PDA

View Full Version : سوال: کپی کردن فایلی به جای دیگر

group45
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 23:56 عصر
سلام به دوستان
میخوام از طریق کد نویسی یه دیتا بیس رو که جاش معلومه به جای مورد نظر دیگری کپی کنم که مقصد رو کاربر با save file dialog مشخص می کنه
لطفا کمک کنید!!!!!!!! :لبخند::لبخند::لبخند:

hojjatshariffam
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 01:32 صبح
کپی کردن یه فایل که خیلی راحته ، ولی فایل های mdf بخصوص وقتی که در حال استفاده توسط اسکیو ال سرور هستند ، خیلی سخته ، باید سرور استند بای بشه ، کپی بشه بعد دوباره ران بشه و سپس Atach بشه

اگه منظورتون این نیست بیشتر توضیح بدین .

hojjatshariffam
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 01:33 صبح
اگه منظوت کپی کردن فایل معمولی مانند فایل اکسس هستش ، بگو تا بیشتر توضیح بدم

mohsensaghafi
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 02:19 صبح
سلام دوست عزیز

میخوام از طریق کد نویسی یه دیتا بیس رو که جاش معلومه به جای مورد نظر دیگری کپی کنمبستگی به نوع دیتابیست داره. در مورد فایل های معمولی می تونی از این دستور استفاده کنی.

File.Copy("file-a.txt", "file-new.txt");اوضاع در مورد mdf به مقدار وخیم تره.

کپی کردن یه فایل که خیلی راحته ، ولی فایل های mdf بخصوص وقتی که در حال استفاده توسط اسکیو ال سرور هستند ، خیلی سخته ، باید سرور استند بای بشه ، کپی بشه بعد دوباره ران بشه و سپس Atach بشهنظر این دوستمون در مورد mdf کاملا درسته.

group45
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:32 عصر
ببخشید نمیشه یه پوشه رو با فایلهای داخلش کپی کرد؟؟؟؟؟
درضمن حتی در حین در اجرا بودن برنامه من دیتا بیس رو بدون مشکلی کپی کردم.یعنی خودم کپی و پیستش کردم.ولی میخوام خود برنامه این کار رو انجام بده

با تشکر فراوان..............................

mohsensaghafi
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 10:07 صبح
ببخشید نمیشه یه پوشه رو با فایلهای داخلش کپی کرد؟؟؟؟؟
فمر نمی کنم این کار رو بشه با یه دستور انجام داد. باید یه پوشه همنام این پوشه بسازی و فایل های داخا پوشه رو یکی یکی کپی کنی. یعنی واسه هر فایل به دستور کپی استفاده کنی.

درضمن حتی در حین در اجرا بودن برنامه من دیتا بیس رو بدون مشکلی کپی کردم.یعنی خودم کپی و پیستش کردم.ولی میخوام خود برنامه این کار رو انجام بده
خوب با همون دستور کپیش کن. با این دستوره:

File.Copy("file-a.txt", "file-new.txt");

غلامرضا شریفی
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:29 عصر
اين دستور ضمن كپي پنجره كپي ويندوز را هم نمايش ميدهد

My.Computer.FileSystem.CopyFile("فایل مبدا", "فایل مقصد", FileIO.UIOption.AllDialogs)

اين دستور به لطف يكي از دوستان بود