PDA

View Full Version : بستن فرم

RIG000
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 00:08 صبح
من یه فرم اصلی و 3 فرم داخلی دارم که میخام اولین فرم داخلی یا فرزند رو که رو close کلیک میکنم اگه اون دوتا فرم داخلی باز باشن بسته بشن و فقط فرم اصلی یا والد بمونه. هدف اینجا با زدن دکمه خروج فرم فرزند اول دو فرم دیگه فرزند 2و3 بسته بشن. چیکار کنم؟

LORD AELX
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 06:58 صبح
شما میتونی یه تابع بنویسی و اونو تو رویداد بستن هر فرم صدا کنی، که بیاد چک کنه اگه فرم دیگه ای هم باز هست، اونو ببنده:

public static Form CloseOpenForms(Type FormType)
{
foreach (Form OpenForm in Application.OpenForms)
{
if (OpenForm.GetType() == FormType)
OpenForm.Close();
}
}

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 07:55 صبح
شما می تونید توی رویداد Form_Closeing مربوط به فرم ها تون بررسی کنید که اگه فرم ها باز بود اونا رو ببندید.
که بعد برای این کار می تونید از کلاسی که دوستمون گفتن استفاده کنید و یا اینکه خودتون کد ها رو بنویسید.
موفق باشید

اَرژنگ
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 08:53 صبح
شما میتونی یه تابع بنویسی و اونو تو رویداد بستن هر فرم صدا کنی، که بیاد چک کنه اگه فرم دیگه ای هم باز هست، اونو ببنده:

public static Form CloseOpenForms(Type FormType)
{
foreach (Form OpenForm in Application.OpenForms)
{
if (OpenForm.GetType() == FormType)
OpenForm.Close();
}
}

۱.متد (تابع) تعریف نکنید، به جاش یک کلاس منجر (مدیریت) بسازید و مدیریت فرمها را به اون واگذار کنید.
یک نگاه به نکته دوم در پست ۱۸هم این توپیک بندازید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=971608#post963611
بعدش هم هرجوری که صلاح دونستید گسترش بدید.
۲.از استفاده بیجهت از متدهایه استاتیک باید پرهیز کرد، دلیلی برایه استفاده استاتیک وجود ندارد، مگر اینکه روشهایه قدیمی را در برنامه‌نویسی شیگرائی ادامه بدن.

RIG000
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 09:07 صبح
۱.متد (تابع) تعریف نکنید، به جاش یک کلاس منجر (مدیریت) بسازید و مدیریت فرمها را به اون واگذار کنید.
یک نگاه به نکته دوم در پست ۱۸هم این توپیک بندازید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=971608#post963611
بعدش هم هرجوری که صلاح دونستید گسترش بدید.
۲.از استفاده بیجهت از متدهایه استاتیک باید پرهیز کرد، دلیلی برایه استفاده استاتیک وجود ندارد، مگر اینکه روشهایه قدیمی را در برنامه‌نویسی شیگرائی ادامه بدن.

الان چیکار کنم از این کد استاتیک دوستومن استفاده کنم یا نکنم اگه کد بهتری دارین بدین ممنون

اَرژنگ
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 09:28 صبح
الان چیکار کنم از این کد استاتیک دوستومن استفاده کنم یا نکنم اگه کد بهتری دارین بدین ممنون
این کدی که با استاتیک کار میکنه کارتان را برایه الان راه میندازه.
ولی روشهایه قشنگتری وجود دارند که بنا را از اول درست میسازند، ولی استفاده ازشان زمان و مطالعه نیاز دارد.
برایه پشیرفت باید از روشهایه استاتیک در حالتی که نیاز نیست دوری بشه ولی همانطوری که وقتی که برق نیست شمع هم نعمتیه استفاده از این روش تا زمانیکه روشهایه بهتر جا بیافتند قابل قبول بشند اشکالی ندارد. حتی استاد دانشگاه این زمان هم نمیتونند به این روشی که پیشنهاد دادن اشکال بگیرد.

در مختصر اگر زمان برایه تفکر و پژوهش دارید نه، ولی اگر تازه کارید همین کد از خیلی روشهایه دیگر که اینجا مداوم پیشنهاد میشند ۱۰۰ برابر بهتره.