PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نویسی smart device در Visual Studio 2010

CYCLOPS
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 12:43 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من ویژوال استادیو 2010 رو نصب کردم ولی خبر بد اینکه گویا دیگه قرار نیست برنامه نویسی دستگاه های ویندوز موبایل رو پشتیبانی کنه .
طی جستجو هایی هم که داشتم گویا مایکروسافت هدف خودش رو فقط گذاشته روی ویندوز موبایل 7 و فقط پشتیبانی از اون رو در دستور کار قرار داده

این تاپیک رو هم ایجاد کردم تا دوستان هر خبر یا نظری در این مورد داشتند مطرح کنند .

موفق باشید :چشمک:

mahdi68
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 12:53 عصر
من ویژوال استادیو 2010 رو نصب کردم ولی خبر بد اینکه گویا دیگه قرار نیست برنامه نویسی دستگاه های ویندوز موبایل رو پشتیبانی کنه .
طی جستجو هایی هم که داشتم گویا مایکروسافت هدف خودش رو فقط گذاشته روی ویندوز موبایل 7 و فقط پشتیبانی از اون رو در دستور کار قرار داده
یعنی یک IDE جداگانه ارائه خواهد داد واسه این کار ؟؟؟

sari-1369
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 16:44 عصر
یکی از ابزارهای توسعه که از دات نت فریمورک 2 به همراه محیط ویژوال استودیو عرضه شد ، توانایی طراحی و ساخت نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز موبایل بود . این ابزار توسعه شامل یرنامه نویسی برای Smart Device ها و همچنین ایمولاتورهایی از انواع پاکت پی سی و اسمارت فون ها می باشد .
اما شاید آشکارترین تفاوت ویژوال استودیو 2010 با ورژن 2008 ، نبود امکانات برنامه نویسی و طراحی برای Smart Device ها می باشد ، و این بدین معناست که VS 2010 از توسعه Smart Device ها پشتیبانی نمی کند . در هنگام ایجاد پروژه جدید در VS2010 و با هرکدام از زبانهای VB یا C#‎‎ خبری از این نوع پروژه نیست .
اما مایکروسافت ضمن ارائه نسخه جدید Windows Mobile 6.5 Developer Tool Kit به طراحان و برنامه نویسان Smart Device ها همچنان استفاده از VS 2008 را پیشنهاد می نماید .
بنابراین به دلایل عدم پشتیبانی VS2010 از توسعه برنامه نویسی کامپیوترهای جیبی هوشمند ، روشن است که نمیتوان از آیتمها و امکانات (که در لیست پایین آمده اند) که وابسته این نوع پروژه می باشند ، در محیط VS 2010 استفاده کرد .

NET Compact Framework projects
Visual C++‎‎ device projects
smart device CAB projects
Device Emulator and Device Emulator Manager
testing tools for device projects
Device Security Manager

Alireza_Salehi
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 19:54 عصر
این مسئله به خاطر عرضه نشدن Windows Phone 7 هستش که چون تغییرات اساسی نسبت به ویندوز موبایل 6.5 داره هنوز امکانات توسعه اش آماده نشده.

فکر می کنم توی سویس پک یک ارائه بشه.

ashkan209
یک شنبه 03 مرداد 1389, 08:19 صبح
یکی از ابزارهای توسعه که از دات نت فریمورک 2 به همراه محیط ویژوال استودیو عرضه شد ، توانایی طراحی و ساخت نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز موبایل بود . این ابزار توسعه شامل یرنامه نویسی برای Smart Device ها و همچنین ایمولاتورهایی از انواع پاکت پی سی و اسمارت فون ها می باشد .
اما شاید آشکارترین تفاوت ویژوال استودیو 2010 با ورژن 2008 ، نبود امکانات برنامه نویسی و طراحی برای Smart Device ها می باشد ، و این بدین معناست که VS 2010 از توسعه Smart Device ها پشتیبانی نمی کند . در هنگام ایجاد پروژه جدید در VS2010 و با هرکدام از زبانهای VB یا C#‎‎‎‎ خبری از این نوع پروژه نیست .
اما مایکروسافت ضمن ارائه نسخه جدید Windows Mobile 6.5 Developer Tool Kit به طراحان و برنامه نویسان Smart Device ها همچنان استفاده از VS 2008 را پیشنهاد می نماید .
بنابراین به دلایل عدم پشتیبانی VS2010 از توسعه برنامه نویسی کامپیوترهای جیبی هوشمند ، روشن است که نمیتوان از آیتمها و امکانات (که در لیست پایین آمده اند) که وابسته این نوع پروژه می باشند ، در محیط VS 2010 استفاده کرد .

NET Compact Framework projects
Visual C++‎‎‎‎ device projects
smart device CAB projects
Device Emulator and Device Emulator Manager
testing tools for device projects
Device Security Manager

قابل توجه شما نویسنده گرامی این پست
گرچه کپی و پیست کردن مطالب در فضای سایبر و اونم بین بعضی از ما امری معمولی و پیش پا افتاده محسوب میشه و جدای از قوانین کپی رایت (که ما برنامه نویسان می بایست مفهوم و رعایت آنرا بیش از هر شخص دیگری درک و فهم کنیم) اما از روی اصول اخلاقی هم نمی بایست یکی از تاپیکهای وبلاگ بنده رو کپی و اینجا درج میکردید ، آنهم بدون درج نام وبلاگ و یا نویسنده .
به هر صورت قضاوت رو به بازدیدکنندگان تاپیک مورد نظر و وبلاگ بنده که در امضاء موجود می باشد ، وامیگذارم
آدرس تاپیک مربوطه:
http://www.vbland.mihanblog.com/post/8
با احترام به همه