PDA

View Full Version : !?HAARP

Armin060
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 16:35 عصر
http://www.shia-news.com/fa/pages/?cid=12663
چیزه جالبیه.

Angels dont play this HAARP (http://compuetr360.persiangig.com/Angels%20dont%20play%20this%20haarp.pdf)

Alireza_Salehi
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 17:25 عصر
این داستان مال چندین سال پیشه ، البت هدارن روش تخقیقات انجام میدن ولی بعید میدونم بیش از تحقیقات به درد دیگری بخورد. که اگر می خورد الان وضعشون این نبود و دیگه دیگران رو با بمب اتمی تحدید نمی کردند....

Armin060
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 17:34 عصر
اره قدیمیه، موضوع واسه سال ( طبق اطلاعات من ) 1919 هست ( البته شروعش ).
البته اینجا فقط در مورد سلاح حرف زده بود. فایده های دیگری هم داره. مثلا میشه باهاش یه فرد که غمگین هست رو خوشحال کرد، و البته برعکس هم امکان داره. یا حالات روحی دیگه. میشه یه دیوانه رو درمان کرد و یا کسی رو دیوانه کرد.
ولی تو علم چیزه خیلی مفیده هست ( البته سلاح خیلی قوی ای هم هست ). مثلا فرض کنید که موبایلتون تا عمق 1000 کیلومتر زیر زمین انتن میده!!! ( البته فکر کنم یه مقدار دور بینی کردم! )

RFA.AREF
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 18:03 عصر
آره اتفاقا من هم چند وقت پیش دقیقا همون لینک رو خوندم.

اگه چنین چیزی باشه و یه جنگ جهانی دیگه اتفاق بیفته می شه گفت آخرین جنگ جهانیه چون دیگه چیزی از زمین باقی نمی مونه!

مرتضی پیروزی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 02:14 صبح
به نظر من خیلی مزحک بود!
چند تا سوتی داره مساله که الان میگم:
به عکس نگاه کنید:
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--EarthQuake-Haarp.gif

اولاً که چطوری امواج زرتی به صورت مستقیم رفتن به اون سر کره زمین؟؟ به کوه و مناطق مرتفع برخورد نکرده؟؟
بعدی، همین الان اگر رادیو رو روشن کنید، ایستگاههای کشورهای دیگه رو هم میگیره. یعنی چی؟؟
یعنی اینکه امواج رادیویی هم دقیقاً به لایه یونوسفر ( به قول طرف آیونوسفر) بر خورد میکنن و در کل کره زمین پخش میشه.( ولی تو اون عکس انگاری پشت اون لایه دیش ماهواره گذاشتی)!!
بعد یونوسفر لایه گازی هست، و اون آقا میگه پس از برخورد امواج لایه دچار تپش میشه!! آخه مگه گاز هم
می تپه ؟؟؟!!:قهقهه:
بعدی، اون آنتن ها خوشه ای هستند!! چطور امواج رو به صورت خطی پخش میکنه؟؟ امواج اون وری نمیره؟؟
:متفکر:
طرف میگه هارپ زلزله درست میکنه!! زلزله میدونید چقدر انرژی میخواد ؟؟ آخه هارپ مال این حرفاست؟؟

----------
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--China-Sichuan03.jpg

عکس نگاه کردید؟؟ هوا ابریه!! لایه یونوسفر شونصد کیلومتری زمینه، چطور پایین تر از ابر قرار گرفته؟؟:متفکر:
------------
جمله رو خدایی ببینید!! :
"در موقع زلزله بعضی از قسمت های دریا برای چند لحظه قرمز میشد "
نمردیم و آب هم قرمز شد!! من فکر میکردم فلزات بر اثر حرارت قرمز میشن، نگو آب هم قرمز میشه!!
---------
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--clip-icon3.jpg

مثلاً این کار هارپه؟ دم طراحش گرم!!

------
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--DolphinBurnt.jpg

:قهقهه:
در اینجا طرف منظورش اینه که هارپ باعث شده بدن دلفینه بسوزه!!!
والا اگر هارپ قراره حرارت ایجاد کنه، چطور فقط پوست دلفین سوخته؟؟!!! گوشتش نسوزه؟؟:متفکر:
بنده خدا فقط کمرش سوخته، بقیه جاها رو رمز زده و ضد ضربه شده!
------
جمله بعدی
" زلزله ی چین 30 دقیقه پس از مشاهده ی سرخی آیونوسفیر به وقوع پیوست."
اولاً مگه گاز سرخ میشه،؟؟ چرت و پرت میگه........
بعدش اینکه اگر اونقدر قدرت داره که زمین رو بلرزونه، پس همین جوری که باید بعد از برخورد یک خونه رو
پودر کنه!! نفوذ در زمین پیش کش!
-----------
راستی اولش که گفت زمین شناسان به وسیله لرزاندن زمین به منابع زیر زمینی پی میبرن، چرت میگفت..
یک سری موج میفرستن زیر زمین، سرعت و فرکانس برگشت اون رو بررسی میکنن از طبق پیش بینی ها
باشه میفهمن که منبع هست یا نه و هیچ ربطی به لرزش زمین نداره ....
------
موفق باشید

Mahmood_M
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 03:08 صبح
همچین چیزی در حد تحقیقات زیست محیطی انجام میشه و یک پروژه ی تحقیقاتی هست ...
واقعا مسخره هست که همه چیز رو به نوعی فتنه ربط میدن !!
بیش از نصف گفته های درون اون متن که یارو از خودش گفته در حد چرندیاته ! امواج مافوق کوتاه ینی امواج با انرژی ما فوق بزرگ !! ، این امواج رو نمیشه با چهارتا تیکه فلز نگهداری کرد و فرستاد بالای جو ، امواجی با این انرژی وقتی به لایه ی اوزون می رسن انفجارهای فراوانی ایجاد خواهند کرد و دیگه نیازی به بالاتر رفتن نیست !!
خیلی جالبه که امواج بد از برخورد با لایه آیونوسفر دوباره بر می گردند ! ، اگر فرض کنیم که برمی گردند ( فرض محال ! ) وقتی هنوز به زمین نرسیدن کل جو که هیچ ، کل زمین رو نابود خواهند کرد ! ، موج صوتی نیست که بخوره به در و دیوار و برگرده ! ، فکر نمی کنم عنصر یا ترکیبی وجود داشته باشه که بخواد موجی با طول موج فوق کوتاه که انرژی فوق زیاد ! خواهد داشت رو دریافت کنه و منفجر نشه ... !

نکته ی دوم اینکه وظیفه ی جذب اشعه ی فرابنفش بر دوش اوزون هست که در لایه ی استراتوسفر هست و با آیونوسفر خیلی فاصله داره ! ...

و از همه مهمتر اینکه چشم انسان تا بالاتر از لایه ی اوزون رو هم نمی تونه ببینه تا چه برسه به آیونوسفر ، نمی دونم رو چه حسابی تغییر رنگهای هوا رو به لایه ی آیونوسفر ربط می ده ... !!

جمله رو خدایی ببینید!! :
نمردیم و آب هم قرمز شد!! من فکر میکردم فلزات بر اثر حرارت قرمز میشن، نگو آب هم قرمز میشه!!
دقیقا ! ، با همچین حرارتی ، آب قبل از اینکه بخواد رنگ عوض کنه چند بار بخار شده ... !

در کل ، یک پروژه ی تحقیقاتی هست و مطمئنا اگر کنترل نشه تاثیراتی در دراز مدت روی محیط می زاره و البته امکانش هم هست که بشه با ایجاد تغییرات در جاهای خاصی و در زمانهای خاصی روی محیط تاثیر گذاشت ولی مواردی که در اون به اصطلاح تحقیق ! اومده در حد چرت و پرته ...

Alireza_Salehi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 09:15 صبح
همچین چیزی در حد تحقیقات زیست محیطی انجام میشه و یک پروژه ی تحقیقاتی هست ...
واقعا مسخره هست که همه چیز رو به نوعی فتنه ربط میدن !!

این پروژه متعلق به نیروی هوائی و نیروی دریای آمریکا هست و زیر نظر مرکز پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (DARAPA) مدیریت میشه ، که همشون زیر نظر وزارت دفاع آمریکا هستند.

قطعا اولین هدف چنین سیستمی نظامی و فتنه گری در جهان است. هر چند فعلا به مرحله عملیاتی نرسیده است و در حال تحقیقات است.

البته در صفحه ویکی پدیای آن ترجیح داده اند از کاربردهای نظامی و مخرب آن نامی نبرند.

اصولا مرکز DARPA هر چه تا به حال ساخته است اول در جهت اهداف نظامی به کار رفته و بعدا به مرور به کاربردهای غیرنظامی راه پیدا کرده است. از جمله همین اینترنت.

منبع:
http://en.wikipedia.org/wiki/DARPA
http://en.wikipedia.org/wiki/High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program

لیست پروژه های اصلی DARPA در سال 2010 و 2011 که مستقیم یا غیر مستقیم نظامی است:
http://nextbigfuture.com/2010/02/more-darpa-project-highlights-for-2011.html
http://www.networkworld.com/community/node/57992
http://www.technovelgy.com/ct/Technology-Article.asp?ArtNum=59

Amir Oveisi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 10:29 صبح
به نظر من خیلی مزحک بود!
به عکس نگاه کنید:
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--EarthQuake-Haarp.gif

اولاً که چطوری امواج زرتی به صورت مستقیم رفتن به اون سر کره زمین؟؟ به کوه و مناطق مرتفع برخورد نکرده؟؟
بعدی، همین الان اگر رادیو رو روشن کنید، ایستگاههای کشورهای دیگه رو هم میگیره. یعنی چی؟؟
یعنی اینکه امواج رادیویی هم دقیقاً به لایه یونوسفر ( به قول طرف آیونوسفر) بر خورد میکنن و در کل کره زمین پخش میشه.( ولی تو اون عکس انگاری پشت اون لایه دیش ماهواره گذاشتی)!!
بعد یونوسفر لایه گازی هست، و اون آقا میگه پس از برخورد امواج لایه دچار تپش میشه!! آخه مگه گاز هم
بعدی، اون آنتن ها خوشه ای هستند!! چطور امواج رو به صورت خطی پخش میکنه؟؟ امواج اون وری نمیره؟؟
طرف میگه هارپ زلزله درست میکنه!! زلزله میدونید چقدر انرژی میخواد ؟؟ آخه هارپ مال این حرفاست؟؟

----------
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--China-Sichuan03.jpg

عکس نگاه کردید؟؟ هوا ابریه!! لایه یونوسفر شونصد کیلومتری زمینه، چطور پایین تر از ابر قرار گرفته؟؟:متفکر:
------------
جمله رو خدایی ببینید!! :
---------
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--clip-icon3.jpg

مثلاً این کار هارپه؟ دم طراحش گرم!!

------
http://zoodi.com/121/soraya.blog/s--DolphinBurnt.jpg

:قهقهه:
در اینجا طرف منظورش اینه که هارپ باعث شده بدن دلفینه بسوزه!!!
والا اگر هارپ قراره حرارت ایجاد کنه، چطور فقط پوست دلفین سوخته؟؟!!! گوشتش نسوزه؟؟:متفکر:
بنده خدا فقط کمرش سوخته، بقیه جاها رو رمز زده و ضد ضربه شده!
------
جمله بعدی
بعدش اینکه اگر اونقدر قدرت داره که زمین رو بلرزونه، پس همین جوری که باید بعد از برخورد یک خونه رو
-----------
راستی اولش که گفت زمین شناسان به وسیله لرزاندن زمین به منابع زیر زمینی پی میبرن، چرت میگفت..
یک سری موج میفرستن زیر زمین، سرعت و فرکانس برگشت اون رو بررسی میکنن از طبق پیش بینی ها
باشه میفهمن که منبع هست یا نه و هیچ ربطی به لرزش زمین نداره ....
------
موفق باشید

چرا در مورد چیزی که تحقیق نکردید به این قطعیت دارید نظر میدید؟ کافیه یه کم در اینترنت راجع بهش جستجو کنید و بعد می بینید که همه این کارها رو از نطر تئوری میشه با این تکنولوژی انجام داد.
یادتون نره که زمانی که وزارت دفاع آمریکا اینترنت رو اختراع کرده بود و از اون استفاده می کرد هم کسی نمی تونست باور کنه همچین کاری میشه کرد و کی حدس می زد که بعد از مدت کوتاهی اینترنت انقدر گسترش پیدا می کنه؟
حالا هارپ هم مثل همون اینترنته! حواستون باشه که اونا یه 30..40 سالی جلوتر از ما در حال حرکتن و تکنولوژی هاشونو بعد از 30...40 سال عمومی می کنن. پس اینجوری بدون تحقیق و بی دلیل حرف نزنید.

موفق باشید

Mahmood_M
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 11:13 صبح
این پروژه متعلق به نیروی هوائی و نیروی دریای آمریکا هست و زیر نظر مرکز پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (DARAPA) مدیریت میشه ، که همشون زیر نظر وزارت دفاع آمریکا هستند.

قطعا اولین هدف چنین سیستمی نظامی و فتنه گری در جهان است. هر چند فعلا به مرحله عملیاتی نرسیده است و در حال تحقیقات است.

البته در صفحه ویکی پدیای آن ترجیح داده اند از کاربردهای نظامی و مخرب آن نامی نبرند.

اصولا مرکز DARPA هر چه تا به حال ساخته است اول در جهت اهداف نظامی به کار رفته و بعدا به مرور به کاربردهای غیرنظامی راه پیدا کرده است. از جمله همین اینترنت.

موضع من در مقابل اون تحقیق مضحک این بود که اون شخص به اصطلاح محقق نه در مورد اون پروژه و نه در مورد امواج الکترومغناطیسی اطلاعات کافی برای نوشتن اون مطلب نداشته ! ، با مراجعه به همون منبعی که خودتون معرفی کردید ، این جمله رو می شه پیدا کرد :

The HAARP project aims to direct a 3.6 MW signal, in the 2.8-10 MHz region of the HF band, into the ionosphere
طبق این گفته این امواج از نوع امواج رادیویی با طول موج بلند هستند و با اون گستره ی فرکانس خطری برای بدن انسان یا محیط زیست ندارند ! ، حداقل خطرشون بسیار بسیار کمتر از امواج مایکرویوی هست که برای ایجاد پار*از*یت استفاده میشه ( امواج مایکروویو با فرکانسی حدود 2500 مگاهرتز منتشر می شن )
مثلا در اون تحقیق که عمده ی هدفش ربط دادن این پروژه به یک فتنه گری جدید هست ، این امواج رو به عنوان امواج فوق کوتاه نام برده در حالی که اگر کمی در مورد امواج الکترومغناطیسی اطلاعات داشت می فهمید که فقط عبور این امواج از جو زمین ( فقط اولین لایه ! ) می تونه کل اون جو رو نابود کنه و انفجارهایی که به بار میاره برای نابودی کل زمین شاید کافی باشه ! ، شاید بشه به این موجها گفت فوق بلند !
در اینکه آمریکا به فکر منافع خودش ( اغلب نظامی ) هست شکی نیست ولی خوبه که آدم قبل از ربط دادن یک موضوع به یک حدث احمقانه در مورد اون کمی اطلاعات کسب کنه !

حواستون باشه که اونا یه 30..40 سالی جلوتر از ما در حال حرکتن و تکنولوژی هاشونو بعد از 30...40 سال عمومی می کنن.
دقیقا ! ، یادمه در یک کتابی خونده بودم که رویای مردمی که به آمریکا رفتن و اون کشور رو گسترش دادن این بوده که روزی کشورشون بر کل جهان برتری داشته باشه ، با داشتن همچین روحیه ای انتظار نمی ره که به همین راحتی قبل از به نتیجه رسیدن در تحقیقاتشون اونها رو کاملا علنی کنن ، ولی باید پذیرفت که جهان در برخی از علوم مدیون سرمایه گذاریها و تحقیقات صورت گرفته در امریکا هست !! اما مشکل اصلی اینه که اونها می خوان علم در انحصار خودشون باشه و فرقشون با اکثر ملتهای دیگه اینه که رویاهاشون در حد شعار نیست و معمولا به نتیجه خواهد رسید ( درست یا نادرست بودن تحقیقاتشون رو کار ندارم ! ) ...
علاقه ای به ادامه دادن این بحث در این سایت ندارم ، چیزی که مشخصه اینه که اون تحقیق مسخره برای بدنامی یک پروژه ایجاد شده و هدف اصلیش هم همین بوده ، برخی چیزها واقعا خنده داره ، مثلا فیلم 2012 رو به عنوان دامی جدید از طرف غرب برای ایرانیها معرفی کرده بودن ( واقعا مسخرست ! ) ...

موفق باشید ...

RFA.AREF
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 12:19 عصر
سلام آقا مرتضی. با اینکه در کل من هم با شما هم عقیده ام و قطعا مطمئن نیستم اما در دلایل شما چند اشکال وجود داشت
ک

خوب یکی که نیست. درسته یکی از تاسیساتش اگه اشتباه نکنم در آلاسکاست اما نقاط دیگه زمین هم تاسیساتی داره. پس زیاد دور از ذهن نیست

نه تا اونجایی که من می دونم اون ها رو به وسیله ایستگاه هایی که در جاهای مختلف دارن می فرستند. مثلا یکی می گفت همین رادیو bbc به وسیله یه کشتی که توی خلیج فارسه فرستاده تقویت می شه.

بله که می تپه. فکر می کنین وقتی دارین با یکی حرف می زنین چطور صداتون رو می فهمه؟ به خاطر تپش همین لایه های گازه که. کلا صوت و بعضی از امواج بر اساس همین تپش کار می کنن

این رو که والا نمی تونم در موردش نظر قطعی بدم.:لبخند:

همونجا که گفته چقدر انرژی تولید می کنه.

برادر من کی گفته پایین تره. درسته که توی عکس پایین دیده میشه اما خدا می دونه کدومصد کیلومتری زمینه!

جمله بعدی
در مورد سرخی، یه کلیپی هم از همون زمین لرزه چین گذاشته بود برای دانلود. اون رو اگه نگاه کنین می بینین که آره سرخ می شه. اما در مورد سوال دوم آره من هم با شما هم عقیده ام.

در کل من هم در مورد درستیش شک دارم. اما این دلایل شما منطقی نبود. (به نظر من:چشمک:)

xxxxx_xxxxx
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 12:41 عصر
سلام،
قبل از این که به چرت و پرت بودن موضوع فکر کنید، یک ذره در مورد خود موضوع تحقیق کنید. بعضی ها فکر می کنند که این حرفها به خاطر دشمنی با آمریکا زده میشه. کتابی که در پست اول قرار داده شده رو حتماً بخونید. نویسندگان کتاب (کتابچه) آمریکایی هستند. دکتر Nick Begich یکی از نویسندگان همین کتاب اتفاقاً اخیراً در مورد زلزله هاییتی هم اظهار نظر کرده و اونو به سیستم HAARP نسبت داده.

اره قديميه، موضوع واسه سال ( طبق اطلاعات من ) 1919 هست ( البته شروعش ).
مطمئن هستيد؟! اونقدر هم قديمي نيست. فکر می کنم از سال 1994 یا 95 این سیستم شروع به کار کرده.

سایت رسمی هارپ: http://www.haarp.alaska.edu

Amir Oveisi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 17:04 عصر
سلام،
قبل از این که به چرت و پرت بودن موضوع فکر کنید، یک ذره در مورد خود موضوع تحقیق کنید. بعضی ها فکر می کنند که این حرفها به خاطر دشمنی با آمریکا زده میشه. کتابی که در پست اول قرار داده شده رو حتماً بخونید. نویسندگان کتاب (کتابچه) آمریکایی هستند. دکتر Nick Begich یکی از نویسندگان همین کتاب اتفاقاً اخیراً در مورد زلزله هاییتی هم اظهار نظر کرده و اونو به سیستم HAARP نسبت داده.

مطمئن هستيد؟! اونقدر هم قديمي نيست. فکر می کنم از سال 1994 یا 95 این سیستم شروع به کار کرده.

سایت رسمی هارپ: http://www.haarp.alaska.edu

یک نفر از رای دهندگان پاسخ شما را مفید ارزیابی کرده اند.

RFA.AREF
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 18:45 عصر
دو نفر از رای دهندگان پاسخ شما را مفید ارزیابی کرده اند!

Armin060
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 19:25 عصر
ایده ای که منجر به پیدایش HAARP شد، واسه سال 1912 هست ( اشتباهی گفتم 19 ). من تو یه مستند دیدم.
نمیدونم، اسم یارو چی بود دقیقا. نیکولا تسلا ( یه همچین چیزی )

دوستان من هم میگم اون کتاب که گذاشتم باید کامل توضیح داده باشه که چطوری هست. اون وبلاگ رو هم واسه کسانی گزاشتم که زبون خوبی ندارن، وگرنه اونجا بیشتر به مسائل نظامی ربطش داده بود. من چند صفحه از کتاب رو خوندم چون خودم هنوز علم خوبی در زمینه الکترومغناطیس و این جور چیزا ندارم، هیچی نفهمیدم، گذشته از اینکه زبانم هم خوب نیست! ولی باید کتاب خوبی در این زمینه باشه.

کسی مستند the holes in heaven رو دیده؟ اون چیزه خوبیه. البته مستند های دیگری هم هست، ولی من خودم فعلا همین رو دیدم.

راستی یه چیزی مثل این HAARP یه کم غیر معقول. یخ تو دمای منفی 180 ذوب میشه!!!!!!!!!!
و این اتفاق می افته. هی نگید این چرا اون طوریه و چرا این اینطوریه. البته در مورد اون وبلاگ قبول دارم، چرت و پرت زیاد بافته بود.

مرتضی پیروزی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 19:49 عصر
سلام به همه و bermooda (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=17736) عزیز
دوست من، من در مورد مطالب اون مقاله نظر دادم، به نظرم فاقد اعتبار علمی هستش، تو این مقاله
مطالب مزخرف داره غوغا میکنه، اونوقت شما من رو به تحقیق دعوت میکنید؟؟ :لبخندساده:تحقیق کنم این خزعبلات
مطرح شده در مقاله اعتبار علمی پیدا میکنه؟؟؟ من بعید میدونم.....
-------------

خوب یکی که نیست. درسته یکی از تاسیساتش اگه اشتباه نکنم در آلاسکاست اما نقاط دیگه زمین هم تاسیساتی داره. پس زیاد دور از ذهن نیست
سلام
ببین دوست من، آقای نویسنده لطف کردند و فرمودند و بیان داشتند که امواج نیازی به دید مستقیم نداره
( تو بخش نظرات فرمودند) کسی چیزی از ایستگاه رله چیزی نگفته، و همچنین عکس اول بیان کننده اینه
که امواج مستقیم رفته!! نمیدونم اینا غوس زمین رو حساب نکردند؟؟ از وسط زمین رفتن به اونور!
بیشتر شبیه کاریکاتوره تا عکس علمی!!

نه تا اونجایی که من می دونم اون ها رو به وسیله ایستگاه هایی که در جاهای مختلف دارن می فرستند. مثلا یکی می گفت همین رادیو bbc به وسیله یه کشتی که توی خلیج فارسه فرستاده تقویت می شه
نه دوست من، امواج رادیویی مذکوره مستقیم از یونوسفر برمیگرده......
چرا؟؟ عرض میکنم...
دقت کردید چرا توی شب ایستگاه های رادیویی بیشتری قابل دریافت هست؟؟ به خاطر اینکه شب هنگام
لایه یونوسفر به سمت بالا حرکت میکنه، در نتییجه گستره وسیعتری رو پوشش میده، و امواج برخورد کرده
با یونوسفر میتونه جاهایی که در روز غیر قابل پوشش بوده رو پوشش بده... و واسه همین در شب
ایستگاه های رادیویی حتی قاره های دیگه قابل دریافت میشه...... ( امیدوارم مطلب رو درست رسونده باشم). پس نیازی به ایستگاه رادیویی اضافی نیست.... اگر هم باشه فرکانسی که توسط تقویت کننده
فرستاده میشه با فرکانس بازتابی از یونوسفر متفاوت خواهد بود ( در این صورت در شب، یک کانال رادیویی
در دو فرکانس مختلف دریافت میشه، یکی مال تقویت کننده، یکی یونوسفر). پس دیدی؟؟؟ طرف چرت گفته!! مثلا یک سوتی دیگه اینه، چطوری میشه امواج بازتابی از یونوسفر رو به صورت خطی به مثلا ایران
برگردوند بدون اینکه مثلاً به عراق بره؟؟؟ همونطور که امواج مثلاً بی بی سی کلا دنیا رو داره پوشش میده.
پس میبینی؟؟ این مکانیزم دارای نقص هست. مگر اینکه برن پشت یونوسفر یک دیش ماهواره بذارن!!!
--------

بله که می تپه. فکر می کنین وقتی دارین با یکی حرف می زنین چطور صداتون رو می فهمه؟ به خاطر تپش همین لایه های گازه که. کلا صوت و بعضی از امواج بر اساس همین تپش کار می کنن
گاز نمی پتپه!! دچار ارتعاش میشه! با فرکانس مشخص، و با دامنه مشخص....... تپش گاز جمله خنده داری هست که آقای نویسنده عنوان فرمودند، در نتیجه اون آقا مال این حرفا نبوده.....
-----

همونجا که گفته چقدر انرژی تولید می کنه
در این مورد با استفاده از قانون پایستگی انرژی توضیح میدم.....
طبق قانون پایستگی انرژی یک واتی در شرایط ایده آل میتونه به یک وات تبدیل بشه نه بیشتر، بلکه به دلیل هدر رفت انرژی کمتری تبدیل میشه.....
حالا، انرژی اون آنتن ها در قوی ترین حالت 10 گیگا وات بوده..... تا بخواد برسه به یونوسفر به دلیل برخورد
با ذرات هوا از انرژی اون کم میشه...... و در حین برخورد به یونوسفر بازهم انرژی از دست میده ......
و مثلاً انرژی کل باقی مونده میشه 50 گیگا وات..... دوباره یونسفر موج تولید میکنه، تا بخواد برسه به زمین
و همچنین در حین نفوذ به اعماق زمین کلی انرژ ی هدر میره....... حالا ما میگیم شرایط ایده آله و استطکاک وجود نداره!! میمونه همون 10 گیگا وات.......
طبق همون قانون پایستگی برای ایجاد زلزله هشت ریشتری ( که نویسنده فرموده هارپ ایجاد کرده) باید بیش از هشت ریشتر انرژی مصرف شه تا زمین زلزله هشت ریشتری ایجاد کنه ( هدر رفت داریم)
میدونی زلزله هشت ریشتری یعنی چی؟؟؟ به عظمت انرژی اون فکر کردی؟؟ آخه 10 گیگا وات مال این حرفاست که بتونه لایه های زمین رو به شدتی تکون بده که زلزله هشت ریشتری تولید بشه؟؟؟
ده گیگ بچه کوچیکه خونس، بگو بزرگ ترش بیاد!!

برادر من کی گفته پایین تره. درسته که توی عکس پایین دیده میشه اما خدا می دونه کدومصد کیلومتری زمینه!
مخم داره سوت میکشه....!!
دوست من، شما تو اون عکس متوجه این موضوع نشدی؟؟
هوا ابریه ...!! خورشید به اون پر نوری از پشت ابر دیده نمیشه، اون وقت اون رنگین کمان!! ابر رو رد کرده؟؟
به وضوح دیده میشه؟؟؟ کاملاً مشخصه که اون نور پایین تر از ابر قرار گرفته.....

در مورد سرخی، یه کلیپی هم از همون زمین لرزه چین گذاشته بود برای دانلود. اون رو اگه نگاه کنین می بینین که آره سرخ می شه
میخوای یک فیلم بهت بدم که توش زمین از وسط نصف میشه؟!!!! فیلم دیگه پسر خوب.....
راستی اون مطلبی هم که از طرف یک نفر در P30 نقل قول کرده، فکر کنم خود نویسنده بوده و رفته توی
پی سی نوشته، و بعد از زبان یک نفر دیگه نقل قول کرده!!!

در کل من هم در مورد درستیش شک دارم. اما این دلایل شما منطقی نبود.
فکر کنم مال شما بیشتر منطقی نبود!:خجالت:
-------
قبل از این که به چرت و پرت بودن موضوع فکر کنید، یک ذره در مورد خود موضوع تحقیق کنید. بعضی ها فکر می کنند که این حرفها به خاطر دشمنی با آمریکا زده میشه. کتابی که در پست اول قرار داده شده رو حتماً بخونید. نویسندگان کتاب (کتابچه) آمریکایی هستند. دکتر Nick Begich یکی از نویسندگان همین کتاب اتفاقاً اخیراً در مورد زلزله هاییتی هم اظهار نظر کرده و اونو به سیستم HAARP نسبت داده
گفتم که من در مورد مقاله نظر دادم، در ثانی، شما هر کتابی که بخونید فکر میکنید نویسنده اش راست گو
ترین فرد روی زمینه؟؟ شما میتونی ثابت کنی که با خودشون دستش تو یک کاسه نیست؟ حالا بگذریم...
اتفاقاً من میخوام بدم دوستم یک کتاب بنویسه و توش بگه مرتضی لایه اوزون رو سوراخ کرده تا همه ازم بترسن!!:قهقهه:
---
موفق باشید:قلب:

RFA.AREF
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 20:48 عصر
آق مرتضی شما رو نمی دونم اما خودم در این زمینه تخصص ندارم. از همون روز اولی که اون مطلب رو خوندم نیت کردم یه روز وقت بذارم برم دنبال این موضوع. همین طور در مورد درستی فرود اومدن انسان بر روی ماه.

اما حرف های شما بیشتر بازی با کلماته این رو دوستانه می گم. در مورد مستقیم رفتن خوب خودتون می گین اون عکسه.طرف طراح عکس خواسته یه دیدی به ما بده همین. چه فرقی بین تپیدن با ارتعاش هست؟ اگه خواسته باشی علمی بگی و با کلاس می گی ارتعاش می کنه در غیر این صورت می گی می تپه:لبخندساده: این قدر موضوع رو سخت نگیر.
در مورد عکس هم اگه می خوای این رو بذار به نظر سنجی. کاملا مشخصه که هوا آفتابیه و آسمون آبی! فقط یه تیکه ابر نازک اون بالای عکسه. دقیقا هم موقع ظهره. به سایه ی اون ماشین نگاه کن می بینی. محکم ترین دلیل هم همون سایه ی ماشینه.

در کل چون من در موردش اطلاعات کافی ندارم (خوب فقط نیت کردم که! ) اون رو نه به این قطعیت شما رد می کنم نه به قطعیت می پذیرم.

مرتضی پیروزی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 21:14 عصر
سلام دوست عزیز

اما حرف های شما بیشتر بازی با کلماته این رو دوستانه می گم. در مورد مستقیم رفتن خوب خودتون می گین اون عکسه.طرف طراح عکس خواسته یه دیدی به ما بده همین.
شاید من با کلمات بازی میکنم.... و اون نویسنده راست میگه، شاید حق با شماست.... طراح یک عکس علمی، چرندیات نمیسازه! خلاصه میکنه و درست میگه..... نه اینکه بیاد چرت و پرت بگه و بعد بگه خلاصه کردم......

اگه خواسته باشی علمی بگی و با کلاس می گی ارتعاش می کنه در غیر این صورت می گی می تپه:لبخندساده:
تا اونجا که من میدونم متخصص یک کار به ارتعاش نمیگه تپیدن!! دوماً تو اون عکس داره تپیدن رو علناً نشون میده!! این رو چطور میخوای توجیح کنی؟؟ حتماً میگی اگر بخوای با کلاس نشون بدی به صورت فرکانس نشون میدی و در غیر این صورت به صورت تپنده!!!

در مورد عکس هم اگه می خوای این رو بذار به نظر سنجی. کاملا مشخصه که هوا آفتابیه و آسمون آبی!
خدایی انصافاً اونجا آسمون آبیه؟؟ اتفاقاً همه جا ابریه و یک تیکه کوچیک غیر ابری.....
---------
نمیدونم چه دلیل داره توجیح میکنی، شایدم واقعاً نویسنده اون مقاله زورو بوده و ما نمیدونستیم...
ولی این رو مطمئنم که سر سوزنی سواد نداشته.....
دلفین رو چی میگی؟؟؟ قرمزی آب رو چی میگی؟؟؟ انعکاس امواج از یونوسفر رو چطور توجیح میکنی و...
یک دوتا که نبود، سوت و گاف داره از در و دیوار مقاله میره بالا...
-----------
پاورقی:
من با نویسنده مشکل دارم. امیدوارم این موضوع قابل درک باشه.

xxxxx_xxxxx
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 22:59 عصر
پاورقی:

ایمیل نویسنده:
az_soraya@rocketmail.com
:لبخندساده:

مرتضی پیروزی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 23:31 عصر
ایمیل نویسنده:
az_soraya@rocketmail.com
:لبخندساده:
سلام
چیکار کنم این ایمیل رو؟
برم بهش فحش بدم یا دوست بشم و تشکر کنم؟؟:لبخند:
بحثی بود که با هم داشتیم، این ایمیل فکر نمیکنم مفید باشه

Armin060
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 23:52 عصر
ولی خداییش چیزه باحالیه. خوشم اومد ازش.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:09 صبح
سلام
چیکار کنم این ایمیل رو؟
برم بهش فحش بدم یا دوست بشم و تشکر کنم؟؟:لبخند:
بحثی بود که با هم داشتیم، این ایمیل فکر نمیکنم مفید باشه
همه چیز رو گفتید به غیر از اون چیزی که باید می گفتید.:لبخند:
خب مشکلتون رو باهاش درمیون بزارید. نظرتون رو بگید و نظرشون رو بشنوید. ما هم خوشحال میشیم از نتیجه اش مطلع بشیم.:لبخندساده:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:19 صبح
سلام
باشه...
ولی یادمه یک همچنین موضوعی پیش اومده بود( شبیه به این) طرف رفته بود از سایت CodeProject
کد شطرنج رو دانلود کرده بود و همون رو به اسم خودش داشت میفروخت، حتی زحمت نداده بود اسکرین
شات ها رو عوض کنه!! بهش ایمیل زدم و گفتم آخه خدایی این کار درستی هست و از این حرفا.....
هر چی از دهنش در اومد بهم گفت.... از کرده خودم پشیمون شدم!!:لبخند:
-----
حالا میترسم همون جوری بشه، چون اگر من درست بگم که جواب نمیده، و اگر هم من اشتباه کنم بازهم
نمیاد بهم توضیح بده .....

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:32 صبح
سلام
بچه ها یک نمونه مستدلل دیگه:
رنگین کمانی موسوم به Circumhorizontal arc !!! آیا همون چیزی نیست که طرف به اسم گداختگی
یونوسفر توسط هارپ ازش نام برده؟؟
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/2d/Circumhorizontal_arc.jpg
--------
اونوقت دوستان میگن که داری با جملات بازی میکنی..........
آخه دلیل محکمتر از این؟؟؟ شاید این هم بازی با تصاویر باشه!........
موفق باشید

Armin060
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:51 صبح
من همیشه تعجب می کنم از رنگین کمون. مگه ذرات آب تو کل آسمون نیست؟ مگه نور به کل اون ها نمی تابه. پس چرا کل آسمون رنگی نمیشه؟
راستی این عکس واسه کجاست؟ البته قابل توجه تون بگم که من کاملا بی طرف هستم. این حوادث رو به Haarp ربط نمی دم، ولی نمیشه منکر وجود چنین تکنلوژی ای شد. چند روز پیش، شاید هم چند ماه پیش بود که داشتم که چیزی می خوندم، در مورد کامپیوتر های کوانتومی. یه جاییش نوشته بود می خوان انسان رو تلپورت کنند؟؟؟؟!!!!!!

vcldeveloper
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:54 صبح
توی پست اول دو لینک قرار داده شده، یکی به یک مقاله تقریبا کوتاه فارسی، یکی هم به یک متن انگلیسی 200 صفحه ایی از دو آمریکایی؛ چرا صرفا به اون مقاله فارسی که ظاهرا برداشت اون نویسنده فارسی زبان از مطلب انگلیسی ذکر شده، و چند مطلب دیگه هست، گیر دادید؟!

چندتا نکته اولیه درباره پروژه HAARP مشخص هست؛ اولا این پروژه متعلق به وزارت دفاع هست، و وظایف وزارت دفاع آمریکا هم جدیدا تغییر نکرده که شامل فعالیت های بشر دوستانه زیست محیطی بشه. ثانیا بودجه هنگفتی صرف آن میشه، ثالثا کشورهای مختلف چندین بار در سال های گذشته از آمریکا بابت این پروژه توضیح خواستند. این نکات فارغ از این هست که آمریکا چقدر در این پروژه تا به امروز پیشرفت داشته، یا این پروژه چطور کار میکنه. پس نظامی بودن پروژه، و مشکوک بودن آن امری واضح هست، و نیازی به تخیل پردازی ضد آمریکایی نداره.

البته نکته دیگه ایی هم هست که متاسفانه من الان یادم نمیاد آیا لینک یا ارجاعی بهش جایی ذخیره کردم یا نه، ولی یادم هست که بعضی از سیاسیون آمریکایی درباره استفاده از تغییرات آب و هوایی بر ضد دشمنان خودشان صحبت کرده بودند، پس یعنی همچین فکری وجود داره، حالا اینکه تا چه حد عملی شده، معلوم نیست. اگر یادم اومد که کجا این مطلب رو دیدم، لینک اون رو اینجا قرار میدم.

البته من این مطلب انگلیسی لینک داده شده رو فرصت نکردم بخوانم، ولی اون موقع درباره پروژه Echelon (http://en.wikipedia.org/wiki/Echelon_%28signals_intelligence%29) هم می گفتند که تخیلات هست، امکان نداره، همش ایجاد جو ضد آمریکایی هست، بعدش معلوم شد که واقعا آمریکا و انگلیس و نیوزلند و استرالیا در یک پروژه مشترک داده های رد و بدل شده در جهان را شنود می کنند، و کمیسیون اروپا هم این مسئله رو تایید کرد.

vangelis_persian
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 01:26 صبح
توی پست اول دو لینک قرار داده شده، یکی به یک مقاله تقریبا کوتاه فارسی، یکی هم به یک متن انگلیسی 200 صفحه ایی از دو آمریکایی؛ چرا صرفا به اون مقاله فارسی که ظاهرا برداشت اون نویسنده فارسی زبان از مطلب انگلیسی ذکر شده، و چند مطلب دیگه هست، گیر دادید؟!

چندتا نکته اولیه درباره پروژه HAARP مشخص هست؛ اولا این پروژه متعلق به وزارت دفاع هست، و وظایف وزارت دفاع آمریکا هم جدیدا تغییر نکرده که شامل فعالیت های بشر دوستانه زیست محیطی بشه. ثانیا بودجه هنگفتی صرف آن میشه، ثالثا کشورهای مختلف چندین بار در سال های گذشته از آمریکا بابت این پروژه توضیح خواستند. این نکات فارغ از این هست که آمریکا چقدر در این پروژه تا به امروز پیشرفت داشته، یا این پروژه چطور کار میکنه. پس نظامی بودن پروژه، و مشکوک بودن آن امری واضح هست، و نیازی به تخیل پردازی ضد آمریکایی نداره.

البته نکته دیگه ایی هم هست که متاسفانه من الان یادم نمیاد آیا لینک یا ارجاعی بهش جایی ذخیره کردم یا نه، ولی یادم هست که بعضی از سیاسیون آمریکایی درباره استفاده از تغییرات آب و هوایی بر ضد دشمنان خودشان صحبت کرده بودند، پس یعنی همچین فکری وجود داره، حالا اینکه تا چه حد عملی شده، معلوم نیست. اگر یادم اومد که کجا این مطلب رو دیدم، لینک اون رو اینجا قرار میدم.

البته من این مطلب انگلیسی لینک داده شده رو فرصت نکردم بخوانم، ولی اون موقع درباره پروژه Echelon (http://en.wikipedia.org/wiki/Echelon_%28signals_intelligence%29) هم می گفتند که تخیلات هست، امکان نداره، همش ایجاد جو ضد آمریکایی هست، بعدش معلوم شد که واقعا آمریکا و انگلیس و نیوزلند و استرالیا در یک پروژه مشترک داده های رد و بدل شده در جهان را شنود می کنند، و کمیسیون اروپا هم این مسئله رو تایید کرد.
سلام
آقای کشاورز این کشورهایی که از آمریکا بابت این پروژه توضیح خواستن چه جوابی گرفتن؟

مهران موسوی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 01:34 صبح
دوستان چیزایی هست که متاسفانه یا خوشبختانه نمیشه انکارشون کرد . یکیش پیشرفت سریع علم و تکنلوژی های دور از تفکر بشر هست ...

یکم به دور و بر خودتون نگاه کنید .. ببینید دارید از چه چیزایی استفاده میکنید . الان چیزایی در دسترستون هست که اگه 15-10 سال پیش ازشون حرفی به میون میومد خود شما مسخره وار اون رو زیر سوال میبردید .

تا 60-50 سال اینده من بعید میدونم ماشینی با چهار چرخ روی زمین وجود داشته باشه همین الانم از نظر تئوری میشه ثابت کرد که توسط موتور های الکترومغناطیسی میشه تا حدی نیروی گرانش زمین تا یک فاصله ی خاص که با قدرت موتور رابطه ی مستقیم داره تضعیف کرد . این خودش مقدمه ی چیزایی هست که الان ممکن با شنیدنش مسخره وار بهش نگاه کنید ... بگذریم ... هر چی زمان رو به جلو حرکت میکنه شاهد چیزایی هستید که تا چند سال پیش تصورش واستون مشکل بود ولی شد .... !!!

یادش بخیر یه استاد فیزیک داشتیم به نام دکتر ابراهیمیان 35 سال پیش دکترای فیزیک هسته ایش رو از ایتالیا گرفته بود .... اگه سر کلاس اون یک جلسه مینشستید در مورد چیزهایی میشنیدید که شما رو تحت تاثیر قرار میداد

من هیج نظری راجع به هارپ ندارم ولی این چنین پروژه ای میتونه عملا وجود داشته باشه و بدون شک میتونه حیاط بشر رو تحت تاثیر خطرات خودش قرار بده .... امید است افرادی که در حال تکمیل اون هستند انسانیت رو زیر سوال نبرند ....

Amir Oveisi
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 01:43 صبح
جالبه که گروه موسیقی MUSE هم در انگلستان یک کنسرت زنده به اسم HAARP (همونیکه ما در موردش بحث می کنیم) اجرا کرده!
MUSE یه گروه موسیقی هست که آهنگ ها و شعرهاش اعتراضی هستند معمولا.
http://www.bestbuy.com/site/H.A.A.R.P.+Live+from+Wembley+%5BCD+&+DVD%5D+-+CD/8619729.p?skuId=8619729&id=1828615

شرکت بوئینگ هم طی نامه ای شکایتی طرح کرده بود که موضوعش ایجاد اختلال در سیستم رادیویی کنترل پرواز هواپیماهای مسافربری توسط امواج تولید شده در HAARP بود. (لینکش رو پیدا می کنم میذارم)

بد نیست این ویدئو ها رو هم ببینید!
http://www.youtube.com/watch?v=m1Qb91mpSe8

vcldeveloper
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 02:23 صبح
آقای کشاورز این کشورهایی که از آمریکا بابت این پروژه توضیح خواستن چه جوابی گرفتن؟
هیچی، آمریکا همچنان مدعی هست که اون پروژه صرفا برای یافتن منابع زیر زمینی مثل نفت هست. ظاهرا وزارت دفاع آمریکا هم افتاده توی کار کشف معدن و چاه نفت :چشمک:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 05:24 صبح
یعنی به نظر شما من این همه گفتم که بگم آمریکا کشور خوبیه و ما الکی داریم ازش بد میگیم؟؟؟
یک مقاله که اینجا لینک میشه و معرفی میکنیم، آیا نباید نقد بشه؟؟ چون صرفاً از از آمریکا بد گویی کرده
که نمیشه بگیم آفرین چه مقاله پر باری!!! نمیشه که از آمریکا بخواییم بد بگیم ولی در کنارش یک مشت
خزعبلات تحویل مردم داد........ من کجای این تاپیک در مورد خود هارپ و آمریکا و وزارت دفاعش حرف زدم؟؟
در مورد پیش رفت علم شکی نیست، ولی نمیشه که یک حرفهایی زد که بچه 5 ساله هم بخنده......
چون هارپ ممکنه خطر ساز باشه که دلیل نمیشه زلزله و سقوط هواپیما و تغیرات آب و هوا و سوراخ شدن
اوزون و آب شدن یخ های قطبی و...... علناً بندازیم گردن هارپ........
بگیم که زلزله بم رو با هارپ ایجاد کردن و از این اراجیف........
--------------

vcldeveloper
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 05:45 صبح
یعنی به نظر شما من این همه گفتم که بگم آمریکا کشور خوبیه و ما الکی داریم ازش بد میگیم؟؟؟
یک مقاله که اینجا لینک میشه و معرفی میکنیم، آیا نباید نقد بشه؟؟ چون صرفاً از از آمریکا بد گویی کرده
که نمیشه بگیم آفرین چه مقاله پر باری!!! نمیشه که از آمریکا بخواییم بد بگیم ولی در کنارش یک مشت
خزعبلات تحویل مردم داد........ من کجای این تاپیک در مورد خود هارپ و آمریکا و وزارت دفاعش حرف زدم؟؟
تاپیک درباره هارپ بوده، در ارتباط با اون هم دو لینک انگلیسی و فارسی قرار داده شده. شما چندین پست در این تاپیک ارسال کردید، که عملا ربطی به موضوع نداشته، و صرفا انتقاد شما از نویسنده مطلب فارسی بوده، که از اولش هم مشخص بود که خودش ارائه دهنده نظری درباره این مسئله نبوده، و صرفا نقل قول کننده بود. شما فقط مطلب فارسی را مطالعه کردید، و به موضوع گیر دادید، هر چقدر هم که جلوتر اومدید، سعی کردید که کمتر به موضوع بپردازید، و بیشتر روی نویسنده مطلب فارسی مانور بدید، طوری که پست های اخیر کاملا بی ربط به موضوع تاپیک، و مستقیما مرتبط با نویسنده مطلب فارسی بودند.

اگر میخواید چیزی رو نقد کنید، درست نقد کنید، نه اینکه یک صفحه متن فارسی از یک نویسنده ناشناس فارسی زبان بخونید، بعدش هم همه چیز درباره اون موضوع رو بر اساس مطالب همان نویسنده بسنجید.

حالا هم من نمی دونم ارتباط چیزهایی که در پست آخر مطرح کردید، مثل "آیا نباید نقد بشه؟؟ چون صرفاً از از آمریکا بد گویی کرده که نمیشه بگیم آفرین چه مقاله پر باری!!! نمیشه که از آمریکا بخواییم بد بگیم ولی در کنارش یک مشت خزعبلات تحویل مردم داد" با چیزی که نقل قول کردید، چی هست.

بحث این نیست که شما چرا انتقاد کردید، بحث اینه که شما چرا اصل موضوع را ول کردید، و به یک موضوع فرعی (سطح اطلاعات علمی نویسنده مطلب فارسی) گیر دادید؟! نویسنده مطلب فارسی در موضوع مربوطه سر پیازه یا ته پیاز؟!

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 05:46 صبح
راستی یک نکته دیگه

چرا صرفا به اون مقاله فارسی که ظاهرا برداشت اون نویسنده فارسی زبان از مطلب انگلیسی ذکر شده، و چند مطلب دیگه هست، گیر دادید؟!
والا من گیر ندادم....... من تو پست اول دیدگاه خودم رو گفتم و میرفتم و این طرفا پیدا نمیشد!! ولی وقتی
کسی میاد گیر میده که داری اشتباه میگی باید توضیح داد یا نه؟؟ وقتی من یک مطلبی رو مینویسم و طرف
مخاطب من به هر دلیلی دوست داره لجبازی کنه تا حدی که آسمون ابری رو میگه آفتابی!! من باید چی بگم؟؟ بگم تو راست میگی؟؟

Armin060
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 14:07 عصر
اتفاقا خیلی خوبه که بحث ایجاد میشه بین چیز میز ها. من خودم کلی چیز میز یاد گرفتم از این بحث ها.
معمولا اینجا اکثر تاپیک ها به بحث کشیده میشه، که شاید در ظاهر بد باشه، ولی واقعا خوب و مفید هستند.
وقتی که یه نفر یه چیز میگه و دیگری با دلیل خودش انتقاد می کنه و کسه دیگه با دلیل خودش از اون یکی انتقاد میکنه و .... نتیجه گیری بهتر میشه. حالا بگذریم.
این هارپ رو فقط دارن به عنوان سلاح میسازند؟ یا فایده های دیگه هم داره برای رفاه بشر؟؟؟
راستی من یه تیکه رو نفهمیدم، این امواجی که میرن به تروپوسفر رو چه حسابی اون همه انرژی به دست میارن؟

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 14:10 عصر
سلام

این هارپ رو فقط دارن به عنوان سلاح میسازند؟ یا فایده های دیگه هم داره برای رفاه بشر؟؟؟

هارپ اگر به ثمر بشینه، به ذات خودش میتونه بسیار بسیار مفید باشه، به شرط اینکه درست استفاده
بشه، ولی در حال حاضر که به دست نا اهلش افتاده.......
بی جنبه بازی در بیارن بسیار مضره...

FastCode
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 18:41 عصر
راستی من یه تیکه رو نفهمیدم، این امواجی که میرن به تروپوسفر رو چه حسابی اون همه انرژی به دست میارن؟
نیروی مغناطیسی زمین.

RFA.AREF
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 22:55 عصر
وقتی من یک مطلبی رو مینویسم و طرف
مخاطب من به هر دلیلی دوست داره لجبازی کنه تا حدی که آسمون ابری رو میگه آفتابی!! من باید چی بگم؟؟ بگم تو راست میگی؟؟

عرض ارادت خدمت آقا مرتضی گل. این هایی که پایین می بینین دقیقا عین جملات شماست. ببینید:

به نظر من خیلی مزحک بود!
به عکس نگاه کنید:......

و

و

و

چطور فقط پوست دلفین سوخته؟؟!!!

مخصوصا به این گفته ی خودتون دقت کامل داشته باشین تا ادامه ماجرا:

دوست من، من در مورد مطالب اون مقاله نظر دادم، به نظرم فاقد اعتبار علمی هستش،

و

تو این مقاله
مطالب مزخرف داره غوغا میکنه، اونوقت شما من رو به تحقیق دعوت میکنید؟؟

و

چرا؟؟ عرض میکنم...

و

دقت کردید چرا توی شب ایستگاه های رادیویی بیشتری قابل دریافت هست؟؟ به خاطر اینکه...

و

گاز نمی پتپه!! دچار ارتعاش میشه!

دوباره این جمله جالب دقت کنید:

گفتم که من در مورد مقاله نظر دادم،

در جواب دوستی که گفته "بعضی ها فکر می کنند که این حرفها به خاطر دشمنی با آمریکا زده میشه. کتابی که در پست اول قرار داده شده رو حتماً بخونید. نویسندگان کتاب (کتابچه) آمریکایی هستند."شما فرمودین:

اتفاقاً من میخوام بدم دوستم یک کتاب بنویسه و توش بگه مرتضی لایه اوزون رو سوراخ کرده تا همه ازم بترسن!!:قهقهه:

و

سلام

تا اینجا شما دارین دقیقا اصل موضوع هارپ رو با دلایل خودتون رد می کنین و با سلسله مطالبی که از ابتدا فرستادین قصد داشتین این موضوع رو به چالش بکشین. فکر کنم دلایلی که در بالا آوردم کاملا روشنه. بعد از مطالب جناب کشاورز یک دفعه نظرتون عوض می شه و می گین:

من کجای این تاپیک در مورد خود هارپ و آمریکا و وزارت دفاعش حرف زدم؟؟

در اینجای تاپیک در مورد آمریکا و وزارت دفاعش حرف زدین:

ولی در حال حاضر که به دست نا اهلش افتاده.......
بی جنبه بازی در بیارن بسیار مضره...

ببینین آقا مرتضی گل من خودم به شخصه مخالف بحث هایی که فقط قصد کل کل کردنه، هستم. در این جور بحث ها اصلا قصد دو طرف رسیدن به حقایق نیست و فقط می خوان هم دیگه رو شکست بدن. اگه بگی الآن روزه می گه نه درسته که خورشید وسط آسمونه ولی بالاخره که شب می شه!
اما بحث هایی که دو طرف با دلایل کاملا منطقی با هم دیگه دوستانه در مورد موضوعی صحبت می کنن و قصدشون اثبات یا رد موضوعی هست ، بسیار خوبه. من در ابتدا قصد داشتم این طوری با هم صحبت کنیم. اما متاسفانه موضوع به جاهای باریک کشونده شد.

خودم هیچ وقت در مورد موضوعی که اطلاعات کافی ندارم به قطعیت اون رو رد یا اثبات نمی کنم و نمی گم که الا و بلا همینی که من می گم درسته. شاید نظرم رو بگم اما بیشتر گوش می کنم. اون هم به حرف های اهل فن نه کسی مثل خودم.

خلاصه این موضوع هارپ یه موضوع پیچیده است و اگه به همین راحتی توی یه انجمن بخواد رد یا اثبات بشه که دیگه هیچ!. بنابراین چون ما هنوز اطلاعات کافی در موردش ندارم بهتره اظهار نظر نکنیم.
دوست دارم این موضوع همین جا تموم بشه و دیگه بحثی در موردش نشه.

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 23:48 عصر
سلام RFA.AREF (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=145485)
آخه قربون شکلت برم، باز یه چیز گفتی، بعد جواب بدم آقای کشاورز میاد میگه آف تاپیک کردی....
دستم خسته هستش، واسه همین زیاد نمینویسم؛

تا اینجا شما دارین دقیقا اصل موضوع هارپ رو با دلایل خودتون رد می کنین
دوست من خودت بگو:

به نظر من خیلی مزحک بود!
به عکس نگاه کنید:......
کجای این حرف مربوط به رد کردن هارپ بود؟؟

چطور فقط پوست دلفین سوخته؟؟!!!
دوست من، شما توی این حرف رد کردن هارپ رو میبینی؟؟

گاز نمی پتپه!! دچار ارتعاش میشه!
خدایی چه ربطی به رد هارپ داشت؟؟ آقای کشاورز اینارو نمیبینه، فقط پست های منو میگه!!

دقت کردید چرا توی شب ایستگاه های رادیویی بیشتری قابل دریافت هست؟؟ به خاطر اینکه...
این دیگه چه ربطی به رد هارپ داشت؟؟

سلام
پسر خوب، من یک عکس دادم و گفتم این عکس ربطی یه یونوسفر نداره و یک نوع رنگین کمانه، شما میگی هارپ رو رد کردم؟ این ها رو از کجا میاری؟؟ بگو منم بیارم!! مگر نظر اون آقا دقیقاً استوار به علم بوده؟؟ من ابر رو نشون بدم و بگم که هارپ کوه رو به شکل پنبه در آورده!!
اگر یکی بگه دروغ میگه، هارپ رو رد کرده؟؟ دست بردار تورو خدا.....

اتفاقاً من میخوام بدم دوستم یک کتاب بنویسه و توش بگه مرتضی لایه اوزون رو سوراخ کرده تا همه ازم بترسن!!
جون من، بیا و معرفت بذار و بگو این جمله چه ربطی به رد هارپ داشت،خیلی خوشحالم میکنی.....

چرا؟؟ عرض میکنم...
این هم مثل بقیه.......... !! ( چی رو میخوای ثابت کنی نمیدونم)......
--------------------

بعد از مطالب جناب کشاورز یک دفعه نظرتون عوض می شه و می گین:

من کجای این تاپیک در مورد خود هارپ و آمریکا و وزارت دفاعش حرف زدم؟؟
همین الان هم میگم، من کجا این حرف رو زدم؟؟ همین دلایلت هم همون نقل قول هاست... آره....؟؟:متفکر:

در اینجای تاپیک در مورد آمریکا و وزارت دفاعش حرف زدین:
اگر دوست داری برو تو انجمن های دیگه هم بگرد اگر اونجا هم حرف زدم بیار اینجا نقل قول کن و بگو که: "گفتی"!! یا صبر کن فردا اگر پست زدم، بیار بگو گفتی!! تا زمان صحبت با آقای کشاورز، من همچین حرفی نزده بودم...... زده بودم؟؟
پسر خوب من قبل از اینکه این حرف رو بزنم، گفتم نزدم، دروغ گفتم؟؟؟ حالا اگر بعدش بزنم که دلیل نمیشه.... مگر من تو پست هایی که زده بودم، گفته بودم آمریکا اهله؟؟ الآن چی داری
میگی؟؟ من که نمیفهمم
همین الآن هم میگم، دست نا اهلش افتاده.............. خوب که چی؟؟ شونصد هزار بار دیگه میخوای بگم؟؟
یک اشتباهی کردم و در مورد یک مقاله ای نظر دادم، از اون به بعد شما ما رو به سخره گرفتی، بعد که خواستیم توجیهت کنیم، میگی در مورد هارپ نظر دادی؟؟چه ربطی داره؟؟
این جمله رو میتونی معنی کنی؟؟؟ " هر کسی که در مورد چیزی مقاله نوشت، اون مقاله صرفاً و لزوماً عین واقعیت نیست، و هر کس که از مقاله مذکور نقد کرد، صرفاً و لزوماً واقعیت رو انکار نکرده، هیچ تضمینی نیست که یک مقاله عین واقعیت باشد."
------------
گریه ما رو در آوردی به خدا!:لبخند:
----------
موفق باشی

RFA.AREF
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 00:04 صبح
آقا مرتضی دوستت دارم!:قلب:
این شد همون مثلی که گفتم در مورد اثبات روز.تک تک نقل قول ها رو آوردی و گفتی کو کلمه هارپ. باشه اشکالی نداره.

داریم از بحث اصلی خارج می شیم. بی خیال.

مرتضی پیروزی
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 00:21 صبح
آقا مرتضی دوستت دارم!:قلب:
این شد همون مثلی که گفتم در مورد اثبات روز.تک تک نقل قول ها رو آوردی و گفتی کو کلمه هارپ. باشه اشکالی نداره.

داریم از بحث اصلی خارج می شیم. بی خیال.
سلام
من بیشتر دوست دارم!:قلب::قلب::قلب: دیدی؟؟
ببین من نمیدونم چند سال سن داری؟؟ شاید به دلیل اختلاف سنی نمیتونم قانعت کنم...
----------
بذار واضح بگم: ( چون دوست دارم متوجه منظورم شده بشی).
ببین عزیز، هارپ و در نظر بگیر...... یک مضراتی ممکنه داشته باشه....... خوب قبول؟؟
کسی منکر این نیست......
ولی یک بابایی اومده در این مورد یک مطلب نوشته، خوب؟؟ اون مطلب دارای مکانیزم درستی نیست............ شاید هارپ واسه مثلا دلفینها مضر باشه، ولی مثلاً اون سوختگی ربطی به هارپ نداشته، شاید هارپ روی جو تاثیر منفی بذاره ولی اون بابا اومده رنگین کمان رو به اسم یونوسفر بهمون غالب کرده!!! فهمیدی؟؟ منم گفتم که مثلا این رنگین کمانه، نه یونوسفر، عزیز دلیل نمیشه که من گفته باشم هارپ مضر نیست.......
من منظورم این بود که اگر میخواید در مورد هارپ اطلاعات داشته باشید، این مقاله به درد نمیخوره و الکی وقت و فکر خودتون رو هدر ندید، برید دنبال یک مقاله بهتر....... متوجه شدی؟؟ خوب من که جایی در مورد خود هارپ نظر ندادم؟؟ OK ؟؟؟
موفق باشی

xxxxx_xxxxx
شنبه 02 بهمن 1389, 11:19 صبح
خبر داغ امروز صبح روزنامه خراسان:
ايران پروژه«هارپ» را کليد زد (http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=2&id=3179)

وي با محرمانه خواندن اين پروژه تحقيقاتي از ذکر نام دستگاه ها و مراکزي که در اجراي اين پروژه در داخل کشور همکاري دارند، خودداري کرد
یعنی غیر از روسیه کی میتونه باشه :لبخند:

eshpilen
شنبه 02 بهمن 1389, 12:12 عصر
حالا این هارپ چه ربطی به برنامه نویسی داره؟ :لبخند:

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 03 بهمن 1389, 01:07 صبح
حالا این هارپ چه ربطی به برنامه نویسی داره؟ :لبخند:
همون ارتباطی که Splitter مودم ADSL (http://barnamenevis.org/showthread.php?271187-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-ADSL&p=1199240#post1199240) به برنامه نویسی داره :لبخند:

ربطی که به برنامه نویسی نداره. و الزاماً همه تاپیک های این بخش نباید به برنامه نویسی مرتبط باشند.
تاریخ ایجاد این تاپیک قبل از تعیین خط مشی جدید این بخش (http://barnamenevis.org/showthread.php?230804-%D8%AE%D8%B7-%D9%85%D8%B4%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%AE%D8%B4) بوده و

ملاک تشخیص ارتباط یک تاپیک یا پست با خط مشی این بخش، مدیران این بخش هستند.