PDA

View Full Version : سوال: ثبت یوزر در فلیدها

qhoqnose
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 16:19 عصر
سلام خدمت دوستان
اقا من یه دیتابیس تحت شبکه میخوام درست کنم که به وسیله چندتا کاربر پر میشه (مثلا 10 نفر ) حالا دستوری هست که یوزر هر کامپیوتر رو که دیتا از اون وارد شده رو بگیره
مثلا ، تو خود جدولهای دیتابیس یه ستون اضافه بشه بنام user ID بعد تو این ستون از اون دستور یا فانکشن استفاده کنیم و وقتی که تو هر سطر اطلاعات وارد میشه این ستون مثل Auto number به صورت اتوماتیک یوزر همون کامپیوتر رو ثبت کنه
اقا ممنون از راهنمائیتون:تشویق::تشویق::ت ویق:

amirzazadeh
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 16:30 عصر
سلام خدمت دوستان
اقا من یه دیتابیس تحت شبکه میخوام درست کنم که به وسیله چندتا کاربر پر میشه (مثلا 10 نفر ) حالا دستوری هست که یوزر هر کامپیوتر رو که دیتا از اون وارد شده رو بگیره
مثلا ، تو خود جدولهای دیتابیس یه ستون اضافه بشه بنام user ID بعد تو این ستون از اون دستور یا فانکشن استفاده کنیم و وقتی که تو هر سطر اطلاعات وارد میشه این ستون مثل Auto number به صورت اتوماتیک یوزر همون کامپیوتر رو ثبت کنه
اقا ممنون از راهنمائیتون:تشویق::تشویق::ت ویق:
سلام
براي اينكار دو تا روش پيشنهاد ميكنم:
1)براي هر كاربر در برنامتون يوزرنيم و پسورد تعريف و همونطور كه خودتون گفتيد در هنگام درج داده با استفاده از دستور current user نام اون رو به انتهاي ركورد مربوطه اضافه كنيد.
2)از ip كلاينت هاي متصل شده به بانك براي اين منظور استفاده كنيد(نمونه اين كار توسط جناب قرباني با نام ارسال پيام براي كاربران online روي همين سايت موجود هست).
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=127660
.............................
موفق باشيد

qhoqnose
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 11:49 صبح
مرسی دوست عزیز
اگه راه راحتر داشته باشه که لازم نباشه من تو دیتابیس IP کسی رو ثبت کنم یا اینکه برای هرکدوم از کاربران یوز و پسورد بزارم بهتره ، چون این یه چیز عام هست که هر کسی میتونه از این استفاده کنه
مرسی