PDA

View Full Version : سوال: هایلایت کردن یه رکورد خاص در گرید ویو

neda_dela
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 10:34 صبح
سلام دوستان:لبخندساده:
من می خام از بین کسانی که توی سیستم ثبت نام شدن و اسامی و اطلاعاتشون توی گرید موجود در صفحه نشون داده شده کسانی رو که انصراف دادن مشخص کنم
در ضمن فیلدی هم به نام انصراف ندارم و دوست ندارم که داشته باشم
می خام اگه کسی خاست انصراف بده رکورد مربوط به اون توی گرید هایلایت بشه مثلا قرمز بشه
مرسی
:قلب:

spring69
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 12:06 عصر
سلام.
خوب بستگی داره که کسی که انصراف داده رو چطوری مشخص میکنید. مثلا اگر یه فیلد داشته باشید به نام enseraf و فیلد اول در بانکتون باشه در رویداد RowPrePaint این کد رو بنویس:

DataGridViewCellStyle dgvs = new DataGridViewCellStyle();
dgvs.BackColor = Color.Red;
if (dataGridView1.Rows[e.RowIndex].Cells[1].Value.ToString() == "True")
dataGridView1.Rows[e.RowIndex].DefaultCellStyle = dgvs;

برای اینکه فیلد enseraf هم توی Datagridview نمایش ندی میتونی visible اون فیلد رو false کنی.
اگه سوالی بود درخدمتم.
موفق باشی.

neda_dela
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 22:26 عصر
سلام.
خوب بستگی داره که کسی که انصراف داده رو چطوری مشخص میکنید. مثلا اگر یه فیلد داشته باشید به نام enseraf و فیلد اول در بانکتون باشه در رویداد RowPrePaint این کد رو بنویس:

DataGridViewCellStyle dgvs = new DataGridViewCellStyle();

dgvs.BackColor = Color.Red;
if (dataGridView1.Rows[e.RowIndex].Cells[1].Value.ToString() == "True")
dataGridView1.Rows[e.RowIndex].DefaultCellStyle = dgvs;

برای اینکه فیلد enseraf هم توی Datagridview نمایش ندی میتونی visible اون فیلد رو false کنی.

اگه سوالی بود درخدمتم.

موفق باشی.

من اینطوری در نظر داشتم که فیلدی به نام انصراف نداشته باشم ولی یه فرم باشه برای ثبت رکورد های انصرافی که هر رکوردی رو که از گرید انتخاب کنم و روی دکمه انصراف کلیک کنم رکورد مربوط به اون هایلایت بشه یا رنگش عوض بشه
آخه برنامه خیلی بزرگ شده دیگه تغییرات توش برام خیلی وقت گیر میشه
اگه بخام این کار رو بکنم باید چکار کنم؟
مرسی دوست من

spring69
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 22:38 عصر
خوب ببین اگه بخوای اینکار رو کنی باز باید یه جایی ثبت بشه که فلان رکورد انصراف داده.
به فرض اول نشون بدی(هایلایت کنی) بار بعد که برنامه اجرا میشه میخوای از کجا متوجه بشی که کدوم رکورد انصرافیه؟

neda_dela
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 22:35 عصر
خوب ببین اگه بخوای اینکار رو کنی باز باید یه جایی ثبت بشه که فلان رکورد انصراف داده.
به فرض اول نشون بدی(هایلایت کنی) بار بعد که برنامه اجرا میشه میخوای از کجا متوجه بشی که کدوم رکورد انصرافیه؟
وای نه:اشتباه:
یعنی واقعا هیچ راهی جز اضافه کردن فیلد انصراف به بانک وجود نداره؟
من میخام مثلا وقتی یه رکورد رو انتخاب می کنم و رادیور باتن یا دکمه انصراف رو می زنم اون رکورد که البته کد منحصر به فرد هم داره رنگ خطش یا بک گراندش قرمز بشه و وقتی دوباره برنامه اجرا شد هم همون رنگی نشون داده بشه
البته الان که دارم فکر می کنم می بینم اصرارم فایده ای نداره
اگه راه بهتری به ذهن کسی رسید لطفا منو راهنمایی کنه

hojjatshariffam
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 01:33 صبح
وای نه:اشتباه:
یعنی واقعا هیچ راهی جز اضافه کردن فیلد انصراف به بانک وجود نداره؟
من میخام مثلا وقتی یه رکورد رو انتخاب می کنم و رادیور باتن یا دکمه انصراف رو می زنم اون رکورد که البته کد منحصر به فرد هم داره رنگ خطش یا بک گراندش قرمز بشه و وقتی دوباره برنامه اجرا شد هم همون رنگی نشون داده بشه
البته الان که دارم فکر می کنم می بینم اصرارم فایده ای نداره
اگه راه بهتری به ذهن کسی رسید لطفا منو راهنمایی کنه
می تونی یه جدول دیگه برای انصرافیا درست کنی ، اونای که انصراف دادن کدشون اونجا ثبت بشه
بعد از لود گرید یه بار دیگه از اول تک تک فلید ها رو چک کنی که اگه تو لیست انصرافیا هست رنگ زمینش رو عوض کن
البته درسته که کار بهینه ای نیست ولی می تونه کارتو راه بندازه
البته فقط یه بار به دیتا بیست مراجعه کن برا انصرافیا و بریز تو یه دیتا تایبل و از اون چک کن
این نظر منه ، دوستان نظر دیگه ای ندارن ؟

نیما حتمی
چهارشنبه 02 تیر 1389, 09:40 صبح
دوست عزیز اینبرنامه کار نمی کنه