PDA

View Full Version : مشکل با DropDownList

elmira_63
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 16:38 عصر
سلام دوستان
یه مشکل بزرگی با این dropdown کوفتی دارم که باید توش 2000 تا رکورد اطلاعات بریزم از دیتابیس البته
که این امر باعث می شه viewstate صفحم به صورت وحشتناکی بزرگ بشه نمی دونم چیکار کنم که مشکل حل بشه
نه میتونم اطلاعات کمتری توش بریزم نه راه حل دیگه ای به ذهنم میخوره؟؟؟؟:عصبانی++:

alireza_s_84
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 18:25 عصر
سلام دوستان
یه مشکل بزرگی با این dropdown کوفتی دارم که باید توش 2000 تا رکورد اطلاعات بریزم از دیتابیس البته
که این امر باعث می شه viewstate صفحم به صورت وحشتناکی بزرگ بشه نمی دونم چیکار کنم که مشکل حل بشه
نه میتونم اطلاعات کمتری توش بریزم نه راه حل دیگه ای به ذهنم میخوره؟؟؟؟:عصبانی++:
اولا شما viewstate رو حتما باید برای این کنترل غیر فعال کنید.
دو سعی کنید در حین بارگزاری صفحه با استفاده از ajax این لیست رو پر کنید.
سه برای اینکه اگر کاربر جاوا اسکریپت رو غیر فعال کرده باز بتونه از روش فوق استفاده کنه یک عدد button توی تگ noscript کنار این لیست قرار بده تا با کلیک روی اون لیست پر بشه
چهار مطمئنا لیستی که دوهزار آیتم داره یک ایراد بزرگ در طراحی داره ولی بهر حال شما نوع اطلاعات این لیست رو قرار بده تا من به شما بگم چطور میتونید بصورت partial تعدادی مثل 100 تا 200 آیتم رو در هر بار اسخراج کنی و به کاربر نشون بدی.
موفق باشید

elmira_63
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 15:41 عصر
1- view state این کنترل رو اگه false کنم وقتی از این صفحه برم و برگردم اطلاعات قبلیش از بین میره برای همین نمی تونم view state این کنترل رو false کنم http://karavaranjob.net/jobseeker_submit.aspx
اینم آدرس اون صفحست که این مشکل رو داره صفحه پنجم ثبت نام که چهار دراپداون داره که توی هر کدوم 400 تا حدودا رکورد اطلاعات هست
2- چطور می تونم با ajax اطلاعات رو پر کنم؟؟
3- اگه بتونید یه نمونه برام بزارید خیلی خیلی ممنونتون میشم چون کارم واقعاً لنگ این شده

alireza_s_84
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 16:17 عصر
1- view state این کنترل رو اگه false کنم وقتی از این صفحه برم و برگردم اطلاعات قبلیش از بین میره برای همین نمی تونم view state این کنترل رو false کنم http://karavaranjob.net/jobseeker_submit.aspx
اینم آدرس اون صفحست که این مشکل رو داره صفحه پنجم ثبت نام که چهار دراپداون داره که توی هر کدوم 400 تا حدودا رکورد اطلاعات هست
2- چطور می تونم با ajax اطلاعات رو پر کنم؟؟
3- اگه بتونید یه نمونه برام بزارید خیلی خیلی ممنونتون میشم چون کارم واقعاً لنگ این شده
سلام دوست عزیز:
من این صفحه رو دیدم شما چند تا کار باید انجام بدی:
1) view state رو برای این لیست ها غیر فعال کنید و همونطور که خودتون گفتید برای حفظ آیتم انتخاب شده در حین عوض کردن صفحات شما ایتم انتخاب شده رو بریزید توی view state و در PageLoad و یا زمان بایند شدن مجدد لیست اون از view state استخراج کنید و انتخاب کنید. این از مشکل حفظ آیتم انتخاب شده.
2) لیست های مشاغل رو دسته بندی کنید مثلا صنعت ، کشاورزی ، فرهنگی ، خدماتی و اینجوری کل مشاغل رو به دسته های کوچکتر بشکنید اینکه شما این همه ایتم رو بریزی توی لیست و فقط یه دونه ش باید انتخاب بشه اصلا کار درستی نیست.
امیدوارم متوجه شده باشید. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر از طریق پ.خ یا ایمیل منو مطلع کنید.
موفق باشید