PDA

View Full Version : سوال: چرا هنوز از VB6 استفاده می شود؟

sara1368
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 19:42 عصر
سلام دوستان.
برام این سوال پیش اومده که چرا خیلی ها با توجه به اینکه بعد از زبان ویبی6 اینهمه زبان های جدید اومده باز هم از ویبی6 استفاده میکنن؟
ایا مزیتی خاصی داره که زبان های جدید تر ندارن؟چون من خودم از سی شارپ شروع کردم راجع به زبان های دیگه اطلاعاتی ندارم.:متفکر:
ممنون:لبخندساده:

skh1300
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 19:47 عصر
دوست عزيز اين زبان به خاطر سادگي- شي گرا -نياز به نر افزار خاصي برا اجرا شدن در سيستم ديگه اي نمي خواد(مثلا Net FrameWork) -به خاطر اينكه نسخه Portable اش روي فلش مي توني داشته باشي-و كلي چيزاي ديگه

sara1368
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 19:51 عصر
دوست عزيز اين زبان به خاطر سادگي- شي گرا -نياز به نر افزار خاصي برا اجرا شدن در سيستم ديگه اي نمي خواد(مثلا Net FrameWork) -به خاطر اينكه نسخه Portable اش روي فلش مي توني داشته باشي-و كلي چيزاي ديگه
یعنی زبان های جدید بعد از ویبی6 به جای اینکه کاملتر بشن پسرفت کردن؟
مگه زبان های جدید ساده تر از قبلی ها نیستن؟

daniyal_1363
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 21:09 عصر
یعنی زبان های جدید بعد از ویبی6 به جای اینکه کاملتر بشن پسرفت کردن؟
مگه زبان های جدید ساده تر از قبلی ها نیستن؟

پسرفت نکردن بلکه به خاطر داشتن امکانات بیشتر و راحت کردن خیلی مسائل برای طراح ها کار رو برای کاربر ها (کسایی که قراره از نرم افزارهای ساخته شده استفاده کنن) سخت کرده

من تقریباً 1 سال پیش رفت سراغ VB.net که دیگه سراغ VB نیام ولی 2 تا از نرم افزارهایی که برای مشتری ها طراحی کردم خیلی به مشکل برخورد نه به خاطر کد نویسی به خاطر نرم افزارهای جانبی که لازم روی سیستم نصب بشه. یادمه سیستم طرف سیستم پنتیوم 3 بود و نرم افزار خیلی سنگین کار میگرد - همون نرم افزار رو با vb6 طراحی کردم هر دوتا مشتریام خیلی خیلی بیشتر از پیش رازی بودن مخصوصاً موقع نصب که فقط کافیه چندتا Next بزنن

خیلی علت های دیگه داره که من تجربه کردم و مجال گفتنش نیست - به نظر من هنوز زمانش نرسیده که از Vb6 به نرم افزارهای برنامه نویسی بالاتر کوچ کنیم

موفق باشین

sara1368
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 21:23 عصر
پسرفت نکردن بلکه به خاطر داشتن امکانات بیشتر و راحت کردن خیلی مسائل برای طراح ها کار رو برای کاربر ها (کسایی که قراره از نرم افزارهای ساخته شده استفاده کنن) سخت کرده

خیلی علت های دیگه داره که من تجربه کردم و مجال گفتنش نیست - به نظر من هنوز زمانش نرسیده که از Vb6 به نرم افزارهای برنامه نویسی بالاتر کوچ کنیم

موفق باشین

ممنون از توضیحاتتون.
اما چرا در دانشگاهها دیگه ویبی6 تدریس نمیشه؟
پس چرا وقتی دنبال کار میگردی اکثرا مسلط به زبان سی و به بالا رو میخوان؟
اینا همه برام سواله

xxxxx_xxxxx
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 21:38 عصر
برام این سوال پیش اومده که چرا خیلی ها با توجه به اینکه بعد از زبان ویبی6 اینهمه زبان های جدید اومده باز هم از ویبی6 استفاده میکنن؟
ایا مزیتی خاصی داره که زبان های جدید تر ندارن؟چون من خودم از سی شارپ شروع کردم راجع به زبان های دیگه اطلاعاتی ندارم.:متفکر:سادگی و تولید کد Native ، دوتا از مهمترین دلایلش هست.

VB6 یک زبان شئ گرا نیست. صرفاً پشتیبانی از Class ها برای شئ گرا بودن کافی نیست.

sara1368
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 22:00 عصر
سادگی و تولید کد Native ، دوتا از مهمترین دلایلش هست.

VB6 یک زبان شئ گرا نیست. صرفاً پشتیبانی از Class ها برای شئ گرا بودن کافی نیست.

خوب منم سوالم همینه که چرا با وجود زبان های شی گرا بازم از ویبی6 استفاده میشه

البته گفتین سادگی اما مثلا زبان سی شارپ کلمات کلیدی کمتری داره یا کسی که میخواد کد بنویسه فکر میکنم زمان کمتری صرف کد نوشتن کنه.

ممکنه اون سوالم که پس چرا در دانشگاهها با توجه به گفته های دوستان دیگه ویبی6 تدریس نمیشه رو بدین؟(میخوام بدونم دلیل اینکه با اومدن زبان جدید قبلی ها رو کنار میذارن چیه؟)

rezaricky
جمعه 17 اردیبهشت 1389, 23:03 عصر
به نظر من بخاطراینه که بهش عادت کردیم و اینکه برای کسانیکه میخوانبرنامه نویسی یاد بگیرن مناسبه

REZADG
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 08:08 صبح
سلام
عزیز من از 12 سالگیم به برنامه نویسی علاقه پیدا کردم و رفتم دنبال برنامه نویسی و یه سی دی خریدم توش همه چیز داشت از پاسکال بگیر تا دات نت و وی بی 6 و کلی دیگه همه رو سیستمم نصب کردم ولی در آخر وی بی 6 موند چون راحت تر از اون یکی ها دونستم یه دلیلش همینه که وی بی 6 با پیچیدگی های گوناگونش اما بازم سادست
دلیل دومش که ما با وی بی کار میکنیم سادگی یافتن اشکالات برنامهنویسیمون هست شما فروم وی بی 6 رو ببین بعد برو سی رو بین چقدر با هم فرق دارن
سومین دلیل هم به نظر من چون جزو زبان های پایه هست خیلی راحت میشه یاد گرفت و حالا دوستانی که با وی بی 6 کار میکنن به راحتی می تونن در عرض چند ماه همه ی زبان هارو یاد بگیرن

دلیل این که دیگه تو دانشگاه ها تدریس نمیشه اینه که حدود یکی دو سال پیش از استاندارد جهانی افتاد ولی بازم تو مدارس کشور تدریس میشه

دلیل این که اکثر شرکت ها برنامه نویس آشنا با دلفی و سی و... می گردن اینه که سرعت اجرای برنامه های این نوع زبان ها بیشتر از دیگر است البته این جوری میگن ولی به نظر من سرعت وی بی 6 از اونا بیشتره

MortezaGity
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 08:16 صبح
البته دوست عزیز اینو که وی بی 6 کاملا شی گرا نیست رو فراموش نکن. من خودم 4 سال در وی بی 6 برنامه نویسی کردم و برنامه نویسی رو با این زبون شروع کردم ولی این زبون از تمامی ویژگیهای یک زبان برنامه نویسی مثل سی پلاس پلاس بهره مند نیست. زبان های برنامه نویسی گرچه با پیشرفت به نرم افزارهای جانبی بیشتری نیاز دارن اما باید در نظر داشت که خیلی از مسایل رو میشه تو این زبون های رفع کرد که تو زبونی مثل وی بی 6 نمیشه یا نیاز به کد نویسی خیلی خیلی زیادی داره. برای پیگیری بیشتر میتونید کار با بانکهای اطلاعاتی رو در وی بی 6 با مثلا وی بی دات نت مقایسه کنید و ببینید که چقدر دستون تو وی بی دات نت بازه و چه کارهایی که میشه انجام داد. موفق باشید.

daniyal_1363
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 08:33 صبح
ممنون از توضیحاتتون.
اما چرا در دانشگاهها دیگه ویبی6 تدریس نمیشه؟
پس چرا وقتی دنبال کار میگردی اکثرا مسلط به زبان سی و به بالا رو میخوان؟
اینا همه برام سواله

مسئله ای که هست اینکه زبان سی زبان مادره و تقریباً هسته ای تمامی زبان های پر کاربرد C هستش ( نمیدونم جایی خوندم یا از استادم شنیدم که نرم افزارهایی مثل Vb6 و Vb.net با C نوشته شدن)

دلیل اینم که وقتی دنبال کار میگردین اکثراً مسلط به زبان سی رو میخوان به خاطره اینکه کسایی که به این زبان تسلط دارن با زبان های دیگه یا راحت میتونن کار کنن و یا زبان های دیگه رو بلدن و یا راحت بلد میشن (اگه زبان های برنامه نویسی رو از طراحی تا ساخت نرم افزار به دخت تشبیه کنیم میشه گفت C ریشه درخته و Vb6 ، Vb.net و چندتایه دیگه تنه درخت و میوه ها نرم افزارهای ساخته شدن) . شما اگه از ریشه شروع کنین به جزئیات بیشتری میتونین دسترسی داشته باشین تا از تنه (در ریشه Option های بیشتری دارین برای تغییر ) به همین علت کار با C زمان بیشتری میبره تا با vb - مثل این میمونه که شما خواسته باشین یه وسیله رو مونتاژ کنین یا از اول قطعاتش رو خودتون بسازین حالا باید انتخاب کنین زمان مهم تره یا امکانات طبق خواسته شما

در ضمن من دیدم و شنیدم که در بعضی دانشگاه ها زبان ها دیگم تدریس میشه

kooroush
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 11:05 صبح
به نظر منم این که لازم نیست برنامه ی دیگه ای کنار نرم افزرا تولید کردمون نصب کنیم بهترین مزیت !
ضمنا تو بعضی دانشگاه ها (دانشکده های فنی کاردانی ) وی بی تدریس می کنن حداقل ترم یک وی بیه !

mpmsoft
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 11:24 صبح
سابقه نشون داده اشخاصی که هر کاری رو بصورت حرفه ای انجام می دن (گرافیک - صدا - برنامه نویسی و ...) به یک نرم افزار متوسل نمی شوند و از چندین نرم افزار و ابزار استفاده می کنند

این موضوع همیشه بوده و هست و هیچ جوابی نمی شه براش پیدا کرد
من پیشنهاد می کنم اون وقتی که می خواهید برای انتخاب زبان برنامه نویسی بزارید وقت روی درک مفاهیم برنامه نویسی بزارید چون اصول کار در تمامی زبانها یکی هست و تنها syntax فرق می کنه

در حال حاضر بازار دات نت بسیار گرم هست و از طرفی برنامه نویسی با این فریم ورک بسیار لذت بخش هست

معمولا کسانی که از قدیم برنامه نویسی می کردن زبانهای سطح پایین تر رو کمتر کنار می گذارند و اشخاصی که می خواهند به تازگی شروع کنند دات نت بهترین گزینه هست

sara1368
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 13:36 عصر
ممنونم از همه کسانی که در این بحث شرکت کردن