PDA

View Full Version : سوال: پرکردن Dataset؟

علیرضا حسن زاده
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 11:45 صبح
سلام
من یه جدول دارم که حدود 2000000 رکورد داره تو Query گرفتن هم جوری که حداقل 20000 رکورد معمولا برگشت داده میشه مثلا تام افرادی که نامشون ... و شهرت ... و نام پدر... فلان باشه . از اون جایی که تعداد رکورد برگشتی زیادی یه مشکل برام پیش اومده:
چطوری دیتاست رو بصورت غیرهمزمان پر کنم بطوریکه در طول مدت پر شدن داده در Dataset کار بر بطونه اطلاعات Cashe شده تا اون لحظه رو توفرم ببینه (حالا بسته به موقعیت بعضا تو Grid بعضا تو Listbox) البته اینو نمیدونم که پر شدن DataSet اینقدر زمان میبره یا پرشدن اطلاعات در Grid ولی در هر صورت می خوام کاری کنم که کاربر تا اتمام کار منتظر نشه و بتونه به کارش ادامه بده در ضمن این کار رو تویه پروژه دیگه با DataReader تقریبا حل کرده بودم ولی چون تو این پروژه با Wizard کار شده عملا برای تغییر عملیات باید خیلی چیزا دوباره عوض بشه و نمی خوام این کار رو انجام بدم؟ کسایی که اطلاعاتی در این زمینه دارن لطفا کمک کنن؟:متفکر: تو فروم هم چیزی پیدا نکردم و لی اگه لینک هم بدین ممنون میشم (یه سوالم اینکه به نظر شما تاخیر در پرشدن DataSetهست یا Grid تو مثال های Telerik دیدم که 50000 روکورد رو به صورت غیر همزمان با سرعت بالا لود میکرد ولی من از اون استفاده نکردم و از Grid خود دات نت استفاده می کنم)

Rejnev
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 13:07 عصر
سلام
تاخیر در پرشدن DataSetهست یا Grid
قطعا گرید.
یک سرچ بزن با این کلید:
datagridview is slow
یک نمونه از کوئری رو بزار ببینیم میشه سریع ترش کرد.

علیرضا حسن زاده
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 18:42 عصر
کوئری فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه فقط چون با Like و الگوریتم Soundex کار میکنه بالطبع نتایجی که برگشت داده میشه زیاده دلیل استفاده از اونها هم شرایط کاری نرم افزار و باید یه جورایی باهوش باشه
مشکل اصلی ایجاد روشی برای لود غیر همزمان داده ها در دیتاست و دیتا گرید یا Listbox هست؟:متفکر: