PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی برای شروع برنامه نویسی

30rabi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:15 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم سایت
من می خوام اکسس رو شروع کنم . می خواستم از شما راهنمایی بگیرم که از کجا و از چه باید شروع کنم. ایا باید به زبان خاصی اشنا باشم . ایا باید کتاب خاصی رو مطالعه کنم و ...
هرچی لازم هست تا کار خودم رو با کدنویسی شروع کنم لطفا ذکر کنید. :خجالت: ممنون

مهدی قربانی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:29 صبح
سلام
اینجا رو ببینید !!
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=216123

30rabi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 00:51 صبح
تو این تاپیک ها فقط کتاب برای اموزش سطوح عمومی موجود هست . اما من می خوام که کد نویسی رو شروع کنم .بنابراین ایا باید به زبان خاصی مثلا C اشنایی داشته باشم یا اینکه بدون اون هم میشه کد نویسی رو شروع کرد یا نه بازهم تشکر

مهدی قربانی
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 01:12 صبح
برای کدنویسی در اکسس باید با زبان برنامه نویسی VBA آشنایی داشته باشید البته اگر بخواین در محیط خود اکسس کار کنید ، اما اگر بخواین با سایر برنامه ها مثل VB یا C و... که نقش اینترفیس رو بازی میکنن به بانک اکسس وصل شده و کار کنید خوب طبعاً باید با برنامه نویسی در اون برنامه ها آشنا بشید .

30rabi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 13:40 عصر
ممنون از شما آقای مهدی قربانی
اگر امکان داره یک کتاب خوداموز یا هر چه برای دانلود بزارید یا معرفی کنید. با تشکر مجدد

30rabi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 13:51 عصر
اگه میشه توضیح بدید که این visual basic for application شامل چه چیزی است . یعنی توابع این زبان رو از کجا باید یاد گرفت و یا باید vb رو بدانیم تا کار با vba رو شروع کنیم . با تشکر مجدد:قلب:

amir4_1363
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 14:02 عصر
همانطور که جناب قربانی گفتند شما باید تکلیف خودتان را روشن کنید یعنی چه چیزی میخواهید فرا بگیرید وگرنه در هر زبان برنامه نویسی کد نویسی وجود دارد که هر کدام از این زبانها کارایی خاص خودش را دارد و می شود گفت که تقریبا بعضی ها شبیه به هم هستند

وخیلی ساده تر بگویم شما هدفتان از برنامه نویسی چیست یعنی چه انتظاراتی از ان برنامه ای که میخواهید بنویسید دارید

اینطوری فکر میکنم راحت تر می شود کمکتان کرد

سقراط : هیچ کسی نمیتواند به کسی چیزی یاد دهد تنها میتواند کمک کند تا خودش چیزی یاد بگیرد

ryonis
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 08:49 صبح
همانطور که جناب قربانی گفتند شما باید تکلیف خودتان را روشن کنید یعنی چه چیزی میخواهید فرا بگیرید وگرنه در هر زبان برنامه نویسی کد نویسی وجود دارد که هر کدام از این زبانها کارایی خاص خودش را دارد و می شود گفت که تقریبا بعضی ها شبیه به هم هستند

من هم با دوستان موافقم. البته مي توان گفت VBA در دل VB قرار داره. اما مي شناسم دوستاني رو هم كه عكس اين رو اعتقاد دارند.
توضيح اينكه بررس كنيد اگه امكانات اكسس (فرمها ، جداول، كوئري ها و ماكروها) مشكلات شما رو حل مي كنه كه بريد سراغ VBA. اما اگه كامل تر بخوايد كه لازمه يه زبان برنامه نويسي (مثل VB) رو مسلط بشيد و براي ارتباط با بانك اطلاعات از اكسس استفاده كنيد.

موفق باشيد