PDA

View Full Version : غیر فعال کردنAutoComplete کنترل password

d_rabiee
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 10:28 صبح
چطور میشه امکان AutoComplete کنترل Password رو غیر فعال کرد، البته از داخل برنامه و بدون دستکاری Internet options

mehdi.mousavi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 12:29 عصر
چطور میشه امکان AutoComplete کنترل Password رو غیر فعال کرد، البته از داخل برنامه و بدون دستکاری Internet options

سلام.

پاسخ کوتاه: شدنی نیست.

توضیحات: شما کنترلی روی ذخیره Username/Password ها توسط IE (یا مرورگرهای دیگه) از طریق JavaScript ندارید. در واقع این بخشی از عملکرد Internet Explorer هستش که چنین امکانی رو به کاربرانش میده. تو رویایی ترین حالت، شما میتونید یه ActiveX Control بنویسید که با صفحه خودتون Load بشه و تا وقتی کاربر اونو نصب نکرده، اجازه ندید صفحات شما رو ببینه. اما در واقعیت چنین چیزی (حتی اگر میسر هم باشه)، کاملا غیر استاندارد و غیر حرفه ای هستش. برای شما چه اهمیتی داره که کاربر رو ماشین خودش این ID/PWD ها رو ذخیره کنه یا نکنه؟ در حقیقت اصلا نباید این مساله براتون اهمیتی داشته باشه. تازه فرض کنیم که کاربری از Opera، Safari یا Browser های دیگه استفاده کرد. با اونها چیکار می خواهید کنید؟

شاید بهتر باشه اصل ماجرا رو تعریف کنید و اینکه چی باعث شده به چنین نیازی برسید. اینطوری شاید راه معقولی برای حل مشکلتون پیدا بشه. در هر حال، من مطلقا چنین چیزی رو توصیه نمیکنم.

موفق باشید.

d_rabiee
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 14:12 عصر
وقتی رایانه شما در جاییه که همه به اون دسترسی دارن نمایش نام کاربری و رمز عبور باعث میشه شخص غریبه به راحتی وارد برنامه بشه.

البته این مسئله در سطح تگ form با قراردادن خاصیت autocomplete = off حل میشه اما من میخوام این امکان فقط برای password از بین بره نه برای نام کاربری. ماشبه آنچه در این سایت هم هست.

mehdi.mousavi
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:55 عصر
وقتی رایانه شما در جاییه که همه به اون دسترسی دارن نمایش نام کاربری و رمز عبور باعث میشه شخص غریبه به راحتی وارد برنامه بشه.

البته این مسئله در سطح تگ form با قراردادن خاصیت autocomplete = off حل میشه اما من میخوام این امکان فقط برای password از بین بره نه برای نام کاربری. ماشبه آنچه در این سایت هم هست.

بسیار خوب، من سوال رو بد متوجه شده بودم. شما میتونید autocomplete رو بازای تک تک element های input مورد نظر خودتون apply کنید:

<input name="password" type="password" autocomplete="off" />

منظورتون این بود؟
موفق باشید.