PDA

View Full Version : پیشنهاد شما به تازه کارها

REZAsys
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 16:35 عصر
سلام
میخواستم ببینم پیشنهاد برنامه نویس های با تجربه به تازه کارها برای شروع چیه؟ مثلا با چه زبانی شروع کنند............

FastCode
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 18:22 عصر
بستگی به چند تا فاکتور داره:
IQ
علاقه
رشته تحصیلی
...
به طور مثال اینها چند نمونه خوبه.
IQ بالا==> C و C++ و ...
علاقه بالا ==> vb6 برای جلوگیری از از بین رفتن علاقه
رشته ریاضی + IQ ==> یه زبون functional یا یه چیزی که از تمام سلولهای خاکستری خاکستر بلند کنه مثل مثلا" Haskell
رشته ریاضی - IQ ==> تغییر رشته یا javascript
رشته تجربی ==> من که تا حالا چنین چیزی ندیدم.(دوستان اگر دیدند برای ما هم تعریف کنند.)
رشته کامپیوتر + علاقه ==> از زبون های سطح پایین مثل حتی Assembly شروع کنند تا دیدشون باز بشه.
رشته کامپیوتر - علاقه ==> استفاده از لینک logout پایین صفحه.
سن بالا ==> یه زبون ساده مثل smallbasic(شوخی کردم, همون vb6)

Dr.Bronx
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 20:55 عصر
این هایی که گفتید رو بر چه اساسی انتخاب کردید ؟
شما علناً دارید smallbasic رو با Vb6 مقایسه می کنید .
آیا سخت بودن یک زبان مبنی بر خوب بودن اون هست ؟
و اینکه آیا شما دوست داشتید در ابتدای یادگیری برنامه نویسی کسی شما رو اینطور دلسرد کنه و مورد تمسخر خودش قرار بده ؟

رشته کامپیوتر - علاقه ==> استفاده از لینک logout پایین صفحه.

خیلی سعی می کنم چنین پست هایی ارسال نکنم . اما واقعا دیگه شما ...
لطف کنید در هنگام پست زدن بیشتر تفکر کنید .

taghvajou
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 21:09 عصر
آقا رضا!
شما هدف و برنامه تون رو بگین تا بهتر راهنمایی کنیم.

FastCode
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 03:08 صبح
این هایی که گفتید رو بر چه اساسی انتخاب کردید ؟
شما علناً دارید smallbasic رو با Vb6 مقایسه می کنید .
آیا سخت بودن یک زبان مبنی بر خوب بودن اون هست ؟
و اینکه آیا شما دوست داشتید در ابتدای یادگیری برنامه نویسی کسی شما رو اینطور دلسرد کنه و مورد تمسخر خودش قرار بده ؟

خیلی سعی می کنم چنین پست هایی ارسال نکنم . اما واقعا دیگه شما ...
لطف کنید در هنگام پست زدن بیشتر تفکر کنید .
کاملا" بی اساس:لبخند:,(ولی دلایل خوبی برای حرفهام دارم)
من که گفتم شوخی کردم.(آخرین کلمات پستم بود گفتم خنده دادر باشه بد نیست.)(ولی یادتون باشه که مایکروسافت هم همین کار رو کرده)
متاسفانه در اکثر موارد جواب مقداری مثبته.(مقایسه همون vb و C)
"رشته کامپیوتر - علاقه"
من خیلی ها رو میشناسم که برای بازی کردن با کامپیوتر اومدن توی این رشته.
منظور من هم کنایی بود(یعنی کسی که علاقه نداشته باشه برنامه نویس نمیشه)

Alireza_Salehi
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 08:34 صبح
اولین قدم اینه که به کاری که می خواهید انجام بدید علاقه داشته باشید.
در مرحله اول باید مفاهیم رو یاد بگیرید که به نظرم برای شروع با C++ کار کنید.
در مرحله بعد از بین زبان های دات نت (سی شارپ یا وی بی) یا جاوا یکی رو انتخاب کنید. و شروع کنید به پول در آوردن...

طبق تجربه میگم اونهائی که به C++ مسلط هستند معمولا هم گیرائی بالاتری دارند هم خلاقیتشون بیشتر شکوفا میشه....

رشته تحصیلیتون هم ترجیها (مستحب موکد) ریاضی باشد.... چون خیلی از وسالات برنامه نویسی ناشی از نفهمیدن مسئله است و نداشتن دانش برنامه نویسی در مرحله دوم قرار می گیرد.
کلا کسانی که ریاضیشون خوبه خیلی بهتر و سریعتر مسئله حل می کنند. برنامه نویسی هم بیشترش حل مسئله هست. و تمام مطالب بنیادیش از ریاضیات نشات میگیره.

FastCode
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 08:43 صبح
اولین قدم اینه که به کاری که می خواهید انجام بدید علاقه داشته باشید.
در مرحله اول باید مفاهیم رو یاد بگیرید که به نظرم برای شروع با C++‎ کار کنید.
در مرحله بعد از بین زبان های دات نت (سی شارپ یا وی بی) یا جاوا یکی رو انتخاب کنید. و شروع کنید به پول در آوردن...

طبق تجربه میگم اونهائی که به C++‎ مسلط هستند معمولا هم گیرائی بالاتری دارند هم خلاقیتشون بیشتر شکوفا میشه....

رشته تحصیلیتون هم ترجیها (مستحب موکد) ریاضی باشد.... چون خیلی از وسالات برنامه نویسی ناشی از نفهمیدن مسئله است و نداشتن دانش برنامه نویسی در مرحله دوم قرار می گیرد.
کلا کسانی که ریاضیشون خوبه خیلی بهتر و سریعتر مسئله حل می کنند. برنامه نویسی هم بیشترش حل مسئله هست. و تمام مطالب بنیادیش از ریاضیات نشات میگیره.
1 نفر از 1 کل رای دهندگان این پاسخ را مفید ارزیابی کرده اند.

ali_kolahdoozan
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 10:51 صبح
بهترین پیشنهاد : برنامه نویسی حکم یا تفریح یا یک پیگیری در جهت کارهای علمی برایتان باشد .

شغل باشد در 30 سالگی خواهید دید که عملا نابود شده اید

Behrouz_Rad
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 11:43 صبح
بهترین پیشنهاد : برنامه نویسی حکم یا تفریح یا یک پیگیری در جهت کارهای علمی برایتان باشد .

کاملاً موافقم :لبخندساده:

ali_kolahdoozan
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 12:30 عصر
اگر به جایی وصل نیستی . بیخودی زور نزن . از ما گفتن با برنامه نویسی اگر جرات داری زن بگیر و البته فقط زنده نمون . بتونی زندگی کنی

REZAsys
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:46 عصر
دوستان از نظراتون واقعا ممنون.
من در واقع یک بازی ساز( با انجینهای آماده) هستم ولی تنها مشکلم اینه که کدنویسی رو دیر یاد میگیرم و سخت..........

Alireza_Salehi
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 15:30 عصر

منظور کدنویسیه دیگه؟

1485159
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 15:32 عصر
ولی تنها مشکلم اینه که کدنویسی رو دیر یاد میگیرم و سخت..........
بنابراین من اسمبلی رو پیشنهاد میکنم.

1485159
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 15:38 عصر
البته زبان ماشین هم میتونه مفید باشه.(0و1):لبخند:

REZAsys
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 16:09 عصر
اگر میشه یه انجینی که کدنویسیش راحته معرفی کنید نه اسمبلی:گیج:

1485159
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 16:30 عصر
اگر میشه یه انجینی که کدنویسیش راحته معرفی کنید نه اسمبلی:گیج:
game maker:لبخند:
شوخی کردم.
من تو بازی سازی ماهر نیستم....

Armin060
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 17:29 عصر
شما که می خوای بازی ساز بشی، لازم نیست که همه چی رو یاد بگیری. برو همون طراحی یش یا یه چیزی که خوب یاد میگیری رو یاد بگیر، باقیش پیش کش.

flamingo
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 17:47 عصر
آره، توکه طراحی دوست داری بچسب به همون طراحی

taghvajou
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 17:55 عصر
اگه قراره بازی سه بعدی کار کنی، سی شارپ (#C).
اگه بازیتون دوبعدیه، سی پی پی (++C).
اگه بازیت موبایله که جاوا.

flamingo
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 18:03 عصر
اگه بازیتون دوبعدیه، سی پی پی (++C).
اتفاقاً تمام بازی های غول دنیا رو با سی پلاس نوشتن!! شرط میبندم خودت سی شارپ کار میکنی
که این حرف رو زدی.

taghvajou
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 18:20 عصر
:لبخند: آره! چون به XNA خیلی باحاله واسه سه بعدی و
Open GL هم برای دوبعدی.
البته در مورد بازیها غول دونیا، حق با فلامنیگوست. ولی این هم تجربه شخصی منه!

REZAsys
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 20:10 عصر
با تشکر از همتون.....
من فعلا در حال یادگیری جاوا اسکریپت برای موتور یونیتی هستم البته شاید رفتم سراغ آنریل.
به هر حال ممنون.

Armin060
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 23:30 عصر
به همین راحتی ها هم که فکر می کنی نیست. یکیش رو انتخاب کن.

Amir Oveisi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 01:05 صبح
نوشته شده توسط ali_kolahdoozan مشاهده تاپیک

اگر منظور شما کدنویسی باشه موافقم. اما برنامه نویس با کدنویس فرق داره. شما اگر یه برنامه نویس خوب باشید میتونین غیر از کدنویسی خیلی کارهای جانبی هم انجام بدید که درآمد خوبی هم دارند. مثلا من الان 23 سالمه و علاوه بر کدنویسی،بصورت شخصی تو دانشگاه تدریس می کنم (خصوصی - عمومی)، مشاوره میدم، تو آموزشگاه تدریس می کنم و خودم به دنبال تاسیس آموزشگاه هستم. به نظر من برنامه نویس خوب باشید آیندتون تامینه فقط کافیه از دانشتون به بهترین نحو استفاده کنید. (زن هم میدن :چشمک: )

ali_kolahdoozan
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 06:03 صبح
اگر منظور شما کدنویسی باشه موافقم. اما برنامه نویس با کدنویس فرق داره. شما اگر یه برنامه نویس خوب باشید میتونین غیر از کدنویسی خیلی کارهای جانبی هم انجام بدید که درآمد خوبی هم دارند. مثلا من الان 23 سالمه و علاوه بر کدنویسی،بصورت شخصی تو دانشگاه تدریس می کنم (خصوصی - عمومی)، مشاوره میدم، تو آموزشگاه تدریس می کنم و خودم به دنبال تاسیس آموزشگاه هستم. به نظر من برنامه نویس خوب باشید آیندتون تامینه فقط کافیه از دانشتون به بهترین نحو استفاده کنید. (زن هم میدن :چشمک: )

شما آموزشگاهت رو بزن . بعد درس خصوصی هم بده . بعد گفتم که تا 30 سالگی صبر کن . بعد ببین چی میشه . اون موقع انتظاراتت از زندگی با الان فرق داره .

آقایون عزیز لطفا تا 25 را رد نکردید نظر ندید . ما پسرها تا 25 عملا بچه هستیم ( با اندکی استثنا) بعدش میبینی که چی میشه

تازه بحث تدریس و ..... رو قرار نبود با برنامه نویسی قاطی کنی . اما باز هم برای همون ها هم تا 30 صبر کن. مگر اینکه پولدار باشه پدر شما و بتونی یک آموزشگاه خفن توی یک جای عالی در تهران بزنی . اون یک حرف دیگست

در ضمن شاید بگید چرا من اینها رو میگم دقت کنید دوستان من از Comodor 64 شروع کردم و هی رفتم جلو . چه شبهای امتحانی که من درس نخوندم و نشستم برنامه نوشتم برای این ور اون ور . کم کم دستم باز شد از دست مدرسه راحت شدم و رفتم دانشگاه اونجا هم باز به جای خر خونی درسهایی که توی دانشگاه همه از من سوال میکردند رو چون نمی خواستم توی چارچوب قرار بگیرم مثلا به خاطر اینکه نمی رفتم سر کلاس کسی که از من چیز میپرسید می آورد 18 من میشدم 14 . و من در حال کار بودم . کم کم شرکتهای خصوصی بزرگ طلبه کارهام شدن . بعد چند تا دولتی . 3-2 تا GIS با بهترین کیفیت تحویل شهرداری اصفهان دادیم . پروژه هایی که با هزینه های چند صد میلیونی نتونسته بودند انجامش بدهند . من متولد 61 هستم . حالا چند وقتی است نمونه کارهام رو میبینند و بهم کارهای بزرگ پیشنهاد میدهند اما :

من قدرت گرفتن یک دفتر درست و حسابی را ندارم تا درونش کار بزرگ انجام بدم
من توان استخدام مثلا 8 نفر برنامه نویس درست و حسابی را ندارم ( بماند که در اصفهان کلا 8 تا درست و حسابیش را اصلا نداریم ، یا نمیشه یک جا جمعشون کرد)
باید پرسنل را بیمه کنم که نمی تونم . باید براش امنیت کاری بوجود بیارم که نمیتونم
باید شرکت ثبت شده عضو کانون انفورماتیک داشته باشم که Grade بالا هم داشته باشه که ندارن
باید بتونم ضمانت نامه بانکی سنگین بدهم که نمی تونم
باید آشنا و رانت داشته باشم که ندارم
باید بتونم با بد حسابی شرکتهای دولتی بسازم و حین کار نابود نشم که عملا نمی تونم

دیگر هم زیر بار کارهای کوچیک و 2-1 تومنی نمیرم . دیگه روحیم اجازه نمیده .

اینجاست که میبینم اگر خودم جداگانه پول و دارایی نداشتم الان داغون شده بودم .

اندکی به نوشته هام فکر کنید و بدون اینکه نا امید بشید با اندیشه به سمت 30 سالگی حرکت کنید

Alireza_Salehi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 09:34 صبح
شما آموزشگاهت رو بزن . بعد درس خصوصی هم بده . بعد گفتم که تا 30 سالگی صبر کن . بعد ببین چی میشه . اون موقع انتظاراتت از زندگی با الان فرق داره .

آقایون عزیز لطفا تا 25 را رد نکردید نظر ندید . ما پسرها تا 25 عملا بچه هستیم ( با اندکی استثنا) بعدش میبینی که چی میشه

تازه بحث تدریس و ..... رو قرار نبود با برنامه نویسی قاطی کنی . اما باز هم برای همون ها هم تا 30 صبر کن. مگر اینکه پولدار باشه پدر شما و بتونی یک آموزشگاه خفن توی یک جای عالی در تهران بزنی . اون یک حرف دیگست

در ضمن شاید بگید چرا من اینها رو میگم دقت کنید دوستان من از Comodor 64 شروع کردم و هی رفتم جلو . چه شبهای امتحانی که من درس نخوندم و نشستم برنامه نوشتم برای این ور اون ور . کم کم دستم باز شد از دست مدرسه راحت شدم و رفتم دانشگاه اونجا هم باز به جای خر خونی درسهایی که توی دانشگاه همه از من سوال میکردند رو چون نمی خواستم توی چارچوب قرار بگیرم مثلا به خاطر اینکه نمی رفتم سر کلاس کسی که از من چیز میپرسید می آورد 18 من میشدم 14 . و من در حال کار بودم . کم کم شرکتهای خصوصی بزرگ طلبه کارهام شدن . بعد چند تا دولتی . 3-2 تا GIS با بهترین کیفیت تحویل شهرداری اصفهان دادیم . پروژه هایی که با هزینه های چند صد میلیونی نتونسته بودند انجامش بدهند . من متولد 61 هستم . حالا چند وقتی است نمونه کارهام رو میبینند و بهم کارهای بزرگ پیشنهاد میدهند اما :

من قدرت گرفتن یک دفتر درست و حسابی را ندارم تا درونش کار بزرگ انجام بدم
من توان استخدام مثلا 8 نفر برنامه نویس درست و حسابی را ندارم ( بماند که در اصفهان کلا 8 تا درست و حسابیش را اصلا نداریم ، یا نمیشه یک جا جمعشون کرد)
باید پرسنل را بیمه کنم که نمی تونم . باید براش امنیت کاری بوجود بیارم که نمیتونم
باید شرکت ثبت شده عضو کانون انفورماتیک داشته باشم که Grade بالا هم داشته باشه که ندارن
باید بتونم ضمانت نامه بانکی سنگین بدهم که نمی تونم
باید آشنا و رانت داشته باشم که ندارم
باید بتونم با بد حسابی شرکتهای دولتی بسازم و حین کار نابود نشم که عملا نمی تونم

دیگر هم زیر بار کارهای کوچیک و 2-1 تومنی نمیرم . دیگه روحیم اجازه نمیده .

اینجاست که میبینم اگر خودم جداگانه پول و دارایی نداشتم الان داغون شده بودم .

اندکی به نوشته هام فکر کنید و بدون اینکه نا امید بشید با اندیشه به سمت 30 سالگی حرکت کنید
یک آدم موفق هر کاری مربوط به تخصصش باشه میتونه انجام بده، برنامه نویسی یک جنبه کار هست، میشه جنبه های دیگه کامپیوتر را در کنار برنامه نویسی داشت.

خیلی ها تا زمان بازنشتگی کارمند (همون برنامه نویس در شغل ما) میمونن دلیلی نمیشه داغون بشن. اگه قرار باشه همه مدیرعامل بشن که کی کد بنویسه؟

بنده یک سال با شما فرق دارم ولی کلی ایده و امید دارم، بیمه کردن و حقوق دادن که مشکلی نیست، شما خیلی نا امیدی....
اصلا مگه شرکت زدن احتیاج به دفتر کار داره؟ با این همه تکنولوژی که دیگه دفتر زدن نمی خواد، یک سیستم مدیریت پروژه با یک سرور مناسب و یک خط ADSL 256 برای ارتباط برنامه نویس ها و مدیریت اون ها کافیه...
شرکت رو هم ثبت می کنی آدرسش میشه خونتون، قرارداد ها رو هم پروژه ای میبندی تا مشکلات بیمه کمتر بشه...

امیدت به خدا باشه و تلاش کن از رانتی ها میزنی جلو...

در هر دوره ای، در هر شغلی یک سری کارها بیشتر سود داره باید این انعطاف را داشته باشید که بین فعالیت های مختلف یک حوزه سوئیچ کنید.

Amir Oveisi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 10:18 صبح
یک آدم موفق هر کاری مربوط به تخصصش باشه میتونه انجام بده، برنامه نویسی یک جنبه کار هست، میشه جنبه های دیگه کامپیوتر را در کنار برنامه نویسی داشت.

خیلی ها تا زمان بازنشتگی کارمند (همون برنامه نویس در شغل ما) میمونن دلیلی نمیشه داغون بشن. اگه قرار باشه همه مدیرعامل بشن که کی کد بنویسه؟

بنده یک سال با شما فرق دارم ولی کلی ایده و امید دارم، بیمه کردن و حقوق دادن که مشکلی نیست، شما خیلی نا امیدی....
اصلا مگه شرکت زدن احتیاج به دفتر کار داره؟ با این همه تکنولوژی که دیگه دفتر زدن نمی خواد، یک سیستم مدیریت پروژه با یک سرور مناسب و یک خط ADSL 256 برای ارتباط برنامه نویس ها و مدیریت اون ها کافیه...
شرکت رو هم ثبت می کنی آدرسش میشه خونتون، قرارداد ها رو هم پروژه ای میبندی تا مشکلات بیمه کمتر بشه...

امیدت به خدا باشه و تلاش کن از رانتی ها میزنی جلو...

در هر دوره ای، در هر شغلی یک سری کارها بیشتر سود داره باید این انعطاف را داشته باشید که بین فعالیت های مختلف یک حوزه سوئیچ کنید.

1 نفر از کل رای دهندگان این پاسخ را مثبت ارزیابی کرده اند.

REZAsys
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 12:50 عصر
به همین راحتی ها هم که فکر می کنی نیست. یکیش رو انتخاب کن.
گفتم فعلا دارم یونیتی یاد میگیرم ، اگر آنریل گیرم اومد میرم سراغش پس انتخابم الان یونیتی هست.

Armin060
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 15:50 عصر
استاد! منظورم موتور نیست. منظورم برنامه نویسی هست یا گرافیک یا ... هست.

می دونید، ولی اگر واقعا آدم یه برنامه نویس خوب بشه، واسه آینده نباید مشکل داشته باشه. البته اگر بشه!

teona asemani
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 21:53 عصر
پیشنهاد من به REZAsys و دیگر افراد تازه کار یا حرفه ای

وقتی چیزی را امتحان نکردی نمیدونی دوستش داری یا نه؟ نمیدونی برات جذابیت داره یا نه؟ اونی که خسته میشه از اول باید نگاه کنه تا بفهمه چرا خسته شده. من هیچ زبانی بلد نبودم اما حالا فرق میکنه روز به روز بیشتر میخوام بدونم. چون امتحان کردم.

چرا امتحان نمیکنید. بگردید اونقدر که به چیزی که میخواید برسید اگر هم نرسیدید مسیرتونو عوض کنید و از اول شروع کنید.

باید ببینید تو چی استعداد دارید. هرکسی در یک زمینه ای دارای یک هوش خدادای است. شاید هوش شما هنری باشد یا یک تحلیلگر خوب باشید . اگر تحلیلگر خوبی باشید یک برنامه نویس خوب میشید. پس به دنبال IQ نباشید.

REZAsys
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 13:04 عصر
خیلی ممنون از نظرتون حتما استفاده میکنم.......................