PDA

View Full Version : در VB6 چگونه فارسی تایپ کنم؟

salami
جمعه 21 شهریور 1382, 19:12 عصر
با سلام. اول بگم من اصلا وی بی کار نیستم. اما از بد روزگار و سیاهی سرنوشت مجبور شدم به این کار روی بیارم. امیدوارم که فقط همین یک بار باشه.

حالا سوالم اینه چگونه فارسی تایپ کنم. تو هر ویندوزی یا مثلا Caption یک دکمه را چگونه فارسی بذارم. به طوری که در هر ویندوزی فارسی دیده شود؟

2- منوهای وی بی 6 کجاست؟ منظورم اینکه میخوام برای برنامه منوبار بسازم ؟ :oops: :oops:

خیلی ممنون.

M-Gheibi
جمعه 21 شهریور 1382, 20:10 عصر
جناب سلامی اول اینکه خوش آمدید :lol: دوم هم اینکه چرا امیدوارید که فقط همین یک بار باشه 8) .
برای ساخت منو باید به Menu Editor بروید. برای اینکار یا از دکمه های Ctrl+E استفاده کنید و یا از منوی Tools گزینه Menu Editor را انتخاب کنید و یا در صفحه اصلی برنامه کنار دکمه Open در Toolbar روی آیکون این پنجره کلیک کنید.
در رابطه با سوال اولتون که یکی از موضوعات مطرح برای برنامه نویسی ما ایرانیها هست باید بگم که شما میبایست از یک OCX استفاده کنید که برای نمونه ActiveX‌های مردان مبتکر ، صائب سافت و ... وجود دارد که باید از بیرون تهیه کنید. یک راه دیگه هم هست که خودتون آن را درست کنید که فکر کنم برای اینکار بهتره به صفحه شخصی جناب نصیری یه سری بزنید. مطمئن باشید دست خال بر نمیگردید. :wink: :lol: :lol:

amirsadeghi
جمعه 27 مرداد 1385, 20:26 عصر
سلام
البته اگه شما از فونتهای فارسی که توی همه سیستم ها با ویندوز نصب میشه استفاده کنین درست میشه
مثل tahoma , Arial , ms san serif و ...