PDA

View Full Version : بزرگترین گاف و سوتیتون تو برنامه نویسی

khasteh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 04:32 صبح
بزرگترین گاف یا سوتی که تو برنامه نویسی یا حیطه کامپیوتر دادین یا پیش اومده واستون چی بوده؟؟:گیج::چشمک:

FastCode
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 06:34 صبح
یه دیتابیس رو برعکس Import/Export کردم.تا 1 ساعت هم نفهمیدم چرا برنامم از کار افتاده.

moh_mov
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 07:35 صبح
if (x=2)got it?(not x==2!

ali_kolahdoozan
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 10:04 صبح
توی تحلیل سیستم انتخاب واحد تحت وب یک دانشگاه گنده نگفته بودند واحد نیم واحدی هم دارند . (بگذریم که کل کار در 10 روز انجام شد) 2 روز اولم شانسی دانشجوها درساشون نصفه ای نداشت . روز سوم مدیر گروه یکی از همین رشته ها اومد گفت این درس ظرفیتش چرا کم نمیشه . چرا کسی نمیگیره .ما هم محلش نزاشتیم . بعد یک دانشجو اومد مرکز محاسبات شانسی گرفتیم خفتش کردیم دیدیم آره راست میگن .

خدا شاهده publish جدید رو کپی کردم روی سرور 5 ثانیه بعد ریختن روش و ظرفیت درس یکهو رفت طرف 0 .

behnam-s
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:02 عصر
تو یه آموزشگاهی یه برنامه کوچیک نوشتم تا منشیشون اسامی کاراموزای قبلی رو که حدود ۱۸۰۰ نفر بود رو وارد کنه تا به DB اصلی وارد کنیم.
بنده خدا تا اونو به من رسوند ۱۰ دقبقه بعد با یه دستور UPDATE اشتباه فامیلی همشونو پاک کردم!!!

Rejnev
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:09 عصر
فعلا این رو داشته باشید
یک برنامه مثل ماشین حساب که عدد بگیره و یک عملگر هم بگیره و جواب رو چاپ کنه رو اینطوری نوشتم

var a,b,Result:integer; //is ok
operator:char; //is ok
...
a=readLn() //is ok
b=...
operator=...
...
result = a +' '+ operator +' '+ b; //fail
writeln(result);

دقیق یادم نیست ولی یک چیزی تو این مایه ها بود! انتظار داشتم برنامه در زمان اجرا این رشته رو ایجاد کنه، بعد تحلیل و جواب هم بده!:بامزه:
بعد از اون بود که فهمیدم برنامه نویسی چیه!

khasteh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:10 عصر
ذهنم مشغول 2تا پروژه بود
بعد یه فایل excel دادن که توش یه جدول بود و اونو تو دیتابیس با برنامه کاربردی می خواستن دو روزه کلی زحمت همه چیزو پیاده سازی کردم همه میگفتن باریکلا چه زود آماده شد.
گفتم ما اینیم دیگه
روز ارائه پروژه گفتن دیتا بیست چرا این همه کم تیبل داره چطور پیاده سازی کردین گفتم نرمال سازی شده گفتن مگه فایلو ندیدی گفتم چرا یه تیبل بود گفتن نه 8 تا بوده:متعجب:
نگو بنده فقط صفحه اول رو دیده بودم و همون رو پیاده سازی کرده بودم تازه حساب کن روز تحویلش بود.
کاردم می زدی خونم در نمی اومد .

LORD AELX
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:20 عصر
داشتم روی شبیه سازی دو بعدی فوتبال برای مسابقات ربوکاپ منطقه مون کار می کردم...
چند جلسه هم از کلاس عقب افتاده بودم. وقتی برگشتم موقع کد زدن بود و منم نمیدونستم قضیه چیه و کجا باید کد بزنیم و در نهایت اشتباها فکر کردم که اون Source کد از قبل آماده یه شبیه سازه و ما باید برنامه یه تیم کامل فوتبال رو توی قسمت خاصی از کد اون (تابع KickOff) بنویسیم!!!! :لبخند: :گیج: (در حالی که فقط باید ادیتش می کردیم!) یه هفته مونده بود به مسابقات و منم که دیر کرده بودم با توجه به شناختی که استاد از من داشت، بدون Qualify وارد مسابقات شدم!!! توی اون یه هفته بنده 1200 خط کد برای اون برنامه لعنتی نوشتم که توش از الگوریتم های حرفه ای هوش مصنوعی و الگوریتم های ابدایی برای بازی فوتبال استفاده کرده بودم و همش رو هم گذاشته بودم تو تابع KickOFF !!!!!!!!! :اشتباه: چشمتون روز بد نبینه، سر مسابقات آبرومون رفت!!! تیم ما مثل دیوونه ها اینطرف و اونطرف میرفت و دفاع جلوی حمله جاخالی میداد، حتی یه دفع دروازه بان رفت اون طرف سیگار بکشه!!! :لبخند: خلاصه تو مسابقات رسمی، جلوی هزار نفر ضایع شدیم دیگه.... :قهقهه:

mehdi.mousavi
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:43 عصر
بزرگترین گاف یا سوتی که تو برنامه نویسی یا حیطه کامپیوتر دادین یا پیش اومده واستون چی بوده؟؟:گیج::چشمک:

20 سال پیش، با هزار و یه بد بختی، اولین Co-Processor ام رو خریدم... وقتی شادمان به خونه رسیدم، اونو تو Socket گذاشتم و دیدم روشن شد! فکر میکردم Chip های جدیدی اومده که چراغ داره. (یه چراغ نارنجی رنگ خیلی زیبا).

خلاصه کنم، بوی گندش که اتاق رو پر کرد، فهمیدم اونو جابجا توی Socket زدم. هم پولم رفت، هم تا مدتها نتونستم Co-Processor دیگه ای بخرم، هم کاری که میخواستم انجام بدم پرید. از اون به بعد هر چیزی رو 20 دفعه چک میکنم که چنین اشتباهی دیگه رخ نده. :)))

Dr.Bronx
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:46 عصر
خدارو شکر که ما باز از این سوتی های نمیدیم

For i = 1 ta C

سوتی که زیاد دادم :لبخند:

تابلو ترینش هم این بود که یه sub نوشته بودم . فک کنم مثلا 100 120 خط کد داشت
کلی هم حساب کتاب و این حرفا توش بود .

بعد طرف اومد بهش نشون بدم .
برنامه رو باز کردم
فرم رو باز کردم
رو کلید کلیک کردم...
هیج اتفاقی نیفتاد ....
دوباره کلیک ؟
بازم هیچی !
یادم رفته بود sub رو call کنم :اشتباه:

salehbagheri
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:50 عصر
خدا رحم كنه وقتي كه SQLServer رو ScreenSaver ميشنويد!

sd.CSharpProgrammer
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 14:16 عصر
وقتی تازه اسم دات نت و سی شارپ رو شنیده بودم چون همه میگفتن C#.net فکر میکردم حوزه کاریش فقط شبکه است. اون زمان به مباحث شبکه و اینترنت زیاد علاقه ای نداشتم.

یه روز رفتم میدان انقلاب کتاب سی شارپ رو بگیرم , با توجه به طرز تفکرم به هر کتابفروشی که میرسیدم میگفتم یه کتاب خوب از سی شارپ میخوام؟ اونام کلی کتاب که رو جلدشون نوشته بود C#.net!!!!!!! منم میگفتم .netش رو نمیخوام سی شارپ خالی رو دارین؟؟؟ :لبخند:
اونام با تعجب میگفتم سی شارپ خالی چیه؟! سی شارپ یکی بیشتر نیست اونم دات نته :لبخند:

بعدها فهمیدم کلاً قضیه اش از چه قراره..........

Mostafa_Dindar
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 14:19 عصر
سلام ,

این موردی که من میخوام تعریف کنم مربوط به برنامه نویسی نیست و همچنین مربوط به همکلاسیم هست ولی خالی از لطف نیست .

ترم اول دانشگاه ( یادش بخیر) , استاد کارگاه کامپیوترمون بهمون ویندوز یاد میداد , به بچه ها درس داد که چطور از طریق منوی استارت , گزینه ShutDown میتونید کامپیوتر رو خاموش کنید .

مدتی گذشت ( یکی دو هفته ) یک روز با دوستمون رفتیم گارگاه یک تمرین پاسکال رو حل کنیم , موقع خروج از کارگاه دوستمون اینطوری کامپیوتر رو خاموش کرد :

از منوی استارت , گزینه ShutDown را انتخاب کرد و از بین سه گزینه موجود ( Stand By , Turn Off و ReStart ) موس رو روی گزینه TurnOff برد و دکمه Power کیس رو زد .:لبخند: . اونجا بود که از خنده منفجر شدم .

FastCode
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 14:32 عصر
منم چند بار با این قضیه مواجه شدم:
-آقا SqlServer 2008 دارید.
بله جدیدا" یه ست کامل ScreenSaver برامون اومده.

یا مثلا" مدل تلفنی:
-توی منو start توی all programs گزینه Microsoft SqlServer 2005 رو انتخاب کنید(از کلمه مایکروسافت اون طرف اسم رو تشخیص میده) بعد SqlServer Management Studio.
-اینجا screensaver نیست.
-منظورم همون عکس چکشه.
-آهان, پیداش کردم.
...(بقیش رو نمیشه غیر حضوری گفت چون در واژه نمیگنجد)

Saeed.Masoumi
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 18:21 عصر
آخ نگووووووو:خجالت::خجالت::خجا ت:

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 18:46 عصر
یه جا واسه کنترل کدم تو پیغام مسیج باکسم نوشته بودم: استاد دهنت سرویس که دهنمو سرویس کردی!
یادم رفت که کامنت کنم
و خوب تا آخرشون خودتون میتونین حدس بزنین
دم استادمون گرم که ادم با ظرفیتی بود و فقط خندید!

FastCode
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 19:17 عصر
یه جا واسه کنترل کدم تو پیغام مسیج باکسم نوشته بودم: استاد دهنت سرویس که دهنمو سرویس کردی!
یادم رفت که کامنت کنم
خیلی با حال بود.

Nima NT
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 19:58 عصر
یه Stream رو به جای اینکه اول Create کنم تو کل برنامه استفاده کرده بودم و بعد از کامپایل پشت سر هم خطا میداد ، دقیقا" 1 روز کامل سرکار بودم.

taghvajou
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:44 عصر
خیلی با حال بود.
خواهش میکنم. امیدوارم که سرتون نیاد. چون ممکنه استادتون خاص از آب دربیاد و
اون وقت خر بیار و باقالی بار کن

HamedNet_ir
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:48 عصر
یادم رفت که کامنت کنم

وای خدا , مردم از خنده!!!!!!!!!!!:قهقهه:
================
هر کاری میکردم متغیرم باز صفر میشد یا اررور میداد!
4 ساعت توش گیر بودم , بعد فهمیدم اصلا تعریفش نکرده بودم! :قهقهه:

Behrouz_Rad
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:52 عصر
زمانی که دانشجو بودم برای درس شبکه یک برنامه ی Chat نوشته بودم که دوستان (از جمله خودم :D) از اون سوء استفاده و زمان تدریس استاد در کارگاه با هم Chat می کردیم... نام استادمون "مجتبی" بود...
یکی از دوستان در Chat به بنده گفت: چقدر آقای .... پرت و پلا میگه و من هم در پاسخ گفتم: "از مجتبی کچل بیشتر از این انتظار نمیره"... در همین موقع استاد مربوطه بالای سر دوستمون بود و متن رو می خوند... :ناراحت:
-----------------------------------------------------
امروز Demo ی سایت کارفرما رو قرار بود نشون بدم... کارفرما کنارم نشسته بود. آدرس سایت رو وارد کردم و با عبارت ذیل مواجه شدم:

~~~~......~~~~: Hacked by

در تماس با Host متوجه شدم که متاسفانه امروز Host هک شده بود و صفحه ی اول تمامی سایت های روی اون تغییر کرده بودند... آخه چرا همین امروز؟ :ناراحت:

DAMAVAND
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:56 عصر
امروز Demo ی سایت کارفرما رو قرار بود نشون بدم... کارفرما کنارم نشسته بود. آدرس سایت رو وارد کردم و با عبارت ذیل مواجه شدم:

در تماس با Host متوجه شدم که متاسفانه امروز Host هک شده بود و صفحه ی اول تمامی سایت های روی اون تغییر کرده بودند... آخه چرا همین امروز؟ :ناراحت:

چهره کار فرما و بخصوص شما در اون لحظه ديدني بوده ....:عصبانی++::متعجب:

FastCode
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:57 عصر
زمانی که دانشجو بودم برای درس شبکه یک برنامه ی Chat نوشته بودم که دوستان (از جمله خودم :D) از اون سوء استفاده و زمان تدریس استاد در کارگاه با هم Chat می کردیم... نام استادمون "مجتبی" بود...
یکی از دوستان در Chat به بنده گفت: چقدر آقای .... پرت و پلا میگه و من هم در پاسخ گفتم: "از مجتبی کچل بیشتر از این انتظار نمیره"... در همین موقع استاد مربوطه بالای سر دوستمون بود و متن رو می خوند... :ناراحت:
-----------------------------------------------------

این از همه باحال تر بود.

Behrouz_Rad
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:59 عصر
چهره کار فرما و بخصوص شما در اون لحظه ديدني بوده ....:عصبانی++::متعجب:
خیلی سخته که در این مواقع بخوای فردی که سوادی در مورد چیزی نداره و فقط می دونه که "هک" یعنی یه چیز خیلی بد رو قانع کنی که مشکل از جای دیگه ست :ناراحت: البته در نهایت طرف راضی شد :چشمک:

Mostafa_Dindar
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 21:05 عصر
حدود 10 سال پيش يكي از من پرسيد راسته اگر اتاق رو موكت فرش كنيم ، كامپيوتر ديگه ويروس نميگيره !!!!؟؟؟

FastCode
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 21:09 عصر
حدود 10 سال پيش يكي از من پرسيد راسته اگر اتاق رو موكت فرش كنيم ، كامپيوتر ديگه ويروس نميگيره !!!!؟؟؟
الان میگن کفپوش پلاستیکی بهتر جواب میده.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 22:34 عصر
دیتابیس SQL هست، Connection String روی Access تنظیم شده و برنامه دست مشتری‌ست:چشمک:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:19 عصر
الان میگن کفپوش پلاستیکی بهتر جواب میده.
نه! میگن اگر یکم پودر کپسول آموکسی سیلین بریزی تو کیس، نیازی به آنتی ویروس نداری!

baran_mehr
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:19 عصر
من کلا فقط گاف میدم. :گیج::اشتباه:نمیخواین که همشو تعریف کنم:گیج:

h.alizadeh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:23 عصر
بزرگترین رو که یادم نیست...

ولی توی دوره دانشجویی یادمه این پروژه های برنامه نویسی رو همش دونفره بودیم و من همیشه هم گروهی م برنامه نویسیش خوب نبودو تنها می نوشتم، بعد موقع ارائه پیش استاد که میشد همش از دهنم در می اومد که :من فلان کردم...، برنامه ی من ...، من اینجا رو فلان کردم .... چی چی ه من ...:قهقهه:

آخ که چقدر هم گروهیم حرص میخورررررررررررد:افسرده: اخه قبلش خیلی تمرینم می دادند که بگم ما :بامزه: اما من باز موقع ارائه حواسم پرت میشد و....

----

دیگه موقعی که داشتم Asp.netیاد می گرفتم کدهای کتاب احترامی رو نگاه می کردم یادمه برای هر بخشی یهvirtual Directory می ساختم ....
اما برای بخش وب کانفیگش نه، باید برای هر پروژه یکی میساختم که کارکنه که من حواسم نبود و برای کل chapterش مثه سایر chapterها یکی ساخته بودم در نتیجه وب کانفیگ ها عمل نمی کرد و من اصلا متوجه نمیشدم چرااا:متعجب:

ولی خب ازش گذشتم دیگه ...ولی حدودا یه هفته بعددر WC :لبخند: به ذهنم رسید ای ی ی ی احتمالا ایراد از فلان باشههه
دیگه بدو بدو ....:لبخند::لبخند: بعد مشکل رو حل کردم.:لبخندساده:

البته اون موقع حس ادیسون رو داشتم :لبخند: چون خب ادیسون هم مثکه می گند فکر اختراع برق در WCبه ذهنش رسیده :بامزه:

-----
دیگه یادمه سرکلاس یه درس برنامه نویسی بودیم بعد یه دستور رو یاد گرفتمندی بعد مربی ه گفت من برم پای تخته و توضیح و تشریح کنم دستور رووو ، خلاصه من رفتم توضیح دادم و اینا و در حین توضیحم هم یه متغیر با نام p تعریف کردم خلاصه گذشت بعد ده دقیقه اومدم یکم واسه خودم توی کلاس راه برم چی دیدم؟:قهقهه: دیدم کل کلاس یه متغیر تعریف کردن و اسمشو گذاشتند: p:قهقهه:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:30 عصر
سلام h.alizadeh (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35936) عزیز
بابا دمت گرم، همین الآن هم که متنی که نوشتی پر از سوتی های گرامری هستش!:لبخندساده:
مثلاً:

توضیحم هم
خدایی این حم هم رو خوب اومدی! تو عمرم لغتی که اینقدر تلفظش سخت باشه ندیده بودم! خدایی یه پا هنرمندی!:قلب:
تازه از اون مهم تر: متن رو یکبار قبل از من و یکبار بعد از من زدی!

h.alizadeh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:32 عصر
چی؟؟؟؟؟ کو؟؟؟؟؟؟؟؟ کجا؟؟؟؟

h.alizadeh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:45 عصر
سرعت نته :ناراحت: گاهی دوتایی مییاد!

مرتضی پیروزی
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:49 عصر
شوخی کردما دوست عزیز، اگر جسارت شده من پستم رو حذف میکنم

h.alizadeh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:52 عصر
خدایی من نمیدونم چمه اینقدر کارام رو با مالکیت بیان میکنم!!!!
توضیحم(= توضیح من ) ،هم میشه بعدش

البته الان کمتر اینطوریم ولی خب ...

h.alizadeh
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:55 عصر
نه بابا ناراحت نشدم :چشمک:

ایمان اختیاری
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 08:06 صبح
یه برنامه با وی بی نوشته بودم برای سایت دانشگاه بعد از شیش بار ریست شدن سیستم autoexec.bat رو پاک می کرد . اون موقع ویندوز 98 رو سیستما بود .. منم رفتم روی همه سیستما ریختم .. آخه با مسئول سایت حرفمون شده بود می خواستم حالگیری کنم ... نگو اون دستور کوفتی که باید شیش بار ریست شدن رو تست می کرد یادم رفته بود ست کنم ... در نتیجه سیستما یه بار ریست شدن و حاجیت گیر افتاد ... یادش بخیر یه روز تموم فقط داشتیم ویندوز نصب می کردیم

Rejnev
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 14:13 عصر
گفتی autoexec یاد ویروس ntDetect.exe افتادم.
توی شهرستانی که دانشجو بودم یک ویروس با این نام افتاده بود توی سیستم های سایت های دانشگاه.
خوب طبیعتا توی تمام خانه دانشجویی ها و انتشارات هم راه پیدا میکرد...!
منم خیلی راحت ویروس رو از توی درایو ویندوز خودم با CommandPrompt پاک کردم.
خلاصه این کار رو توی چند تا سیستم دیگه از جمله انتشارات جلوی دانشگاه هم انجام دادم.
نکتش این بود که در سیستمهای دیگران، سیستم ها با اولین ریستارت دیگه بالا نمیومد!
خلاصه مجبور میشدم خودم برای بنده خدا دوباره ویندوز نصب کنم....
بعدها فهمیدم من فایل ntDetect.Com رو که یک فایل حیاتی ویندوزه رو پاک میکردم.
جون داداش فکر میکردم اون فایل ویروسه، سریع Delete...:بامزه: