PDA

View Full Version : لوک اپ در #C میشه سولم رو بخونین؟

RIG000
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 18:42 عصر
. راستش استاد ما درست با هامون حرف نمیزنه تازه امروز به زور فهمیدم چی میگه از بچه ها هم هیچکی جرات سوال پرسیدن نداره که یه جوری جواب میده که دیگه آدم کلا" بیخیال سوالش میشه و ...........
راستش هدف اصلی استاد لو ک آپ هستش که تو بانک های اطلاعاتی مرسومه. میگه که وقتی مشخصات یه دانشجو را وارد میکنیم وقتی نام رشته می رسیم که واردش کنیم . رو رویداد دابل کلیکش کد بنویسم که یه فرم دیگه باز شه بعدش تو فرم جدید یه کمبو هستش که اگه رشته خودمونو از توش انتخاب کنیم ، کد اون رشته از بانک خونده بشه و تو یه تکست باکسی که کناره کمبو هست یا لیبل هم فرقی نداره. نشون داده بشه بعدش یه دکمه add بزاریم که این تکست باکس رو به اون فرم قبلی ثبت نام دانشجو برگردونه . و تو تکست باکس (فرم اولی) کد ریخته شه و بعدش مابقی کارهای ثبت نام موضوع اصلی اینه . در ضمن گفت اصلا" به join اینا هم ربطی نداره . من راستش فکر کنم یه select ساده میخاد که بلد نیستم دستور ش رو. به غیر این چطوری میتونم مقدار یه تکست باکس رو وقتی رو add کلیک کنم تو یه فرم دیگه تو تکست باکس مورد نظر ریخته بشه ؟ ممنونم از کسانی که کمک میکنن

cardano7
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 20:11 عصر
سلام
یکم گیج شدم.
اگه سوال در مورد گزارش گیری از Database هست:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb425822.aspx

و اگه منظور اینه که توی فرم جدید نمی دونید چطور میشه از فرم قبلی اطلاعات گرفت:

class Form1
{
void method1()
{
Form newForm = new Form2();
newForm.myText1 = this.textBox1.Text;
newForm.Show();
}
...
}

class Form2()
{
public string myText1
{
set
{
this.myTextBox.Text = value;
}
get
{
return this.myTextBox.Text;
}
}
...
}

البته این کد را در محیط NotePad نوشتم. ببخشید اگه احیانا غلط داشت!

RIG000
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 20:25 عصر
گزارش گیری نیست مهندس من . من بانکم یه جدول به نام رشته تحصیلی داره که اسم و کد رشته توش درج شدن . و یه برنامه با C# دارم (ثبت نام دانشجو) که تو قسمتی که تو برنامه میخام رشته تحصیلی کسی رو وارد کنم میخام رو تکس باکسی که این کد رشته رو بنویسم رو ش دابل کلیک کنم ویه فرم جدید باز شه بعدش تو این فرم جدید تو یه کمبو نام رشته تحصیلی رو انتخاب کنم سپس سپس کد رشته از بانک خونده بشه و تو یه تسکت باکس تو ی همین فرم جدید ریخته شه و یه باتوم هم تو این فرم به اسم Add دارم که روش کلیک کنم کد رشته تو تکست باکس ثبت نام دانشجو (همون تکس باکشی که روش دابل کلیک کرده بودم تا فرم جدید باز شه) ریخته شه . همین. یه جو select میخام اگه کد کامل میدادین ممنون میشدم

programer1389
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 07:29 صبح
خوب بنده خدا استادتون کاملا بحث رو تشریح کرده که
شما اینجوری تصور کنید که باید یک کومبو باکس رو در loade شدن فرم دوم بوسیله یک تیبل پر کنید تا اینجا که سخت نیست حالا تو رویداد انتخاب شدن یک اسم باید بجای اون اسم کد مربوط به اون اسم رو پیدا کنید اگه منظورتون اینه که باید خصوصیات valuemember وdisplaymember رو set کنید برای اینکه گیچ نشی این خصوصیات رو تو سایت سرچ کن

RIG000
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 13:24 عصر
خوب بنده خدا استادتون کاملا بحث رو تشریح کرده که
شما اینجوری تصور کنید که باید یک کومبو باکس رو در loade شدن فرم دوم بوسیله یک تیبل پر کنید تا اینجا که سخت نیست حالا تو رویداد انتخاب شدن یک اسم باید بجای اون اسم کد مربوط به اون اسم رو پیدا کنید اگه منظورتون اینه که باید خصوصیات valuemember وdisplaymember رو set کنید برای اینکه گیچ نشی این خصوصیات رو تو سایت سرچ کن
میشه یک بانک و با #C یه simple work واسم بسازید تا ببینم لطفا راستش نتونستم مشکلمو حل کنم با تاپیک هایی که زده بودین

RIG000
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 17:30 عصر
این Simple work اماده هستش توش نوشتم که باید چیکار کنم تا مشکلم حل بشه اینجوری بهتر متوجه مشین همکارهای عزیز . یه نگاهی بندازین لطفا

iman_me
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 00:34 صبح
دوست عزیز مثل اینک درست شد

RIG000
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 11:58 صبح
دوست عزیز مثل اینک درست شد

داداش ممنون اما اینی که شما درست کردین وقتی رشته رو از COMBO انتخاب میکنم میخام شماره رشته از بانک خونده بشه تو تکس باکس بقلی تو فرم 2 بریزه و سپس یه دکمه اضافه کردن به فرم یک در فرم 2 داشته باشیم(یه باتوم) سپس کدی که تو تکس باکس هست تو تکست باکس داخل فرم یک ریخته شه. ما شما که اینو درست کردین وقتی رشته هارو انتخاب میکنم فقط میگه نام رشته وجود نداره فقط CATCH اجرا میشه؟!!!!!!!!!!!!!!11 خواهشا" کمک کننین

iman_me
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 17:31 عصر
دوست عزیز اول ادرس بانک رو عوض کنید بعد امتحان کنید

RIG000
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 19:21 عصر
اینکار رو میکنم داداش من اما حواستون اشه به این تاپیک که اگه نشد بازم سوتل کردم جواب بدین لطفا" در ضمن اخه رو بانک ارور نمیده حالا باز هم امتحان میکنم داداشی

shahin_sharifi
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 20:20 عصر
duste aziz moshkele shoma ba property hal shod
be address e data base deghat konid

RIG000
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 21:14 عصر
اقا حل شد دمت گرم برادر جا ن عجب فقط اون قسمت Enve.. رو عوض کردی . موندم با کد هایی که گفتم چرا ارور میداد به هر حال ممنون به این مشکل هم شما پایان دادی مرسی