PDA

View Full Version : سوال: share كردن اطلاعات در نقاط جغرافيايي مختلف

venus_h
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 16:53 عصر
با سلام
من يه پايگاه داده با اكسس 2007 طراحي كردم ،الان ميخوام اونو بين دفتر مركزي و 2 واحد ديگه(هر 3 مكان از نظر جغرافيايي در مكان هاي مختلفي هستن) به اشتراك بزارم طوري كه همه بتونن از اين 3 نقطه به اين اطلاعات دسترسي داشته باشن و اطلاعات بين همه share بشه.الان پايگاه دادمو فقط بين اعضاي دفتر مركزي share كردم ولي...
ميشه بگين چه راههايي براي انجام اين كار دارم و كدوم راه بهتر از همه است؟
با تشكر

مهدی قربانی
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 17:14 عصر
سلام
اگر عبارات اشتراك گذاري ، شبكه ، share و ... در بخش اكسس جستجو كنيد مباحثي قبلاً مطرح شده .
شرط اصلي دسترسي كلاينتها به دفتر مركزي شما و در اصل سرور مركزي هست ، اگر اين بستر مهيا باشه مي تونيد فايل اصلي رو روي سرور قرار بديد و در دستگاه كلاينت ها يك كپي از فايل قرار داده و جداول رو هم بصورت Link Table به فايل اصلي لينك كنيد .

venus_h
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 07:48 صبح
سلام
اگر عبارات اشتراك گذاري ، شبكه ، share و ... در بخش اكسس جستجو كنيد مباحثي قبلاً مطرح شده .
شرط اصلي دسترسي كلاينتها به دفتر مركزي شما و در اصل سرور مركزي هست ، اگر اين بستر مهيا باشه مي تونيد فايل اصلي رو روي سرور قرار بديد و در دستگاه كلاينت ها يك كپي از فايل قرار داده و جداول رو هم بصورت Link Table به فايل اصلي لينك كنيد .
سلام
من مشكلم اشتراك گذاري بين اعضاي دفتر مركزي نيست،كما اينكه همين الان هم اطلاعات بين پرسنل دفتر مركزي به اشتراك گذاشته شده،مشكل من اينجاست كه ميخوام اطلاعات رو بين دفتر مركزي(خ ميرعماد) و نمايشگاه شركت (تو خ آزادي) به اشتراك بزارم ولي نميدونم چطوري

amirzazadeh
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 08:49 صبح
سلام
من مشكلم اشتراك گذاري بين اعضاي دفتر مركزي نيست،كما اينكه همين الان هم اطلاعات بين پرسنل دفتر مركزي به اشتراك گذاشته شده،مشكل من اينجاست كه ميخوام اطلاعات رو بين دفتر مركزي(خ ميرعماد) و نمايشگاه شركت (تو خ آزادي) به اشتراك بزارم ولي نميدونم چطوري
سلام
شما ميتونين از data access page براي اين منظور استفاده كنيد ولي پيشنهاد من انتقال جداول به sql server و گرفتن Ip valid هست.براي اطلاعات بيشتر از اين لينك كمك بگيريد.
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms175483.aspx
به عنوان روش سوم هم ميتونين از خطوط vpn با استفاده از isa server هست.
............................
موفق باشيد

venus_h
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 09:12 صبح
سلام
شما ميتونين از data access page براي اين منظور استفاده كنيد ولي پيشنهاد من انتقال جداول به sql server و گرفتن Ip valid هست.براي اطلاعات بيشتر از اين لينك كمك بگيريد.
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms175483.aspx
به عنوان روش سوم هم ميتونين از خطوط vpn با استفاده از isa server هست.
............................
موفق باشيد
ميشه در مورد روش ها به صورت قدم به قدم و عملي(آموزشي) توضيح بدين و بگين معايب و مزاياي هر روش چيا هستش؟

amirzazadeh
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 10:10 صبح
ميشه در مورد روش ها به صورت قدم به قدم و عملي(آموزشي) توضيح بدين و بگين معايب و مزاياي هر روش چيا هستش؟
سلام
براي اطلاعات بيشتر در مورد انتشار data access page ميتونيد از اين لينك كمك بگيريد.
http://support.microsoft.com/kb/264080
در مورد vpn هم همونطور كه ميدونيد يك خط اختصاصي بين مبدا و مقصد هست كه از طريق مخابرات در اختيار شما قرار ميگيره و بعد با نصب نرم افزارهاي مربوطه مثل Microsoft Isa server قابل استفاده خواهد بود.هزينه اينكار نسبتا بالا بوده و به درد شركتهاي بزرگ يا ارگانهاي دولتي كه قصد دارند با زير مجموعه هاي تابعه از طريق خطوط اختصاصي مرتبط بشن ميخوره.

در مورد انتقال جداول ديتابيس به sql server در تاپيك هاي متعدد توضيح داده شده كه با جستجو ميتونيد اونها رو پيدا كنيد.
........................
موفق باشيد

venus_h
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 12:34 عصر
در مورد انتقال جداول ديتابيس به sql server در تاپيك هاي متعدد توضيح داده شده كه با جستجو ميتونيد اونها رو پيدا كنيد.
........................
موفق باشيد

خوندن مطالب تو سايت و سايتاي ديگه كمك زيادي بهم كرد ولي يه چيزو نفهميدم و هر چي بيشتر ميخونم بيشتر گيج ميشم،IP Valid چيه؟و چطور ميشه ازش استفاده كرد؟IP Valid رو براي كدوم كامپيوتر بايد چك بشه؟واسه كامپيوتر خودم يا سرور يا كامپيوتر هايي كه در نقطه جغرافيايي ديگه اي هستن؟
براي اين كار بايد طراحي سايت كنم؟

amirzazadeh
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 16:15 عصر
خوندن مطالب تو سايت و سايتاي ديگه كمك زيادي بهم كرد ولي يه چيزو نفهميدم و هر چي بيشتر ميخونم بيشتر گيج ميشم،IP Valid چيه؟و چطور ميشه ازش استفاده كرد؟IP Valid رو براي كدوم كامپيوتر بايد چك بشه؟واسه كامپيوتر خودم يا سرور يا كامپيوتر هايي كه در نقطه جغرافيايي ديگه اي هستن؟
براي اين كار بايد طراحي سايت كنم؟
IP Valid يك ادرس روي اينترنت هست مثل (192.168.190.104)كه توسط سرويس دهنده به شما اختصاص داده ميشه و طبيعتا مال كامپيوتر سرور هست و ديتابيس بر روي اون قرار داده شده كه كلاينت با استفاده از اون آدرس به كامپيوتر سرور و نهايتا ديتابيس متصل ميشه.نيازي به طراحي سايت براي موردشما وجود نداره شما فقط جداول بانكتون رو سرور قرارميديد و با استفاده از ايترفيس كاربري روي كلاينت ها به اون كانكت ميشيد.
.......................
موف باشيد.