PDA

View Full Version : تا چند سالگي مغز براي برنامه نويسي بهينه کار ميکند؟

Mostafa_Dindar
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:11 صبح
سلام ,‌

از اونجايي که عمر علم برنامه نويسي اونقدر ها زياد نيست , فکر ميکنيد تا چند سالگي ميتونيد برنامه نويسي کنيد ؟
به نظر شما اصولا چه سني براي برنامه نويسي بيشترين کارايي را دارد ؟

ایمان اختیاری
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:42 صبح
من فکر کنم تا هفتاد هشتاد بتونم کد بزنم .. البته اگه خدا خواست و زنده بودیم ... ولی بهترین دوره برای برنامه نویسی از 17 یا 18 شروع می شه تا 40 یا 45 فکر کنم بعدش آدم ( ببخشیدا ) یه کم خرفت می شه ...

farshid.star
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:59 صبح
من كه تا 50 رو حساب كردم روش

farshid.star
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 08:59 صبح
البته اگه دوام بياريم و كور نشيم

baran_mehr
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 22:58 عصر
تا اونوقتی که صدای ونگ ونگ بچه تو خونه نپیچیده:عصبانی++:
اکثرا وقتی زن میگیرن میزان برنامه نویسیشون کمتر میشه مگر اینکه همشیره محترمه همراهی کنن و گرنه اینقدر سرگرم برنامه نویسی زندگی میشی که دیگه..:چشمک::لبخند:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 23:13 عصر
40 یا 45 فکر کنم بعدش آدم ( ببخشیدا ) یه کم خرفت می شه ...
من با این حرف مخالفم، این که میبینی یک آدم 50 ساله قدرت یادگیری نداره به خاطر خرفت شدن نیست!
به خاطر اینکه که بنده خدا 50 سال کار کرده، دیگه حوصله و انگیزه برای این کارا نداره، فقط میخواد تو یک
شرایطی باشه که آروم زندگی کنه و فکرش باز باشه. دیگه حوصله کتب های فنی خوندن و غیره نداره.
اگر دقت کرده باشی بیشتر انسانها تو این سن رمان میخونن، نه به خاطر اینکه عقلشون کم شده، بلکه
به خاطر اینکه، این کار براشون لذت بخش تره.

shirin_sh1024
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 09:37 صبح
از اونجايي که عمر علم برنامه نويسي اونقدر ها زياد نيست
چرا ؟!
فکر کنم اونایی که شما شنیدید فوتبالیست ها باشند :بامزه:
اگه الان برنامه نویس خیلی سن بالا نداریم به خاطر اینه که علم کامپیوتر یه علم تقریبا جدیده و کلا 30 سال بیشتر نیست که جا افتاده. البته قبلشم بود ولی فقط واسه یه عده خاص.
به نظر من تا زمانیکه قدرت فکر داشته باشیم میتونیم برنامه نویسی کنیم درسته واسه یه آدم 50 ساله شروع کردن و یاد گرفتن سخته ولی وقتی شما از 20 سالگی شروع کنی تو 50 سالگی کسی هستی که 30 سال سابقه و تجربه داری پس شاید اون موقع از الان کارامد تر باشی.
کسی که از فکرش کار بکشه هیچ وقت حتی تو سن بالا خرفت نمیشه. کساییکه که اینطورین به خاطر اینه که فکر و ذهنش به دلیل کار نگرفتن مناسب ازشون تنبل میشه.
دکتر حسابی تا آخرین ساعت های عمرش مطالعه میکرد.

Mostafa_Dindar
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 10:54 صبح
چرا ؟!
فکر کنم اونایی که شما شنیدید فوتبالیست ها باشند :بامزه:
اگه الان برنامه نویس خیلی سن بالا نداریم به خاطر اینه که علم کامپیوتر یه علم تقریبا جدیده و کلا 30 سال بیشتر نیست که جا افتاده. البته قبلشم بود ولی فقط واسه یه عده خاص.

منظورم هميني بود كه شما گفتين ، چون علم كامپيوتر جديده ، ما برنامه نويسهاي سن بالا نداريم كه مطمئن در موردش حرف بزنيم ، براي همين از شما ها خواستم نظرتون رو بگين كه تا چه سني فكر ميكنيد ميتونيد كد بزنيد .

Mahmood_M
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 11:04 صبح
معمولا تا سن 40 یا چند سال بالاتر مغز توانایی استاندارد برای یادگیری رو داره ، اما این به اون معنی نیست که از 40 یا 45 به بعد دیگه تواناییش کم میشه ، در اون زمان احتمالا توانایی یادگرفتن کاهش پیدا میکنه ولی همچنان میشه از داشته ها استفاده کرد ...
ولی از سن 50 به بعد دیگه قدرت ذهن و حافظه کم میشه ، البته بستگی داره به خود ما که چطور از ذهنمون نگهداری کنیم !! ، میشه با کار کشیدن از مغز و تقویت جسمانی سن کارایی ذهن رو هم افزایش داد ، ولی مثلا با بی خوابی های مدام و خسته کردن ذهن هم میشه سالهای فعالیت استاندارد ذهن رو کاهش داد ...
بی خوابی مخصوصا به کم شدن حافظه خیلی سرعت میده ...

baran_mehr
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 12:59 عصر
سلام مجدد:تشویق:

فکر کنم اونایی که شما شنیدید فوتبالیست ها باشند
دوست عزیز ایشون عمر علم برنامه نویسی رو فرمودند نه عمر برنامه نویسان که خودتون هم تو پستتون اشاره داشتید.:لبخندساده::چشمک:

اگه الان برنامه نویس خیلی سن بالا نداریم به خاطر اینه که علم کامپیوتر یه علم تقریبا جدیده و کلا 30 سال بیشتر نیست

shirin_sh1024
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 13:55 عصر
سلام مجدد:تشویق:

دوست عزیز ایشون عمر علم برنامه نویسی رو فرمودند نه عمر برنامه نویسان که خودتون هم تو پستتون اشاره داشتید.:لبخندساده::چشمک:
من درباره عمر برنامه نویسا حرف زدم؟! :اشتباه: عزیزان خوب پست ها رو نمیخونیدا:بامزه: بحث سر عمر برنامه نویسی افراده یعنی تا چه سنی توان انجام این کار(برنامه نویسی) رو دارند. یا شایدم من اشتباه برداشت کردم. فوتبالیست ام از این لحاظ گفتم که بعد از یه مدتی میگن عمر ورزشی یکی تموم شده در حالیکه به نظر من در مورد برنامه نویسی اینطوری نیست که از روی سن بشه گفت عمر برنامه نویسی کسی تموم شده بلکه به توانایی ذهنی و فکری هر کس تو هر سن و سالی مربوط میشه.
همچنین گفتم یه علم جدیده نگفتم عمر کوتاهی داره (درسته سن و سالش کمه ولی قرار نیست حالا حالا عمرش تموم بشه بلکه به مرور زمان بهتر هم میشه) البته ذات برنامه نویسی اینه که پویاست و همیشه باید با مطالعه امکانات جدید پیش بری شاید منظورتون از کوتاهی عمر این باشه به هر حال من که هنوزم سر همون حرف قبلم هستم که برنامه نویسی عمر نداره و نمیشه گفت به خاطر سن از انجامش ناتوان میشیم:لبخندساده::چشمک:

baran_mehr
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 15:38 عصر
خوب منم با این حرفتون موافقم که برنامه نویسی عمره نداره و به خاطر سن نمیشه از انجامش ناتوان بود.
اما سن و سال که بالا میره دیگه حوصله حل مسائل و ... کمتر میشه

h.alizadeh
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 23:03 عصر
به نظرمن تا هروقت دوست داشته باشیم.
(با شیرین موافقم)

من که دوست ندارم در دوران پیری ضعیف بشم دلم میخواد مثه اون زن ه سوری توی فیلم زن بابا باشم:لبخند:

baran_mehr
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 08:38 صبح
تا هر وقت دوست داشته باشیم درست اما اگر بخواهم حقیقت امر رو نگاه کنیم میبینیم که شرایط سنی باعث میشه که رغبت به برنامه نویسی پایینتر بیاد وگرنه معلومه که محدودیتی وجود نداره و یکی ممکنه لب گور باشه و سرش روی شونه های جناب ازرائیل اما هنوزم برنامه بنویسه:شیطان:
h.alizadeh جان اگر خاستی مثل اون سوری خانوم بشی چند تا خواهش ازت دارم اول اینکه اینقدر بد دهن نباش:اشتباه: دوم اینکه به عصابت اینقدر فشار نیار:عصبانی++: سوم اینکه اگر یه روزی یه عزیز اقایی خواست زن بگیره دنبال کیس مناسب بود حرفتو رک بزن:لبخند: ، این حرفا رو بزر کنار که آب در کوزه و ما ....:بامزه:

Ali_Hashemi
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 15:02 عصر
به نظر من یک برنامه نویس واقعی و علاقه مند میتونه تا آخر عمرش به این کار ادامه بده و اگه بیماری خاصی نداشته باشه (آلزایمر!؟) از لحاظ ذهنی مشکلی نخواهد داشت.

برنامه نویسی برای من از تفریح هم لذت بخش تره , یادگیری زبانهای جدید و آپدیت ماندن هم از تفریحات من به حساب میاد. اگر کسی فقط به چشم منبع درامد به برنامه نویسی نگاه کنه , نمیتونه مدت زیادی با کیفیت خوب به کارش ادامه بده.

این مسئله رو فراموش نکنید که استفاده از هر عضو بدن باعث افزایش توانایی اون میشه , این قضیه در مورد مغز هم صدق میکنه. پس کسی که مغز فعالی داره و از اون برای حل مسائل مختلف و پیچیده استفاده میکنه توانایی های اون به مرور زمان بیشتر میشه.(در محل کار گاهی که فشار کار زیاد میشد , میگفتیم که زیاد فکر نکن مغزت ماهیچه میاره :بامزه:)
البته مسائلی از قبیل تغذیه خوب , ورزش , بیماریها و خصوصا الکل میتونند در این روند تاثیرات خوب یا منفی رو داشته باشند.

Ali_Hashemi
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 15:07 عصر
دوست عزیز الآن که جوان هستید این احساس رو دارید . بعید میدونم اینطور باشه.
همه انسانها که به هم شبیه نیستند!

من از سال 1377 برنامه نویسی رو شروع کردم.(از زمان Dos و win 3.1)
با پاسکال و سی شروع کردم , بعد هم Objective Pascal تحت ویندوز , بعد VC++‎‎ و دلفی 3 , .....
در این چند سال هرگز پیش نیومده که نسبت به برنامه نویسی احساسم تغییر کنه در حال حاظر هم با اکثر زبانهای مطرح دنیا به صورت حرفه ای کار میکنم. همیشه هم به یادگیری ادامه میدم.
در حال حاظر هم مشغول به یادگیری Objective-C و Carbon هستم و البته تقریبا به این حیطه هم مسلط شده ام. و همینطور هم دوست دارم که ادامه بدم...

دوران جوانی دوران قدرته ، کسی نمیتونه تصور کنه که یک روزی ممکنه نتونه حتی کارهای روزمره خودش رو به آسونی انجام بده.
پیری برای هرکسی اتفاق میفته و در این بحثی نیست , ولی کسی که نتونه کارهای روزمره خودش رو انجام بده یعنی ضعف بدنی داره , و ربطی به استفاده از مغز در جهت برنامه نویسی نداره. مگر اینکه بیماری خاصی داشته باشه که در پستم به اون اشاره کردم:لبخندساده:
من خیلی از کارهای برنامه نویسی رو در ذهنم و هنگامی که در حال استراحت هستم انجام میدم , راستی کس دیگه ای هم هست که اینطوری باشه یا من یه چیزیم میشه :بامزه:

sara1368
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 22:17 عصر
تا هر وقت که علاقه داشته باشی
من که خیلی دوست دارم همسر ایندم به برنامه نویسی علاقه داشته باشه.
خوش میگذره اگه دو نفر به برنامه نویسی علاقه داشته باشن و با هم برنامه بنویسن:تشویق:

Ali_Hashemi
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 13:36 عصر
من که خیلی دوست دارم همسر ایندم به برنامه نویسی علاقه داشته باشه.
خوش میگذره اگه دو نفر به برنامه نویسی علاقه داشته باشن و با هم برنامه بنویسن:تشویق:
این شیرین ترین و بزرگترین آرزوی یک شخص علاقه مند به برنامه نویسیه:تشویق:
ولی رسیدن به این آرزو برای خانمها خیلی راحت تر از آقایونه:خجالت:. چون تعداد خانمهایی که به برنامه نویسی علاقه داشته باشند خیلی کمتر از آقایونه.:لبخندساده:
من نمونه هایی از این اتفاق رو دیدم , و یک شیوه زندگی متفاوت و بسیار مهیج و همراه با موفقیت.

امیدوارم همه به آرزوهاشون برسند , از جمله خودم :لبخند:

sara1368
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 14:12 عصر
:تشویق:
این شیرین ترین و بزرگترین آرزوی یک شخص علاقه مند به برنامه نویسیه:تشویق:
ولی رسیدن به این آرزو برای خانمها خیلی راحت تر از آقایونه:خجالت:. چون تعداد خانمهایی که به برنامه نویسی علاقه داشته باشند خیلی کمتر از آقایونه.:لبخندساده:
من نمونه هایی از این اتفاق رو دیدم , و یک شیوه زندگی متفاوت و بسیار مهیج و همراه با موفقیت.

امیدوارم همه به آرزوهاشون برسند , از جمله خودم :لبخند:
برای اقایون که راحت تره.:اشتباه:
اما نمیشه یه خانوم بره به یه برنامه نویس بگه بیا با من ازدواج کن چون من علاقه دارم به برنامه نویسی که!!!هی..خانوما نمیدونم چرا حق انتخاب ندارن!:افسرده:
اما من برام مهم نیست طرفم هم علاقه نداشته باشه انقدر میبینه همش پای کامپیوترم یا مجبور میشه علاقه مند بشه:لبخندساده: یا .....:لبخند:

Ali_Hashemi
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 14:57 عصر
اما نمیشه یه خانوم بره به یه برنامه نویس بگه بیا با من ازدواج کن چون من علاقه دارم به برنامه نویسی که!!!هی..خانوما نمیدونم چرا حق انتخاب ندارن!:افسرده:درست میگید :متفکر: از این دید به این قضیه نگاه نکرده بودم:متفکر:
البته انتخاب برای آقایون همینطوری هم به اندازه کافی مشکل هست , چه برسه به اینکه مسئله شغل هم بخواد تو این انتخاب تاثیر داشته باشه:افسرده:

البته به نظر من این یه چیزیه که خودش باید خود بخود اتفاق بیفته و ربطی به حق انتخاب نداره.
چون شغل نمیتونه معیار اصلی انتخاب باشه ولی خوب دیگه..

اما من برام مهم نیست طرفم هم علاقه نداشته باشه انقدر میبینه همش پای کامپیوترم یا مجبور میشه علاقه مند بشه:لبخندساده: یا .....:لبخند:یا مجبور میشه علاقه مند بشه یا .... :شیطان::شیطان::شیطان:

RFA.AREF
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 16:02 عصر
اما نمیشه یه خانوم بره به یه برنامه نویس بگه بیا با من ازدواج کن چون من علاقه دارم به برنامه نویسی که!!!هی..خانوما نمیدونم چرا حق انتخاب ندارن!:افسرده:
....:لبخند:

من با حرف شما موافق نیستم. کی گفته که خانم ها حق انتخاب ندارن؟ اتفاقا خانم ها حرف آخر رو می زنن و همه چی بستگی به اونا داره.اگه خانم قبول نکنه فکر می کنین هیچ ازدواجی سر می گیره؟ این ناشکریه.

sara1368
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 16:13 عصر
من با حرف شما موافق نیستم. کی گفته که خانم ها حق انتخاب ندارن؟ اتفاقا خانم ها حرف آخر رو می زنن و همه چی بستگی به اونا داره.اگه خانم قبول نکنه فکر می کنین هیچ ازدواجی سر می گیره؟ این ناشکریه.
فکر میکنم موضوع تاپیک یه چیز دیگه باشه نه بحث راجع به اینکه کی حق انتخاب داره .پس بهتره ادامه پیدا نکنه.....

RFA.AREF
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 16:18 عصر
فکر میکنم موضوع تاپیک یه چیز دیگه باشه نه بحث راجع به اینکه کی حق انتخاب داره .پس بهتره ادامه پیدا نکنه.....

موافقم. فقط محض یادآوری بود