PDA

View Full Version : تنظیم ستونهای datagrid

zapata-es
شنبه 07 خرداد 1384, 20:08 عصر
با سلام :)
چطور میشه عرض ستونهای datagrid را طوری تنظیم کرد که به اندازه دلخواه باشند و نیازی به تعغییر سایز اونها در هنگامی که اطلاعات در آنها ریخته شده نباشیم.datagrid من به یک جدول متصل است اما بعد از هر بار که refresh میشه اندازه بعضی از ستونهاش تعغیر میکنه.
و سوال دوم اینکه آیا میشه نام ستونها رو وسط چین کرد.

hadi2345
شنبه 07 خرداد 1384, 20:49 عصر
به properties دیتا گرید که بری امکاناتشو داره .

zapata-es
شنبه 07 خرداد 1384, 21:16 عصر
سلام هادی جان :flower:
آقا نمیشه. من توی properties داخل قسمت layout میشم و از قسمت alignment گزینه center رو انتخاب میکنم اما بعد از apply کردن جدولم هیچ چیزی رو نشون نمیده :mad: .
دلیلش چیه؟؟؟؟

zapata-es
دوشنبه 16 خرداد 1384, 19:28 عصر
با سلام
میشه بگید که چطور میتونم اندازه ستونهای datagrid رو تعغییر بدم.توی properties که چیزی پیدا نکردم. :گیج:

Taha_u
دوشنبه 16 خرداد 1384, 20:20 عصر
عرض ستونها رو که از توی همون properties میشه تغییر داد و مشکلی هم نداره!!!! :گیج:

zapata-es
دوشنبه 16 خرداد 1384, 21:19 عصر
:strange: :strange: :strange: :strange:
با سلام
نمیدونم چرا؟؟؟؟؟ من وقتی که alignment رو به center یا left یا.... تبدیل میکنم و برنامه خودم رو اجرا میکنم جدولم دیگه هیچ چیزی رو نشون نمیده :گیج: . حتی اگه برنامه رو پایان بدم و باز هم اجرا کنم و یا تنظیمات رو به حالت قبل هم برگردونم بازم جدول چیزی رو نشون نمیده. :گیج: فقط برای برگشتن به حالت اولش میتونم برنامه رو بدون ذخیره کردن ببندم و یا datagrid رو از روی فرم پاک کنم و یک datagrid دیگه بجای اون بزارم :strange: . خیلیییی عجیبه.
میگم اشکال از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟از ویژوال ؟؟؟؟؟؟ در ضمن اون آیتمی که عرض ستونها رو تنطیم میکنه اسمش چیه؟؟؟؟؟

sadegi
سه شنبه 17 خرداد 1384, 00:48 صبح
دوست عزیز این کد ستون اول datagrid رو وسط چین میکنه

DataGrid1.Columns.Item(1).Alignment = dbgCenter
این کد هم عرض اونو تنظیم میکنه

DataGrid1.Columns.Item(1).Width = 1200
:flower: :flower: :flower:

zapata-es
سه شنبه 17 خرداد 1384, 06:34 صبح
سلام آقای صادقی
آقا مشکل اینه که این کد فقط اولین ستون منو تعغییر میده یعنی اسم هرستون دیگه ای رو هم که بنویسم بازم فقط ستون اول تعغییر میکنه.دلیلش چی میتونه باشه؟

sadegi
سه شنبه 17 خرداد 1384, 10:01 صبح
میشه یه نمونه از کارت رو بزاری؟
امکان نداره فقط به یه ستون تغییران اعمال بشه

zapata-es
سه شنبه 17 خرداد 1384, 18:09 عصر
با سلام.
اینم کدی که نوشتم. ولی فقط وفقط اولی
ن ستون جدول که اسمش cod هست تعغیییر میکنه. و در ضمن اگه بر روی datagrid راست کلیک کنم و از اون طریق alignment ستونها رو تعغییر بدم بعد از اجرای فرم جدول من هیچچیزی رو نشون نمیده. توی پست قبلی نوشتم. نمیدونم چرا اینطوریه؟؟
sub form_load

DataGrid2.Columns.Item(PNAME).Width = 3200

DataGrid2.Columns.Item(LNAME).Width = 3200

END SUB

ehsan_ansaripoor
پنج شنبه 16 تیر 1384, 02:29 صبح
به نظر من شما باید یه روال درست کنید و درون آن یه حلقه که سایز ستون ها را به اندازه دلخواه در بیاره و بعد از هر بار Refresh این روال را Call کنید

شاد بودن هنر است و شاد کردن هنری بزرگتر

<span dir=ltr>احسان انصاریپور اصفهان</span>