PDA

View Full Version : فرمهای متعدد

ابراهیم حامدی
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 20:45 عصر
باعرض سلام
میخوام هر فرمی باز کنم فرم باز شده قبلی بسته شود اگر ممکن راهنمایی کنید سایت را گشتم ولی پیدا نکردم آخر مبتدی ام استدعا دارم راهنمایی کنید ضمنا طریقه بهتر جستجو در سایت در رابطه با سئوالات پیش آمده را توضیح کوچلو بدید ممنونم:قلب:

RIG000
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 20:55 عصر
الگو برداری کن حالا هر کاری میکنی بکن

Form f;
f=new Form2();
this.Visible=false;
f.ShowDialog();
this.Visible=true;

armiin
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 21:44 عصر
خب با این کار فقط فرم ها Invisible میشن نه Colse ! در صورتی که خیلی این کار ادامه پیدا کنه برنامه سنگین میشه !
این کار چه سودی داره ؟ منظورم اینه این کار در سایت ها استفاده میشه نه Application !

LORD AELX
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 07:01 صبح
باعرض سلام
میخوام هر فرمی باز کنم فرم باز شده قبلی بسته شود اگر ممکن راهنمایی کنید سایت را گشتم ولی پیدا نکردم آخر مبتدی ام استدعا دارم راهنمایی کنید ضمنا طریقه بهتر جستجو در سایت در رابطه با سئوالات پیش آمده را توضیح کوچلو بدید ممنونم:قلب:

کاری رو که تو تاپیک زیر گفتم، برای همه فرم ها اجرا کنید:

(http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=971588&posted=1#post971588)http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=971588&posted=1#post971588

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 07:59 صبح
خوب شما برای این کار قبل از اینکه فرم بعدی رو Show کنی ، باید فرم جاری رو Hide کنی. همین

cardano7
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 08:11 صبح
خوب چرا از

myForm.Close();
استفاده نمی کنی؟

البته فکر می کنم در این صورت باید فرم ها رو پشت سر هم از یک فرم مادر صدا بزنی نه اینکه هر کدوم رو از دیگری!

LORD AELX
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 08:18 صبح
خوب شما برای این کار قبل از اینکه فرم بعدی رو Show کنی ، باید فرم جاری رو Hide کنی. همین

اِااااااااااااااااااااا ........ :لبخند: منم موافقم!!!!! تو جو تاپیک قبلی بودم، فکر کردم ایشون هم همون رو میخواد! :لبخندساده: آره آقا، فقط با دو خط کد درست میشه، فرم جاری رو Close کن (البته اگه میخوای اطلاعاتی که روشه همونطوری بمونه Hide کن) و فرم بعدی رو Show ..... :قلب:

اَرژنگ
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 08:59 صبح
اِااااااااااااااااااااا ........ :لبخند: منم موافقم!!!!! تو جو تاپیک قبلی بودم، فکر کردم ایشون هم همون رو میخواد! :لبخندساده: آره آقا، فقط با دو خط کد درست میشه، فرم جاری رو Close کن (البته اگه میخوای اطلاعاتی که روشه همونطوری بمونه Hide کن) و فرم بعدی رو Show ..... :قلب:

یا اینکه یک کلاس برایه مدیریت فرمهایه برنامه پیاده کرد، به این شکل دیگر لازم ۲ خط کد را مداوماً در ۱۰۰ جایه مختلف تکرار کرد. میشه به حالت یکسان به نشان داده شدن و بستن فرمهایه برنامه مدیریت کرد، که اصل برنامه‌نویسی یکسان کردن مدیریت بر اشیا است، کد پراکنده نشان ضعف در ذات برنامه است.

در همان توپیک قبلی به جواب نزدیک بودید، همان روش را درست ادامه بدید کلی بیشتر یاد میگیرید.

raminsalemi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 09:09 صبح
سلام با این کد فرم قبلی بسته و فرم جدید باز میشه کدش رو میفرستم
باید این کد رو در کنترلی که قراره فرم جاری رو ببنده و فرم جدید رو باز کنه بنویسی

armiin
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 12:11 عصر
سلام با این کد فرم قبلی بسته و فرم جدید باز میشه کدش رو میفرستم
باید این کد رو در کنترلی که قراره فرم جاری رو ببنده و فرم جدید رو باز کنه بنویسی
من امتحان كردم ، كار نميكنه !
اگه ميشد Close كرد ديگه احتياجي به Hide كردن نبود !