PDA

View Full Version : بررسي تغيير اطلاعات در فرم در هنگام خروج از فرم؟

amin.honest
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 21:37 عصر
سلام
من به چه صورت مي تونم در هنگام خروج بررسي كنم كه آيا در فرم تغييراتي ايجاد شده يا نه؟!
اين فرم من چند Tab داره و چند تا DataGridView‌و كل اطلاعات با هم ذخيره ميشه !؟
كسي روشي داره يا اگه Class آماده اي واسه اين كار هست ممنون ميشم راهنمايي كنين !؟
(Search هم زدم! :لبخند:)
ممنون

behnam25214
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 21:52 عصر
منظورت چه نوع تغییراتی هست؟:متفکر:

amin.honest
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 22:10 عصر
منظورت چه نوع تغییراتی هست؟:متفکر:

مثلا كد پرونده، 13 ، من تغيير بدم بكنم 17
نام رو تغيير بدم به يكي از DataGridView ها يك سطر اضافه يا كم كنم و ... .
و هر تغيير و ويرايش در اطلاعات !!!! :متفکر:

amin.honest
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:22 صبح
از دوستان كسي هست كه اين كار رو كرده باشه و يك ايده يا روشي بگه !
:لبخندساده:

اَرژنگ
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:28 صبح
از دوستان كسي هست كه اين كار رو كرده باشه و يك ايده يا روشي بگه !
:لبخندساده:
چیزی که میپرسید معمولاً با استفاده از داتابیس انجام میشه. روشهایه بدونه داتابیس بلاخره به مشکلاتی میانجامه که به استفاده از داتابیس ختم میشه. (مگر اینکه واقعاً پروژه گسترش نکند).

amin.honest
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:59 صبح
منظور شما اينه كه من تك تك فيلدها رو با Database چك كنم !
اگه آره،.... نه !
مي خوام سمت Cielnt اين كار رو بكنم و به سمت Database نرم !
مي خوام تمام TextBoxها و Grid ها و ... رو با حالت اوليه كه Load شدن مقايسه كنم ! و اگه يك تغييري حاصل شده بود از كاربر سوال كنم آيا مي خواد تغييرات ذخيره بشه يا نه !
مي خوان ببينم آيا تغييراتي در فرم داده شده يا نه ! :لبخندساده:

اَرژنگ
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 09:15 صبح
منظور شما اينه كه من تك تك فيلدها رو با Database چك كنم !
اگه آره،.... نه !
مي خوام سمت Cielnt اين كار رو بكنم و به سمت Database نرم !
مي خوام تمام TextBoxها و Grid ها و ... رو با حالت اوليه كه Load شدن مقايسه كنم ! و اگه يك تغييري حاصل شده بود از كاربر سوال كنم آيا مي خواد تغييرات ذخيره بشه يا نه !
مي خوان ببينم آيا تغييراتي در فرم داده شده يا نه ! :لبخندساده:
۱.خیر منظور این نبود که تك تك فيلدها رو با Database چك کنید، چیزی که از پستهایتان دستگیرم شد این بود که مثل اینکه از داتابیس استفاده نمیکنید.
۲.لازم نیست که همه فیلدها را چک کنید اگر با داتا رو کار میکنید از پروپرتی .RowState استفاده کنید، اگر هم از چیزه دیگری استفاده میکنید بگید.
۳.در فرم تغییراتی نداده شده، چونکه چیزی که تغییر کرده داده‌هایی که در فرم نمایش داده شدند.
پس بنابر این داده‌ها را باید چک کرد که تغییر کرند و یانه .
۴.اگر از داتابایندینگ استفاده بشه، قبل از اینکه چیزی تغییر پیدا کنه میشه از ایونتهاش استاده کرد که قبل از بسته شدن فرم از کاربر در مورد سیو کردن سوال کند.
معمولاً این روش فقط با فرمهایی که یک رکورد را نشان میدن استفاده میشه، وگرنه اگر فرض کنیم که ۳ تا رکورد عوض شده و کاربر بخواهد که فقط یکیشان سیو بشه دردسرش زیاده و هم کاربر و هم برنامه‌نویسیش گیج کننده میشه.