PDA

View Full Version : یک سوال کوچک اما بزرگ درباره پروژه ای Net.

arash020
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 00:37 صبح
سلام

راهی هست که یه برنامه ی نوشته شده در Net.
توی یه کامپیوتری که Framwork... نداره اجرا بشه:کف::اشتباه::بوس:

راستش من به خاطر همین مساله برنامه هایی که برا خودم مینویسم رو توی VB6 مینویسم
:اشتباه::اشتباه:
به خاطر اینکه احتمال میدم پخشش کنم و مثلا یه سیستمی ااونو نصب شده نداشته باشه...
منظورمو که متوجه شدین...؟؟؟:لبخندساده::تشویق:: لبخند::متفکر::خجالت::قلب:

http://up.iranblog.com/Files/fd1b2a89196543209879.jpg

DoDoklak
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 08:59 صبح
خاطر همین مساله برنامه هایی که برا خودم مینویسم رو توی VB6 مینویسم

خود برنامه نوشته شده با VB6 رو اگه ببری روی یک سیستم و RunTime های VB6 موجود نباشه کار نمیکنه.دقیقا مثل خود دات نت.

ولی اگه میخوای برنامه های نوشته شده با دات نت رو روی سیستم دیگه ببری Setup خود دات نت میتونه فایلهای لازم رو جهت اجرا همراه کنه و در صورت لزوم انها رو نصب کنه (فلسفه ایجاد ستاپ برای همین مواقعه)

ولی بازم اگر خیلی اصرار داری که برنامه بدون نیاز به نصب دات نت کار کنه میتونی از برنامه
Xenocode Products
استفاده کنی

morrning
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 11:46 صبح
خوب اگه بخوای برنامت بدون دات نت کار کنه که احتمالا باید شونصد :لبخند: تا برنامه نویس استخدام کنی ولی یه راه حل اینه که دات نت رو توی فایل نصب ضمیمه کنی که در صورت لزوم اونم نصب بشه

نکته اخلاقی : بزن زنگو:لبخند:

Netsky
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 12:40 عصر
سلام .

راستش من به خاطر همین مساله برنامه هایی که برا خودم مینویسم رو توی VB6 مینویسم
اين حرف شما مطمئنا تا 1 سال ديگه قديمي ميشه . چون با فراگير شدن ويندوزهاي ويستا و مخصوصا 7 در ايران ديگه نيازي نيست حتي دات نت فريم ورك رو به سيستم كاربر مقصد انتقال بديم . چون در اين سري از ويندوزها دات نت فريم ورك به صورت پيش فرض نصب ميشه .
موفق باشيد ........

kebriya
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 12:52 عصر
خود برنامه نوشته شده با VB6 رو اگه ببری روی یک سیستم و RunTime های VB6 موجود نباشه کار نمیکنه.دقیقا مثل خود دات نت.

ولی اگه میخوای برنامه های نوشته شده با دات نت رو روی سیستم دیگه ببری Setup خود دات نت میتونه فایلهای لازم رو جهت اجرا همراه کنه و در صورت لزوم انها رو نصب کنه (فلسفه ایجاد ستاپ برای همین مواقعه)

ولی بازم اگر خیلی اصرار داری که برنامه بدون نیاز به نصب دات نت کار کنه میتونی از برنامه
Xenocode Products
استفاده کنی

Xenocode Products چیه؟ میشه یه ذره توضیح بدین؟

DoDoklak
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 17:35 عصر
Xenocode Products چیه؟ میشه یه ذره توضیح بدین؟

یک نرم افزار Fuscator است که سورس فایل exe شما رو قفل میکنه نا کسی نتونه با استفاده از یک سری نرم افزاز Deassambler سورس شما رو بخونه

و یک قابلیت ویژه هم داره که میتونه فایل exe شما رو از دات نت تبدیل Win32 کنه که بدون نیاز به نصب دات نت همه جا کار کنه

barbodsoft.com
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 13:41 عصر
یک نرم افزار Fuscator است که سورس فایل exe شما رو قفل میکنه نا کسی نتونه با استفاده از یک سری نرم افزاز Deassambler سورس شما رو بخونه

و یک قابلیت ویژه هم داره که میتونه فایل exe شما رو از دات نت تبدیل Win32 کنه که بدون نیاز به نصب دات نت همه جا کار کنه

سلام
اگه می شه یک کم بیشتر توضیح بدید.
1- این نرم افزار رو باید از کجا بگیریم؟
2- واقعا اگه همچین نرم افزار خوبی وجود دارد چه نیازی به ساخت ستاپ با VS یا INSTALSHID هست؟
3- واقعا همه موارد لازم دات نت رو نصب خواهد کرد؟

اگه یک مثال انجام شده با این نرم افزار رو بزاری که دیگه خیلی دمت گرمه!!!!!!!!!

DoDoklak
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 09:22 صبح
- این نرم افزار رو باید از کجا بگیریم؟

کرک شدش تو اینترنت موجوده

2- واقعا اگه همچین نرم افزار خوبی وجود دارد چه نیازی به ساخت ستاپ با VS یا INSTALSHID هست؟

با توجه به اینکه ویندوزهای جدید دات نت رو ساپورت میکنن شاید همچین ویژگیی زیاد مهم نباشه

در ضمن استفاده از این روش دوتا اشکال داره
1-حجم فایل exe زیاد میشه که باعث کند شدن کار میشه
2-در بعضی مواقع دچار خطاهایی میشه
در کل استفاده از این روش زیاد قابل اطمینان نیست.البته شاید بدون مشکل هم کار کنه

3- واقعا همه موارد لازم دات نت رو نصب خواهد کرد؟

تقریبا بله و مشکلی به اونصورت نیست به غیر حالت بالا که ذکر شد

در تصویر زیر میتونید یه نمونهاز اونو ببینید

barbodsoft.com
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 16:13 عصر
سلام
فکر می کنم با توجه به اینکه ویندوزهای جدید دات نت رو به صورت پیش فرض دارند دیگه نیازی به این موارد نباشه و فقط باید یک ستاپ ساده با اینستالشید بسازیم تا exe ها رو کپی کنه. فعلا که از ویندوز 7 استقبال شده امیدوارم هر چه زودتر از xp خلاص بشیم.