PDA

View Full Version : سوال: از کجا برنامه نویسی را شروع کنم؟

Ilove you mahsa
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 11:33 صبح
سوال 1:سلام دوستان عزیز من یک برنامه نویس مبتدی هستم چون خیلی برنامه نویسی را دوست داشتم رشته تحصیلی خود را از علوم انسانی به کامپیوتر تغییر دادم من در اوایل برنامه نویسیم ویژوال بیسیک 6 کار میکردم اما حدود یک سال است به دات نت روی اوردم ولی توی این سه سال کار از بس توی گوش من خوندن ویژوال بیسیک بده سی شارپ خوبه که ذهنم دچار یک دوگانگی شده است نمی دانم کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب و تا آخر ادامه بدهم شما راهنماییم کنید
سوال2:من می خوام از روی کتاب برنامه نویسی را یاد بگیرم ولی وقتی چشمم:عصبانی++: به کتاب می افته نمی دانم از کجا شروع کنم دوستان عزیز لطفا روش صحیح خواندن کتابهای برنامه نویسی را به من بگویید با تشکر:لبخند:

mohsen.nsb44
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:08 عصر
سوال 1:سلام دوستان عزیز من یک برنامه نویس مبتدی هستم چون خیلی برنامه نویسی را دوست داشتم رشته تحصیلی خود را از علوم انسانی به کامپیوتر تغییر دادم من در اوایل برنامه نویسیم ویژوال بیسیک 6 کار میکردم اما حدود یک سال است به دات نت روی اوردم ولی توی این سه سال کار از بس توی گوش من خوندن ویژوال بیسیک بده سی شارپ خوبه که ذهنم دچار یک دوگانگی شده است نمی دانم کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب و تا آخر ادامه بدهم شما راهنماییم کنید
سوال2:من می خوام از روی کتاب برنامه نویسی را یاد بگیرم ولی وقتی چشمم:عصبانی++: به کتاب می افته نمی دانم از کجا شروع کنم دوستان عزیز لطفا روش صحیح خواندن کتابهای برنامه نویسی را به من بگویید با تشکر:لبخند:
دوست عزيز اگه شما مي خواهيد برنامه نويسي را ياد بگيريد بايد يك كار بكني
اونم اينه كه يك پروژه رو در نظر بگيري و شروع به طراحي اون بكني قسمت هايي كه بلدي انجام بده و جايي كه دچار مشكل ميشي برو در موردش اطلاعات كسب كن كتاب بخون و مشكلتو در سايت قرار بده تا دوستان كمكت كنن در غير اين صورت فقط اگه بخاي كتاب بخوني نمي توني به صورت حرفه اي برنامه نويسي رو ياد بگيري حرفي رو كه زدم انجام بده مطمئن باش پيشرفت مي كني

morrning
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:18 عصر
به نظر من کتابای آقای جعفر نژاد قمی برای شروع خوبه!
من خودم با اون شروع کردم
بعد میتونی پایگاه داده ها و ویژوال بیسیک نت نوشته enrico paseron رو بخونی البته ترجمه شدش هم موجوده!

morrning
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 12:20 عصر
فکر کنم امسال کتاب های انتشارات ماکروسافت هم توی نمایشگاه کتاب پیدا بشه اگه بود اونام بد نیستن فقط کمی باید زبان فرنگ خونه باشی:لبخند:

pirmard
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 14:02 عصر
فکر کنم امسال کتاب های انتشارات ماکروسافت هم توی نمایشگاه کتاب پیدا بشه اگه بود اونام بد نیستن فقط کمی باید زبان فرنگ خونه باشی:لبخند:

از 6 سال پیش که من یادمه کتابهای دات نت تو بازار موجود بوده

Netsky
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:20 عصر
ویژوال بیسیک بده سی شارپ خوبه
تا اونجايي كه من در مورد اين دوتا زبان تحقيق كردم و مطلب خوندم ، هيچ برتري نسبت به همديگه ندارن . ( اگه اشتباه ميكنم دوستان تصحيح بفرمايند ) . ميتونيد توي همين سايت هم سرچ كنيد . بحث هاي زيادي در مورد اين دوتا زبان شده .
واسه شروع هم كتاب هاي خيلي پيشرفته نبايد بخونيد . چون واقعا واسه قدم هاي اول اينگونه كتابها گيج كننده هستن . ميتونيد از همين كتاب هاي الكترونيكي كه توي نت به وفور يافت ميشه رو بخونيد . مخصوصا كتاب آقاي محمد هاشميان كه واقعا كتاب خيلي خوبيه ( البته واسه سي شارپه ) .
كتاب آقاي امير احساني هم براي شروع VB.Net كتاب خوبيه كه همچنين يه پروژه هم داخل خودش داره و به قول دوستمون آقا محسن با پروژه ياد بگيريد خيلي بهتره .
كافيه يه سرچ توي گوگل بزنيد .
موفق باشيد ..........

mmd2009
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:28 عصر
به نظر من #c یاد بگیری خیلی بهتر هستش

من قبلا وی بی کار می کردم ولی با دیدن برنامه #C اینو به اون ترجیح دادم

hildar
سه شنبه 04 خرداد 1389, 15:28 عصر
سلام منم همین مشکلو دارم
اما من نمی دونم برای شروع .net ،از کدوم ورژن استفاده کنم
منظورم 2003 یا 2008 هست یا نسخه های دیگه

maminb
سه شنبه 04 خرداد 1389, 17:21 عصر
مسلما بهتره از 2008 شروع کنید دوست عزیز.

Netsky
سه شنبه 04 خرداد 1389, 17:25 عصر
اما من نمی دونم برای شروع .net ،از کدوم ورژن استفاده کنم .
منظورم 2003 یا 2008 هست یا نسخه های دیگه
سلام .
طبيعي هست كه هرچي از ورژن هاي جديدتر استفاده كنيد بهتره . ميتونيد فعلا از نسخه 2008 استفاده كنيد . چون ورژن 2010 با تغيير رابط كاربري من شنيدم يه خورده گيج كنندست . البته خوم تاحالا اين ورژن رو امتحان نكردم و همين طور كه عرض كردم فقط شنيدم كه اينطوريه .
به هر حال زياد تفاوتي نداره كه از كدوم ورژن استفاده كنيد . البته نه اينكه بريد از 2003 استفاده كنيد . هر ورژن جديدتر قابليت هاي جديدتري هم داره و حتما كلاس هاي بيشتر .
موفق باشيد ......

metalzade
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 00:28 صبح
نمی دانم کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب و تا آخر ادامه بدهم شما راهنماییم کنید
دوست عزیز وقتی برنامه نویسی شما بر پایه .Net هست این دو زبان هیچ برتری بر یکدیگر ندارند، این به خودت بستگی داره که با کدوم زبان بیشتر حال کنی، بنده خودم چون با VB شروع کردم با VB بیشتر حال می کنم چون روون تره، سادست و یه جورایی زبونش به زبون گفتاری نزدیکه، ولی C# هم راحتی خاص خودشو داره....

اینیم که می بینی بعضی ها میگند C# بهتره متاسفانه به خاطر اطلاعات ضعیفشون هست و از یک طرفم اسم در کردن سی شارپ هست ( امیدوارم C# بازها بدون تعصب بخونند چون بنده به هر 2 زبان علاقه دارم و هردو رو قدرتمند می دونم ) البته اینی که می گم توی ایران به این صورته " متاسفانه "

امیدوارم اطلاعاته منو دوستان روشنت کرده بشه، به هر حال باز به خودت بستگی داره که با کدوم زبان بشتر حال می کنی و کنار میای و همون زبانیه که تو رویاهات دنبالش می گشتی :لبخند:

hildar
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 07:41 صبح
maminb و netsky عزیز
از راهنماییتون ممنونم

hildar
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 08:44 صبح
یه سوال دیگه:
برای طراحی پایگاه داده(در صورت استفاده از vb.net 2008)،از کدوم ورژن اس کیو ال (developer یا ورژن دیگه)و محصول چه سالی(2000،2005) باید استفاده کرد؟