PDA

View Full Version : سورت کردن و مرتب کردن بر اساس فیلد ها

mehdi-1985
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 11:44 صبح
سلام
من می خوام اطلاعات جدولم را بر اساس اطلاعات فیلدم سورت کرده و مرتب کند مثلا اگر اطلاعان فیلدم مثل AB و CB ,NB باشه می خوام ابتدا NB , AB,CB , سورت کند.با تشکر

amirzazadeh
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 18:34 عصر
سلام
من می خوام اطلاعات جدولم را بر اساس اطلاعات فیلدم سورت کرده و مرتب کند مثلا اگر اطلاعان فیلدم مثل AB و CB ,NB باشه می خوام ابتدا NB , AB,CB , سورت کند.با تشکر
سلام
بعد از باز كردن جدول فيلد مورد نظر رو انتخاب و از نوار ابزار يا از طريق راست كليك SORT ASCENDING رو انتخاب كنيد و در هنگام بستن جدول گزينه SAVE رو انتخاب كنيد.
............................
موفق باشيد

mehdi-1985
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 22:28 عصر
سلام
دوست عزیز این راهنمایی که که شما کردید در اکسس 2007 هست ؟ اگه هست من نتونستم پیداش کنم

مهدی قربانی
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 19:14 عصر
سلام
اگر با اکسس 2007 کار میکنید ابزار فیلتر بیشتر از نسخه های قبلی در دسترس هست شما در کدوم محیط یا Object میخواین فیلتر رو اجرا کنید ؟

mehdi-1985
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:26 صبح
با سلام و دورود
sortهای که شما فرمودید را تست کردم Equals ,contains ,End with و.. اما به ترتیبی که مد نظر بود سورت نکرد
دوست عزیز سورت کردن این نمونه برنامه را بر اساس تیکی که به ترتیب در چک باکس می زنیم برام سورت کنه یعنی وقتی تیک فوق لیسانس می زنم و بعد لیسانس و به ترتیب مدارک تحصیلی شون برام سورت کنه هرچند فکر می کنم راههای بهتری هست برای سورت کردن و بنده بی اطلاع هستم .با تشکر

mehdi-1985
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 16:37 عصر
اساتید چرا ما را راهنمایی نمی کنند

wolfstander
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 17:27 عصر
سلام
یک راهش میتونه این باشه
شما یک جدول درست کن به اسم تحصیلات
ره سطح تحصیلات رو یک کد بده بهش
به ترتیب البته وارد کن
بعدش میتونی به راحتی سورت کنی
در غیر اینصورت نمیشه که شما فوق لیسانس و فوق دیپلم رو با فاصله از هم بذاری
و لیسانس بیاد بین اونها
بر حسب حروف الفبا سورت میکنه
ولی اگه کد باشه ، به ترتیب کد سورت میکنه و دیگه نگرانی ای هم نداری
البته این مورد تو نرمال سازی پایگاه داده ها هم صادقه
یعنی شما نباید سطح تحصیلات رو تو دیتابیست بندازی
بلکه باید کد تحصیلات رو اون تو داشته باشی
موفق باشی

mehdi-1985
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 23:12 عصر
با سلام ودورو
دوست عزیز با تشکر از راهنمایی خوبتون اگر یه نمونه برنامه می گذاشتید عالی میشد ظاهراً روشی که من برای این برنامه آوردم (استفاده از جک باکس برای سورت کردن) عاقلانه نیست. از دوستان می خوام منو راهنمایی کنند یک کوئری تعریف کنیم که براساس مدرک تحصیلی سورت کنه .

sajjad_kochekian
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 00:45 صبح
می تونی بالای فیلدی که می خوای به ترتیب بشه یک دکمه بگذاری و به شکل زیر تغییرش بدی

Me.RecordSource = "SELECT note.id FROM [note]ORDER BY note.id "

alirezabahrami
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 10:07 صبح
اساتید چرا ما را راهنمایی نمی کنند
سلام
يك فايل نمونه در لينك زير است ؛ اول ببين بدردت ميخوره بعد اگر سؤالي داشتيد بپرس !
موفق باشيد
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206589

mehdi-1985
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 17:28 عصر
سلام
يك فايل نمونه در لينك زير است ؛ اول ببين بدردت ميخوره بعد اگر سؤالي داشتيد بپرس !
موفق باشيد
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206589

سلام
دوست عزیز با تشکر از شما بابت این برنامه ولی این فقط کد ها را سورت می کرد چطوری می توانم مدرک تحصیلی را سورت کنم .

alirezabahrami
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 18:30 عصر
سلام
دوست عزیز با تشکر از شما بابت این برنامه ولی این فقط کد ها را سورت می کرد چطوری می توانم مدرک تحصیلی را سورت کنم .
سلام
متأسفانه نمیتوانم مجدداً به لینک ارائه شده وصل بشم ( شبکه خطای دسترسی غیر مجاز صادر می کند) ولی کاری نداره . یک فیلد بعنوان مدرک تحصیلی در جدول ایجاد کن و در فرم هم مثل گزینه های دیگر شرط مربوطه را برای آن هم بنویس
موفق باشید

mehdi-1985
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 13:11 عصر
سلام
دوست عزیز در برنامه شما مدرک تحصیلی را براساس حرف الفبا سورت می کند اگر جلوی Order By بشه یک شرط بگذاریم که مدارک تحصیلی را به صورت صعودی بچینه خیلی عالی میشود یا در کوئری برنامه ای بنویسم که مدارک تحصیلی را به صورت صعودی یا نزولی سورت بکنه مشکل حل میشود متاسفانه برنامه نویسی ام قوی نیست که برنامه ای بنویسم که این عملیات انجام بده .با تشکر

alirezabahrami
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 08:05 صبح
سلام
دوست عزیز در برنامه شما مدرک تحصیلی را براساس حرف الفبا سورت می کند اگر جلوی Order By بشه یک شرط بگذاریم که مدارک تحصیلی را به صورت صعودی بچینه خیلی عالی میشود یا در کوئری برنامه ای بنویسم که مدارک تحصیلی را به صورت صعودی یا نزولی سورت بکنه مشکل حل میشود متاسفانه برنامه نویسی ام قوی نیست که برنامه ای بنویسم که این عملیات انجام بده .با تشکر
سلام
نمونه قبلي را تغيير دادم؛ فكر كنم اين نمونه جوابگوي نياز شما باشد.
موفق باشيد

mehdi-1985
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 17:31 عصر
سلام
نمونه قبلي را تغيير دادم؛ فكر كنم اين نمونه جوابگوي نياز شما باشد.
موفق باشيد

دوست عزیز
با تشکر از زحمات شما ظاهرا من نتوانستم منظورم را درست ادا کنم منظورم از صعودی و نزولی به ترتیب مدارک تحصیلی است به این صورت
فوق لیسانس
لیسانس
فوق دیپلم
دیپلم
برام صعودی کند و به صورت زیر نزولی کنه
دیپلم
فوق دیپلم
لیسانس
فوق لیسانس
بر اساس مدارک تحصیلی صعودی با نزولی کنه نه براساس حروف الفبا.با تشکر و قدردانی از زحمات شما.

alirezabahrami
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 07:23 صبح
دوست عزیز
با تشکر از زحمات شما ظاهرا من نتوانستم منظورم را درست ادا کنم منظورم از صعودی و نزولی به ترتیب مدارک تحصیلی است به این صورت
فوق لیسانس
لیسانس
فوق دیپلم
دیپلم
برام صعودی کند و به صورت زیر نزولی کنه
دیپلم
فوق دیپلم
لیسانس
فوق لیسانس
بر اساس مدارک تحصیلی صعودی با نزولی کنه نه براساس حروف الفبا.با تشکر و قدردانی از زحمات شما.
سلام
نمونه بعدي را ببين!
موفق باشيد

mehdi-1985
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 20:23 عصر
سلام
نمونه بعدي را ببين!
موفق باشيد

دوست عزیز خودشه ممنونم بابت این برنامه خیلی هوشمندانه بود :تشویق:
موفق باشید :قلب: