PDA

View Full Version : آیا برای یادگیری SQL نیاز به کلاس آموزشی هست؟چه کلاس هایی باید برم؟

siahacker
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 20:42 عصر
با سلام
دوستان عزیز آیا برای یادگیری SQL باید در کلاس های آموزشی شرکت کرد؟یا خود فرد هم می تواند با مطالعه کتاب های موجود این مورد را یاد بگیرد؟اگر کلاس باید برم چه نوع کلاسی یعنی آموزش SQL یا SQL Server یا دوره های Microsoft باید برم؟
من هیچ اطلاعاتی در باره SQL ندارم
باتشکر

siahacker
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 15:09 عصر
سلام
دوستان عزیز لطفا بنده را راهنمایی کنید
باتشکر

محمد سلیم آبادی
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 15:29 عصر
سلام
دوستان عزیز لطفا بنده را راهنمایی کنید
باتشکر

بعید می دونم جایی تنها به شما SQL یاد بدن. یعنی آموزشگاهی وجود نداره که صرفا تنها زبان SQL تدریس بشه.
زبان SQL یک زبان مجموعه گری استاندارد هست که در تمام سیستم های مدیرتی بانک اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرد مثل MS Access و MS SQL Server و MS Foxpro و Oracle و ...
پیشنهاد من در صورتی که زبان انگلیسی متوسطی دارین این هست که EBook های مرجع مطالعه کنید. و برای شروع یادگیری این زبان از این سایت استفاده کنید:
http://www.w3schools.com/sql

از طرفی نرم افزار SQL Server تنها ابزاری برای اجرای Query های ما نیست بلکه یک نرم افزار بسیار قدرت مند و گسترده هست که برای یادگیری تخصصی آن حتما نیاز به آموزش و دسترسی به منابع اموزشی دارین. حالا ممکنه فردی روحیه ی خودآموزی داشته باشه و فرد دیگری نه ممکنه تنها در محیط آموزشی و کلاس چیزی یاد بگیرد.

یادگیری زبان SQL مثل یک ورزش است. یعنی باید تمرین و ممارست فراوانی داشته باشین این نیست که با یک بار مطالعه ی سطحی کتاب تسلط کافی و کاملی بدست بیارین.

و باید هدفتان را قبلا مشخص کنید یعنی به چه علتی می خواهین وارد این مبحث بشین. برنامه نویسی هستین که با داده ها سرو کار دارین. یا نه تنها علاقه مند شدین به موضوع. این قضیه هم باید قبلش تکلیفش روشن بشه.

امید وارم توضیحاتم بتونه راهنمایی برای شما باشد.

AminSobati
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 22:10 عصر
سلام دوست عزیزم،
احتمالا منظور شما همون SQL Server هست. برای شروع، من کلاس رو پیشنهاد میکنم که استاد بسیاری از ابهامات رو برطرف میکنه و مفاهیم رو جامیندازه، همچنین زمان شما رو در سعی و خطا به طور چشمگیری کاهش میده. بعد از دوره Design که پایه محسوب میشه، میتونین با کتاب پیش برین