PDA

View Full Version : یک مشکل در زمینه RightToLeft

سعید قدیری مقدم
شنبه 07 خرداد 1384, 18:21 عصر
سلام دوستان
من با یک مشکل جدید مواجه شدم.
وقتی برنامه ای رو منویسم و تو برنامه از قابلیت RightToLeft کنترل ها استفاده میکنم برنامه تو کامپیوتر های دیگه RightToLeft رو پشتیبانی نمیکنه مگر این که تو اون کامپیوتر خود بیسیک و یا آفیس رو نصب کنیم

حالا من چی کار می تونم بکنم که بدون نصب آفیس یا بیسیک کامپیوتر بتونه RightToLeft رو پشتیبانی کنه :گیج:

In_Chan_Nafar
شنبه 07 خرداد 1384, 18:42 عصر
با سلام
شما تو ویندوزهای بالای 98 مشکل دارین؟ اگه اینجوریه باید قبل از نصب برنامه زبان پیش فرض ویندوز رو به فارسی تنظیم کنین. فکر کنم مشکلتون حل بشه. :موفق:

mr_esmaily
شنبه 07 خرداد 1384, 18:42 عصر
سلام
من هم برای اولین بار پارسال با این مشکل بر خوردم و پس از فهمیدن مشکل راه حل رو هم در سایت قرار دادم.
بعداْ جناب آقای غیبی هم به آن اشاره کردند.
کپی نمودن فایل VBAME.dll در سیستم 32
یکم جستجو می کردید به نتیجه می رسیدید. :wise1:

niloufar
دوشنبه 09 خرداد 1384, 14:27 عصر
سلام

کپی نمودن فایل VBAME.dll در سیستم 32
1- البته سیستم یا سیستم32
2- در کل یه سری از فایلهای Office است که به درد برنامه نویسا میخوره (مثل همین VBAME یا مثل FM20)

sadegi
دوشنبه 09 خرداد 1384, 19:05 عصر
دوست عزیز میشه در مورد FM20 توضیح بدین

hadi2345
دوشنبه 09 خرداد 1384, 20:55 عصر
دوست عزیز میشه در مورد FM20 توضیح بدین
microsoft forms 2.0 object library که یکی از component های vb هست .

rezaTavak
سه شنبه 10 خرداد 1384, 08:13 صبح
سلام

دوست عزریز خیر یکی از کامپوننتهای Office است. توی آدرس زیر نوشته شده و سند میکروسافت است.

یکی از کنترلهایی که واقعا من به آن مدیونم!

مثلا یکی از خاصیتهای آن اینه که اگر از کامبوی آن استفاده کنید می تونه Autosearch توی کامبو انجام بده و نسبت به چیزی که کاربر تایپ کرده پیشنهاد بده.

مثلا فرض کنید لیست شهرها در یک کامبو است سپس طرف حرف م را می زند به اولین شهر حاوی م که رسید (ماسال) را پیشنهاد میکند و اگر مش (مشکین شهر) و...

امتحانش کنید جالبه!

البته دقت کنید این فایل بر پایه فایلهای بیسیک نوشته شده است. و به فایلهای زمان اجرای بیسیک نیاز دارد.

میکرو سافت هم یک دانلود جدیدی از اون گذاشته بود ظاهرا نسخه 97 اون مشکل داشته.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;224305

niloufar
سه شنبه 10 خرداد 1384, 11:05 صبح
سلام

دوست عزیز میشه در مورد FM20 توضیح بدی

microsoft forms 2.0 object library که یکی از component های vb هست

خیر یکی از کامپوننتهای Office است
تا اینجا که با این Quoteها به یه جاهایی رسیدیم. ادامه بدیدم:
1- خیلی مدیون این کنترل نباشید، چون در کنار قابلیتهای بی نظیر این کنترل اشکالاتی هم داره.
2- این کنترل، وقتی Office رو نصب میکنید به لیست کامپوننتهاتون توی VB اضافه میشه.
3- این کنترل، در واقع همون کنترلهای استاندارد VB است (البته با یه ذره پس و پیش) با یه سری قابلیت جدید. بیشتری چیزایی که شما فکر میکنید که کنترلهای استاندارد کم دارند، این کنترل پشتیبانی میکنه. یکیشو آقای rezaTavak فرمودند که بهش اصطلاحا میگن Auto Complete (مثل اونی که AddressBar در IE انجام میده). چند تا چیز دیگه هم مثل: رنگ زمینه برای CommandButtonها، Transparent برای TextBoxها، MultiColumn برای ComboBox و ListBoxها، کنترل ToggleButtonو ... خلاصه به نگاه کردنش میرزه
4- خلاصه ...

Payam Moradi
سه شنبه 10 خرداد 1384, 11:26 صبح
سلام

ولی در XP فارسی تایپ نمیشه کرد باهاش. از Style XP رو هم به خودش نمیگیره. با فشار دادن کلید های جهتی به کنیرل بعدی پرش میکنه(شاید لازم نباشه پرش کرد اونوقت دیگه بیا و درستش کن :mad: ). :mrgreen:

در کل بدرد 98 میخورد تا XP

niloufar
سه شنبه 10 خرداد 1384, 12:04 عصر
سلام

ولی در XP فارسی تایپ نمیشه کرد باهاش. از Style XP رو هم به خودش نمیگیره. با فشار دادن کلید های جهتی به کنیرل بعدی پرش میکنه(شاید لازم نباشه پرش کرد اونوقت دیگه بیا و درستش کن :mad: ). :mrgreen:

خیلی مدیون این کنترل نباشید، چون در کنار قابلیتهای بی نظیر این کنترل اشکالاتی هم داره
بنده که عرض کردم مشکلاتی هم داره که به برخیش شما اشاره کردید و برخی هم نه. ولی بالاخره کنترلی نیست که نیاز به عصبانیت وحشتناک(اونم در کنار یه خنده وحشتناک) باشه. چون بالاخره هر چیزی در جایگاه خودش مفیده. همونطور که نباید گفت همه جا مفید است، نباید هم گفت هیچ جا به درد نمیخوره. اونجاهایی که اشکالاتش رو هم لازم داریم، نباید استفاده کنیم و اونجاهایی که با اشکالاتش کاری نداریم، خوب استفاده میکنیم.
خلاصه اینکه هر کاردی رو هم میشه باهاش میوه پوست کند هم میشه باهاش آدم کشت. تا چی بخوایم ....

niloufar
سه شنبه 10 خرداد 1384, 12:05 عصر
سلام

خیلی مدیون این کنترل نباشید، چون در کنار قابلیتهای بی نظیر این کنترل اشکالاتی هم داره
بنده که عرض کردم مشکلاتی هم داره که به برخیش شما اشاره کردید و برخی هم نه. ولی بالاخره کنترلی نیست که نیاز به عصبانیت وحشتناک(اونم در کنار یه خنده وحشتناک) باشه. چون بالاخره هر چیزی در جایگاه خودش مفیده. همونطور که نباید گفت همه جا مفید است، نباید هم گفت هیچ جا به درد نمیخوره. اونجاهایی که موارد دارای اشکالشم لازم داریم، نباید استفاده کنیم و اونجاهایی که با اشکالاتش کاری نداریم، خوب استفاده میکنیم.
خلاصه اینکه هر کاردی رو هم میشه باهاش میوه پوست کند هم میشه باهاش آدم کشت. تا چی بخوایم ....