PDA

View Full Version : سوال: كمك در مورد اجرا كردن يه برنامه ديگر وسط برنامه

mj.845
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 02:21 صبح
با سلام خدمت بزرگان VB
من با c# كار مي كنم و VB اصلا نمي دونم ، اگه لطف كنيد بگيد اين برنامه رو كه كدهاشو مي زارم براي فراخواني به چه پارامترهايي نياز داره

programer1389
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 08:10 صبح
باید فایلهایی در مسیر برنامه با پسوند lbl داشته باشن
چون این رو دارین
CommonDialog1.Filter = "*.lbl|*.lbl"
Function FileExist(FilePath) این تابع مسیر یک فایل رو میگیره پس یک فایل اینجا لازم دارین
ببخشید اگه منظورتون رو بد متوجه شدم

mj.845
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:17 عصر
اره درسته
يه فايل با اين پسوند لازم داره
اين برنامه يه نمونه كار براي استفاده از برنامه اي كه توسط شركت كد ايران 7 سال پيش نوشته شده و متاسفانه در اين شركت همكنون هيچ برنامه نويسي ندارن كه توضيح بده به من
حالا توي پروژه من هم بايد دقيقا همين كارو بكنم ولي نمي دونم اين برنامه چطوري داره كار مي كنه
دقيق تر بگم ، در اين نمونه برنامه توسط ارتباط با برنامه اصلي كدايران ، يه باركد رو مي شه چاپ كرد
اگه يكي از دوستان بتونه راهنمايي كنه كه اي برنامه چطوري كار مي كنه ،خيلي كار منو راحت مي كنه
با تشكر فراوان

programer1389
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:37 عصر
1شما با چه فرمتی بارکد تولید میکنید؟
2کد ایران یک شرکت تخصصی در زمینه بارکد هست چجوری میشه برنامه نویس نداشته باشن عجیبه!!!
اگه فقط قصد تولید بارکدهایی رو دارین که روی لیبل درج بشه میتونید نمونش رو تو بازار تهیه کنید
3 دقیق تر بگید میخواهید چکار کنید و مشکلی که الان دارین چیه؟

mj.845
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 21:55 عصر
1.من يه نرم افزار طراحي وچاپ ليبل و باركرد رو لازم دارم كه در اون بتونن هر جور ليبلي طراحي كنن كه هم بتونن عكس ، تاريخ ، نوشته و مقادير شمارنده بزارن توش و در اين ليبل طي زمان كار مقادير شمارنده رو بتونه عوض بشه و چاپ شه.
2.مشكل اصلي من هم همينه ، اخه اين كارخونه كه من براش مي خوام نرم افزار بنويسم قبلا از كد ايران انجور نرم افزاري رو خريدن و حالا ميخوان نرم افزار من وسط كارش به اون لينك بشه و مقادير شمارنده رو بفرسته ، كد ايران هم همه برنامه نويساشو مرخص كرده و كاره فروش پرينتر و اينا رو انجام ميده
3.اگه اينجور نرم افزار و يا كامپوننتي مي شناسين خوشحال مي شم اگه كمك كنيد و معرفي كنيد.
4.من همكنون مي خوام از برنامه خودم به نرم افزار كدايران متصل شم و با ارسال شمارنده و دستور پرينت رو بهش بدم ، از اونجايي كه اين كارو بلد نيستم و تنها راهم استفاده از نمونه نوشته شده توسط خود كدايران و فهميدن اين كه براي ارتباط برقرار كردن بايد چه چيزها و چه پارامترهايي رو بايد ارسال كنم و چه دستوراتي براي پرينت؟
و متاسفانه تاحالا با VB6 اصلا كار نكردم و شديدا محتاج كمك

programer1389
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 09:50 صبح
1باید سورس برنامه رو بزاری اینجوری نمیشه
2 اگه مجاز نیستین سورس بزارین میتونید همه این کارها رو تو کریستال ریپورت انجام بدین یعنی از اول برنامش رو بنویسین اگه بانک اطلاعاتی دارین که کار رو راحت تر هم میشه
3 ببینید کجای برنامه بارکد ها تولید میشن همونجا یک شمارنده به برنامه اضافه کنید

xxxxx_xxxxx
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 14:01 عصر
تو این برنامه از DDE برای ارسال پارامترها به برنامه استفاده شده.
میتونید سورس همین فرم رو نگاه کنید و ddeinput ها رو پیدا کنید.

mj.845
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 09:26 صبح
ببخشيد من دير جواب دادم و ممنون از ياري تون

سورس كاملي كه به من دادن رو گذاشتم
xxxxx_xxxxxx شما درست ميگي فقط من از همون اولش معني همين DDE رو نفهميدم و همين كاري كه ميگي رو ياد ندارم
اگه لطف كنين راهنمايي بيشتر كنين يه دنيا ممنون مي شم