PDA

View Full Version : مبتدی: تغيير سايز فرم

Elmira1987
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 11:49 صبح
با سلام
من يه فرم دارم كه مي خوام خيلي سايزش بزرگ شه چطور مي تونم سايز فرمم رو از چيزي كه براش تعريف شده بزرگتر كنم ؟؟
اصلا همچين راهي هست ؟؟
البته بايد باشه ....
ممنونم پيشاپيش

LORD AELX
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:03 عصر
خاصیت Size فرم رو بصورت دستی و از پنجره Properties میتونید تنظیم کنید، همچنین اینکه پنجره Maximized باشه یا نه. از طریق کد هم کافیه همین خاصیت ها رو تغییر بدید، مثلا:

Form1.width = 100
Form1.Height = 200

Elmira1987
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:12 عصر
خاصیت Size فرم رو بصورت دستی و از پنجره Properties میتونید تنظیم کنید، همچنین اینکه پنجره Maximized باشه یا نه. از طریق کد هم کافیه همین خاصیت ها رو تغییر بدید، مثلا:

Form1.width = 100
Form1.Height = 200
مهندس :
ممنونم از جوابت ولي من مي خوام خيلي بزرگتر از اين حد بشه ....

Netsky
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:21 عصر
سلام .
دوست عزيز متيونم هدفتون از اينكار رو بپرسم ؟ شايد بشه راه حل بهتري واسش پيدا كرد .
موفق باشيد ..........

LORD AELX
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:21 عصر
مهندس :
ممنونم از جوابت ولي من مي خوام خيلي بزرگتر از اين حد بشه ....

خوب دیگه نمیتونه از صفحه مانیتور بزنه بیرون که!!!! :لبخند:

چی میخوای دقیقا؟؟

Elmira1987
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:31 عصر
خوب دیگه نمیتونه از صفحه مانیتور بزنه بیرون که!!!! :لبخند:

چی میخوای دقیقا؟؟

من يه فرم دارم كه خيلي كنترل توشه چيزي حدوده 25 تا txtbox
تصور كنيد (كه دست به سينه كنار هم قرار نشستن)....
حالا اين فرم بايد انقد بزرگ شه كه همه جاشن..

LORD AELX
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:58 عصر
میشه بپرسم وقتی کسی داره جواب میده چرا بقیه هم میان وسط؟ و ضمنا یه سوال رو چند نفر باید از طرف بپرسن؟؟ تاپیک رو شلوغ نکنید لطفا!!

با سلام
من يه فرم دارم كه مي خوام خيلي سايزش بزرگ شه چطور مي تونم سايز فرمم رو از چيزي كه براش تعريف شده بزرگتر كنم ؟؟
اصلا همچين راهي هست ؟؟
البته بايد باشه ....
ممنونم پيشاپيش
و اما سوال شما..... :متفکر: دوست عزیز هر چند تا کنترلی که داری رو میتونی بالاخره یه جوری بچینی تو فرمت، بهر حال فرمت که دیگه نمیتونه بیشتر از 768*1024 (استاندارد) یا 864*1152 باشه... یا این سایز بکن و جاشون بده یا بیخیال شو!!! :لبخند: دیگه نمیشه فرمت بزرگتر از مانیتور بشه که!!!!

ضمنا روش طراحی Interface میگه که این وضعیتی که شما درست کردید، اصلا استاندارد نیست و کاربر رو گیج میکنه، سعی کن تنظیمات و ... رو تو فرم های جداگانه و یا Off Panel نمایش بدی. میتونی از TabControl هم استفاده کنی. راستی جدیدترین کنترل VS .NET یعنی ToolStripContainer هم جالبه.

به هر حال یه روشی رو انتخاب کن و پروژه ات رو پیش ببر، موفق باشی :چشمک:

alireza_s_84
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:58 عصر
من يه فرم دارم كه خيلي كنترل توشه چيزي حدوده 25 تا txtbox
تصور كنيد (كه دست به سينه كنار هم قرار نشستن)....
حالا اين فرم بايد انقد بزرگ شه كه همه جاشن..
خوب شما چرا همه رو توی یک پانل قرار نمیدین و بعد اسکرول پانل رو فعال نمیکنید این چه کاریه که فرم رو خیلی بزگ کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

LORD AELX
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:01 عصر
خوب شما چرا همه رو توی یک پانل قرار نمیدین و بعد اسکرول پانل رو فعال نمیکنید این چه کاریه که فرم رو خیلی بزگ کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من که ضایع میشه!!! :متفکر:

alireza_s_84
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:13 عصر
به نظر من که ضایع میشه!!! :متفکر:
اما بزرگ کردن فرم ضایع نیست؟؟؟:متعجب:

LORD AELX
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:26 عصر
اما بزرگ کردن فرم ضایع نیست؟؟؟:متعجب:

چرا اونم ضایع است، قبلش گفتم که!!!

اگه این برنامه نویسان ما یه خورده با مبانی طراحی و ساخت Interface آشنایی پیدا می کردن، دیگه از این دسته سوالات پرسیده نمیشد. نمیدونم دیگه ....... :لبخندساده:

Netsky
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:26 عصر
میشه بپرسم وقتی کسی داره جواب میده چرا بقیه هم میان وسط؟فكر نكنم صاحب فروم و تاپيك ها تو باشي !!!

به نظر من که ضایع میشه!!!چرا بايد ضايع بشه ؟ منم ميخاستم همين پيشنهاد رو بدم ولي ديدم عليرضا خان قبلا همين پيشنهاد رو دادن . به نظر من كه روش خوبيه . توي خيلي از برنامه ها هم من ديدم كه از اين روش استفاده ميشه نه اينكه بيايم يه فرم به اندازه صفحه مانيتور درست كنيم كه توي رزولوشن ها مختلف هم به هم ميريزه .

Elmira1987
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 13:50 عصر
فكر نكنم صاحب فروم و تاپيك ها تو باشي !!!

چرا بايد ضايع بشه ؟ منم ميخاستم همين پيشنهاد رو بدم ولي ديدم عليرضا خان قبلا همين پيشنهاد رو دادن . به نظر من كه روش خوبيه . توي خيلي از برنامه ها هم من ديدم كه از اين روش استفاده ميشه نه اينكه بيايم يه فرم به اندازه صفحه مانيتور درست كنيم كه توي رزولوشن ها مختلف هم به هم ميريزه .

اين يه فرمي هستش مه بعدا مي خوام يه همون شكل ازش گزارش بگيرم .چطور بيا م تب بذارم .
در ضمن اون دوستي كه گفتي بذارش 1152 و.. نميشه اون از 812 و 612 بيشتر قبول نمي كنه