوشنبه 09 خرداد 1384, 10:43 صبح
از این فونت برای اعدادت استفاده کن هم خوانا هست و هم فارسی فقط اینکه کدپیج حروفش فرق میکنه

hadi2345
دوشنبه 09 خرداد 1384, 13:26 عصر
جناب زواری این فونت با فونت TTAHOMA چه فرقی داره؟

niloufar
دوشنبه 09 خرداد 1384, 16:05 عصر
سلام

از این فونت برای اعدادت استفاده کن هم خوانا هست و هم فارسی فقط اینکه کدپیج حروفش فرق میکنه
ممنون ولی دیگه خیلی کدپیجش، کدپیجه :sunglass:

جناب زواری این فونت با فونت TTAHOMA چه فرقی داره؟
ببخشید پابرهنه پریدیم تو ... از نظر اینکه بخواهید برای اعداد استفاده کنید، هیچ فرقی نداره جز ظاهر آنها (بسته به سلیقه افراد) ولی برای حروف، زمین تا آسمون فرق داره (مثلا این فونت اصلا چیزی به نام حروف انگلیسی حالیش نیست)

در آینده، شاید یه سری فونت دستکاری شده خوگشل (همون خوشگل است به یه نحو دیگه) درست کنم و برای استفاده بذارم ...

بابک زواری
دوشنبه 09 خرداد 1384, 20:08 عصر
این فونت طراحی خودمه با کمک اون میتونم کدپیچ های مختلفی از جمله ایران سیستم ، سینا ، 1256 و سایه
Fiscii و Visual Fiscii و مریم و IPT و پروین و شورا و چند تا دیگه رو با هم تایپ کنم و فقط با تعویض یک Property کل متن همراه با کدپیجش عوض میشه .
و بزرگترین خصوصیتی که داره اینه که نیازی به محیط فارسی برای نمایش و ادیت نداره و خصوصیات فارسی رو در خودش نگه میداره .
البته کنترلهای خاص خودش رو برای تایپ داره قبلا به اسم یک محصول تجاری در بازار عرضه میکردم ولی مدتی هست که دیگه بیخیال شدم .
و نکته آخر اینکه چون با Visual C نوشته شده سرعت فوق العاده ایی داره.
موفق باشید

hadi2345
دوشنبه 09 خرداد 1384, 20:45 عصر
ممنون از توضیحاتی که ارائه فرمودین . البته منو باید ببخشید . چون من اول باید از فونت دوم استفاده می کردم
و بعد اگه تفاوتی احساس نمیکردم ، سوال می کردم .
موفق باشید .

niloufar
سه شنبه 10 خرداد 1384, 10:52 صبح
سلام
آقا بابک، میشه یه نیمچه مثالی هم با این فونت بذارید تا نحوه عملکرد آنچه شما فرمودید رو هم ببینیم؟

بابک زواری
سه شنبه 10 خرداد 1384, 12:23 عصر
خانم نیلوفر برای گذاشتن مثال در این باره باید ActiveXهای مربوطه به اون رو هم بذارم
البته برنامه ایی رو برای سایت دارم تهیه میکنم که بزودی در اختیار همه قرار میگیره و از
این کنترلهای خودم استفاده کردم

hadi2345
سه شنبه 10 خرداد 1384, 18:50 عصر
پس ما بی صبرانه منتظریم جناب زواری .

niloufar
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 16:26 عصر
پس ما بی صبرانه منتظریم جناب زواری
ما هم همین طور ....