PDA

View Full Version : Xp sp2 یا Xp sp3 یا Vista یا 7 ؟

REZAsys
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 19:18 عصر
سلام
بین این ویندوزها کدوم رو بهترین میدونید؟ از همه لحاظ.......
با تشکر.

REZAsys
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 19:52 عصر
دوستان ببخشید یک سوال دقیقا فرق ایکس پی سرویس پک2 و3 در چیه؟ من پک2 دارم نمیدونم3نصب کنم بهتره یا نه؟
ممنون

Alireza_Salehi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 20:17 عصر
قطعا ویندوز 7 از بقیه بهتر است،

ویندوز ایکس پی سرویس پک سه هم نسبت به 2 بهتر است.

1485159
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 20:17 عصر
من پک2 دارم نمیدونم3نصب کنم بهتره یا نه؟
هیچکدوم. فقط ویندوز 7

RFA.AREF
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 21:01 عصر
این که پرسیدن نداره. سووووووون. کافیه یه نصف روز اون سرویس پک 2 رو حذف کنی و سون نصب کنی. اون وقت اگه برگشتی دوباره سر ایکس پی !

خوشم اومد که ویستا هیچ رایی نیاورد. چقدر دلم سوخت چند سال پیش شیش تومن ناقابل دادم سر هوم بیسیکه ویستا. تازه وقتی آوردم دیدم به سیستمم نمی خوره. در کل بدترین OS بود که تا حالا مایکروسافت ساخته بود.

Salar Ashgi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 22:18 عصر
البته طبیعی است که ایده آل ترین و بهترین گزینه Windows 7 هستش ، ولی خوب بنظرم سون هم یه

مشکلی داره ، اونم اینکه برخی نرم افزارهای که تحت XP بخوبی اجرا میشن ، تحت سون اجرا نمیشن ،

حتی وقتی خاصیت Compatibility رو هم تنظیم کنیم ، بعضی نرم افزار ها باز اجرا نمیشن ! ولی خوب

خوشبختانه مایکروسافت اینبار دیگه مثل ویستا عمل نکرده و فکر هرجاشو کرده :

تو این حالت (حالتی که نرم افزار تحت سون اجرا نمیشود) 2 راه وجود داره :

1) پیشنهاد مایکروسافت : نرم افزار Windows 7 XP Mode که یک محیط کاملا مجازی از ویندوز XP در

ویندوز سون است ، که دیگر تمام نرم افزارهایی که مشکل اجرا داشته باشند ، با این نرم افزار اجرا خواهند

شد ، ولی خوب این نرم افزار یکم رم بالا و حافظه اضافی میخواد (حداقل 2 گیگ رم ، 16+16 گیگ حافظه

درایو سیستم عامل )

عکس نرم افزار :

http://salarcpp.persiangig.com/2/w7wxp1.jpg

2) نصب دو ویندوز سون و XP برای افرادی که شرایط سخت افزاری بالا را ندارند !

مشکل اینجاست که اگه Hard یه سیستمی کم باشه و رم هم پایین هر دو شرط بالا نقض میشن و در

نتیجه باید از بین سون و XP یکی را انتخاب کنید .

و اینم بگم که بنظر من استاندارد ترین ورژن XP همون SP2 version : 2002 هستش و SP3 رو خیلی

دستکاری کردن و Bug زیاد داره !

Apache66
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 22:41 عصر
only 7 :لبخند:

Alireza_Salehi
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 23:57 عصر
البته طبیعی است که ایده آل ترین و بهترین گزینه Windows 7 هستش ، ولی خوب بنظرم سون هم یه

مشکلی داره ، اونم اینکه برخی نرم افزارهای که تحت XP بخوبی اجرا میشن ، تحت سون اجرا نمیشن ،

حتی وقتی خاصیت Compatibility رو هم تنظیم کنیم ، بعضی نرم افزار ها باز اجرا نمیشن ! ولی خوب

خوشبختانه مایکروسافت اینبار دیگه مثل ویستا عمل نکرده و فکر هرجاشو کرده :

تو این حالت (حالتی که نرم افزار تحت سون اجرا نمیشود) 2 راه وجود داره :

1) پیشنهاد مایکروسافت : نرم افزار Windows 7 XP Mode که یک محیط کاملا مجازی از ویندوز XP در

ویندوز سون است ، که دیگر تمام نرم افزارهایی که مشکل اجرا داشته باشند ، با این نرم افزار اجرا خواهند

شد ، ولی خوب این نرم افزار یکم رم بالا و حافظه اضافی میخواد (حداقل 2 گیگ رم ، 16+16 گیگ حافظه

درایو سیستم عامل )

عکس نرم افزار :

http://salarcpp.persiangig.com/2/w7wxp1.jpg

2) نصب دو ویندوز سون و XP برای افرادی که شرایط سخت افزاری بالا را ندارند !

مشکل اینجاست که اگه Hard یه سیستمی کم باشه و رم هم پایین هر دو شرط بالا نقض میشن و در

نتیجه باید از بین سون و XP یکی را انتخاب کنید .

و اینم بگم که بنظر من استاندارد ترین ورژن XP همون SP2 version : 2002 هستش و SP3 رو خیلی

دستکاری کردن و Bug زیاد داره !
هارد دیسک و رم که الان قیمتی نداره با 100 هزار تمان میشه هر دو رو به بیش از مقادیر فوق ارتقاء داد.

در ضمن شم اشتباه دارید از xp mode استفاده می کنید اگر میانبر برنامه را در منوی استارت ایکس پی مود قرار دهید برنامه شما تحت ایکس پی و بدون اجذای virtual pc اجرا می شود و به مراتب حافظه کمتری اشغال می کند.

همون سون به تنهایی کافیه.

Amir Oveisi
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:15 صبح
Windows 7 + VMware

Salar Ashgi
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:37 صبح
هارد دیسک و رم که الان قیمتی نداره با 100 هزار تمان میشه هر دو رو به بیش از مقادیر فوق ارتقاء داد.

این فقط رفع لحظه ای مشکل خواهد بود و نه همیشگی ، چون مثلا الان یه هارد 500 EX ، حدود 120 تومنه

و رم هم اگه بخای تا DDR2 G 4 ببری ، اونم هزینش کم نیست !

در ضمن شم اشتباه دارید از xp mode استفاده می کنید اگر میانبر برنامه را در منوی استارت ایکس پی مود قرار دهید برنامه شما تحت ایکس پی و بدون اجذای virtual pc اجرا می شود و به مراتب حافظه کمتری اشغال می کند.

این عکس از سیستم من نیست ، یه عکس از اینترنت واسه مثال بود !

همون سون به تنهایی کافیه.

به تنهایی نه ، بلکه بهمراه XP Mode

چون اگه به تنهایی باشه ، نرم افزارهای زیر به هیچ وجه کار نخواهند نمود :

SQL Server 2000 , Protus , Electronic Workbench , و بسیاری از نرم افزارهای تحت XP

AliReza Vafakhah
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 01:29 صبح
تو این نظر سنجی باید Vista رو حذف کنید .

به نظر من Seven حرف نداره از همه لحاظ پایداری ، افت سرعت ، بهم ریختگی درون حافظه RAM خیلی بهتر از XP است.

دوستان اگر از Tune Up استفاده کنید در XP نرم افزاری داره که حافظه RAM را Defrag می کنه اما این نرم افزار هنگامی که در Seven نصب میشه وجود نداره ، پس میشه نتیجه گرفت خود Seven به بهترین وجه این کار رو انجام میده (نظر شخصی من).

خوب اما استفاده از ویندوز Seven هم هزینه می برد !

Felony
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 08:05 صبح
SQL Server 2000 , Protus , Electronic Workbench , و بسیاری از نرم افزارهای تحت XP
سلام ،
من از SQL Server 2000 روی ویندوز 7 به راحتی استفاده میکنم و مشکلی نداره .

bakhshi1988
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 08:18 صبح
به نظر من ویندوز 7 از ویندوز های دیگه بهتره
چون از لحاظ امنیت،سرعت،گرافیک و سازگاری با برنامه ها قدیمی یا ورژن پایین بهتره
اما فرق XP Sp2 با XP Sp3 اینه که هربرنامه کامپیوتری چه ویندوز(سیستم عامل) و یا نرم افزار با ایراداتی همراهه که این یک امر طبیعیه مثلا همین ویندوز 7 تا زمانی که نسخه اصلی یا نهایی وارد بازار شد قلش چند نسخه آزامایشی روانه بازار شد تا کارشناسان کامپیوتر ایرادات این سیستم عامل رو بگیرند باهمه این وجود بعد از اومدن نسخه نهایی 7 باز هم ما شاهد ایراداتی در این سیستم عامل هستیم که مایکروسافت پس از ارئه نسخه نهایی مجبور به برطرف کردن ایرادات این سیستم عامل میشه و نسخه هایی با نام سرویس پک با شماره های مختلف به بازار ارائه میکنه در مورد XP هم همین طوره مایکروسافت پس ارائه نسخه اصلی این ویندوز بازهم شاهد ایراداتی بود که نسخه های SP1,SP2,SP3 رو روانه بازار کرد شاید ما بانصب این سه ویندوز هیچ تغییری در ظاهر و امکانات ویندوز نبینیم اما تغییر اصلی در عمق برنامه نویسی ویندوز انجام میشه و اگه میخوای ویندوز XP رو نصب کنی من پیشنهاد میکنم کهXP SP3 رو نصب کنی چون آخرین ایرادت رو هم گرفته شده

REZAsys
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 12:55 عصر
از همه ی دوستان ممنون.
فقط یک مشکل در ویندوز7 ممکنه نرم افزارهایی و بازیهایی نصب نشه ، یکی از دوستان توضیح میده که بیشتر بازیها و برنامه ها در7 نصب میشوند یا خیر. اگر7 خوبه برم نصب کنم............

Open-Source
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 13:38 عصر
Only Windows 7 x86
:لبخند:

Salar Ashgi
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:05 عصر
من از SQL Server 2000 روی ویندوز 7 به راحتی استفاده میکنم و مشکلی نداره .

دوست عزیز مطمئنید ؟؟؟!!!

چون تو همین setup برنامه ، پیغام خطای عدم سازگاری رو میده !!!

FastCode
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:21 عصر
دوست عزیز مطمئنید ؟؟؟!!!

من هم با 2000 توی 7 کار کردم.
و باید بگم که سرعتش از 2008 بیشتره.

Felony
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:23 عصر
دوست عزیز مطمئنید ؟؟؟!!!

بله نسخه های Enterprise , Standard و Personal پیغام خطای عدم سازگاری میده ولی نسخه Developer به راحتی نصب میشه .

مرتضی پیروزی
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 15:45 عصر
بله نسخه های Enterprise , Standard و Personal پیغام خطای عدم سازگاری میده ولی نسخه Developer به راحتی نصب میشه .
دقیقاً، تازه اونم ربطی به سون نداره ها........ همه ویندوز ها با بعضی از نسخه های SQL ناسازگارن..... برای سون باید Developer نصب بشه، حتی SQL 2008 هم فکر کنم فقط Developer نصب میشه، پس ربط آنچنانی به قدیم و جدید نداره.....

Salar Ashgi
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 17:38 عصر

من نسخه های Enterprise , Personal رو نصب کرده ام و نسخه Developer رو امتحان نکرده ام !

cybercoder
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 18:00 عصر
Windows 2000 sp4 و بعدش XP SP3 از نظر روانی از همشون روان ترند!

AliReza Vafakhah
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 01:22 صبح
Windows 2000 sp4 و بعدش XP SP3 از نظر روانی از همشون روان ترند!

روانی دیگه چه صیغه ای هست !

ویندوز XP SP III خیلی خوب اما خیلی مشکل تو هنگ کردن نرم افزار ها داره که Seven کمتره

ali_kolahdoozan
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 05:52 صبح
فعلا فقط Win7 X64 مورد تائید است البته X32 هم موردی نداره

Salar Ashgi
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 21:30 عصر
همانطور که گفتم ویندوز سون عالیه اگه بهمراه XP Mode باشه به خاطر اجرا کردن نرم افزارهای تحت XP !

عکس XP Mode تو سیستم خودم :

http://salarcpp.persiangig.com/2/xp-mode.png

cybercoder
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 22:13 عصر
اگر مشتری ها برنامه های تحت ویندوز نمی خواستند مطمئن باشید همون XP یا 2000 رو هم رو سیستم هام نصب نمی کردم حتی در VM ها.
البته هرکس عقیده ای داره ولی من معتقدم محصولات مایکروسافت آنچنان هم که تو بوق می کنند و می کنید، نیست.

موفق باشید!

REZAsys
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 12:43 عصر
ببخشید فرق ایکس پی سرویس پک2 با 3 چیه؟؟ دقیقا ؟

Alireza_Salehi
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 23:11 عصر
اگر مشتری ها برنامه های تحت ویندوز نمی خواستند مطمئن باشید همون XP یا 2000 رو هم رو سیستم هام نصب نمی کردم حتی در VM ها.
البته هرکس عقیده ای داره ولی من معتقدم محصولات مایکروسافت آنچنان هم که تو بوق می کنند و می کنید، نیست.

موفق باشید!
صد البته حق با شماست ، ولی لینوکس هم اینقدر که بعضی ها کشته مردش هستن سیستم عامل جالبی نیست، حداقل برای کاربران عادی که درصد بزرگی از کاربران کامپیوتر رو تشکیل می دهند....

یک کاربر که بدجوری گشنشه، به سر یخچال میرود:
غذایی که انتخاب کرده اید با کرنل معده شما سازگار نیست
تعویض کرنل که ممکن نیست،
پس یک غذای دیگه

غذایی که شما انتخاب کرده اید نیازمند قاشق مخصوصی است!!!
جهت بدست اوردن قاشق بسته ای که در شرق تهران وجود دارد را دریافت کنید
یک بسته هم در غرب تهران است دریافت کنید
عجب یک بسته دیگر هم در کره ماه است آن را هم دریافت کنید

اوه مای...:ناراحت:

بسته شماره سه نسخه 1.2.36.58.68.69 فقط بابسته 0.0.0.0.0.2.36.45.35.6 سازگار است!!!!

بسته 0.0.0.0.0.2.36.45.35.6 که در کره ماه بود از کره ماه به مریخ منتقل شده است....:متفکر:

بسته های مورد نظر را با استفاده از ابزاری که در سایت ...... موجود است ادغام کنید...
سایت .....؟ از نسخه 0.0.0.2.3.05.0.5 دیگر این ابزار ارائه نمی شود... :گیج:

می توانید از ابزار جایگزین "جغد.خوشگل.با عینک آفتابی" :متعجب: به جای قبلی استفاده کنید....

چند ساعت بعد ....
:گریه::عصبانی++::متعجب::گریه:: ریه::گریه:
بی خیال....

:لبخند:همسایمون یه یخچال داره میگن همه چیش اتوماته:متعجب: !!!!! (ubuntu)
غذای انتخاب شده نیاز به قاشق مخصوصی دارد!!!!!!!!!!!!!!!

:ناراحت:برنامه خودکار قاشق ساز.... در حال ایجاد قاشق مخصوص................

برنامه خودکار قاشق ساز به خاطر تداخل بسته 0.02.3.0.5.6.0 با بسته 63.0.5.0.941.0 قادر به تولید قاشق نیست...با سازنده یخچال تماس بگیرید....:افسرده::عصبانی++:

سازنده یخچال: به بخش گزارش مشکل مراجعه کنید.....

هنوز مشکل رفع نشده است....

سازنده یخچال : به شما پیشنهاد میکنیم به جمع کاربران خیلی خیلی آزاد این دنیا بپیوندید و اگه مردی خودت از اول یه یخچال بساز که این مشکلو نداشته باشه...

کاربر محترم به دلیلی گشنگی فوت کرد...

alireza_s_84
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 23:40 عصر
چون مثلا الان یه هارد 500 EX ، حدود 120 تومنه :متعجب::متعجب:
چه هاردی میشه مشخصاتش رو بدی؟

Alireza_Salehi
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:01 صبح
:متعجب::متعجب:
چه هاردی میشه مشخصاتش رو بدی؟
Western Digital Passport 500 GB
حدود 110 هزارتومان
مجتمع کامپیوتر پایتخت

HamzehAzad
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:53 صبح
منم با دوستان موافقم که windows7 به تنهایی بعضی ها رو بالا نمیاره و خوب هم بالا نمیاره و باید همون xpmode یا چیز دیگه رو هم نصب کنیم وگرنه ویندوز خوبیه!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
ذکر تعجیل فرج رمز نجات بشر است / ما برآنیم که این ذکر جهانی بشود......

REZAsys
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 12:42 عصر
ببخشید دوستان من این تاپیکو زدم تا فرق ویندوزها رو بفهمم بعد شما با هم بحث میکنید؟

ببخشید فرق ایکس پی سرویس پک2 با 3 چیه؟؟ دقیقا ؟
لطفا جواب بدید.......................................... .

alireza_s_84
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 14:09 عصر
Western Digital Passport 500 GB
حدود 110 هزارتومان
مجتمع کامپیوتر پایتخت
بله میدونم دوست عزیز منظورم چیز دیگه ای بود. البته این هارد اسکترناله و من یک عدد 1 تراباتیشو دارم در کنار اون یک هارد Seagate 1 ترابایتی هم دارم تفاوت قیمت ایندو 30 هزارتومنه ولی من تفاوتی توی عملکردشون نمیبینم.
منظور من این بود که برای یه کامپیوتر خانگی نیازی به هارد 110 تومنی نیست با یک هارد 500 مکستور 40 تومنی هم میشه کار کرد.

Alireza_Salehi
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 20:03 عصر
ببخشید دوستان من این تاپیکو زدم تا فرق ویندوزها رو بفهمم بعد شما با هم بحث میکنید؟

فرق ویندوز ها از لحاظ فنی زیاده شما کدوم بخشش مد نظرت هست؟
پشتیبانی از سخت افزار؟
بستر نرم افزاری؟
پشتیبانی از فناوری های جدید؟
....

جمع کردن همه اینها کنار هم ساده نیست چون هر بخشی رو توی قسمت تخصصی خودش بحث میکنند من تا حالا ندیدم همه تفاوت ویندوز ها رو تو یک جا نوشته باشند.

spring69
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:59 عصر
دوستان این اعمال رو انجام بدید ببینید توی ویندوز شما هم همینطوریه:
1- برید توی taskbar and startmenu properties
2- تب start menu
3- گزینه customize
4- هر تغییری که دلتون میخواد بدید بعد ok کنید (مثلا تیک display as a menu مربوط به my computer رو بزنید)
5- صفحه اول رو ok کنید
6- صفحه دوم رو cancel کنید
7- برید توی start menu می بینید که تغییرات انجام نشده که عادیه
8- ولی چیز غیر عادی اینه که اگه برگردید توی تنظیمات میبینید که تیک display as a menu هنوز هستش!!!

من که هم ایکس پی، هم سون تست کردم همین بود.

LORD AELX
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 00:53 صبح

عزیرم Service Pack ها در واقع Update و Patch ویندوز هستند که شامل بسته های نرم افزاری سیستم عامل میشن. مثل بهینه سازی، وصله های امنیتی و ... البته اکثر بسته های موجود در اون مربوط به Patch کردن حفره های امنیتی هستش (متأسفانه :لبخندساده:)

پس در واقع اگه سرویس پک 3 رو نصب کنید، ویندوزتون تا حدود 400 مگابایت در دانلود آپدیت ها صرفه جویی می کنه!! :لبخندساده: (البته فقط آپدیت های خود ویندوز، نه چیزهایی مثل Office و ...)

شب تاب
جمعه 21 شهریور 1393, 03:03 صبح
سلام،من هم فکر میکنم سون بهتره.اما 1سوال هم داشتم که لطف می کنید اگر جواب بدید.من سون رو روی لپ تاپم دارم اما یک کامپیوتر قدیمی هم دارم کهxp sp2 روش نصبه و میخوام ویندوزشو عوض کنم اما میگن 7 نمیشه چون رمش 512 MB هست و برای 7 باید رم بالاتر باشه. به همین دلیل می خوام xp sp3 روش نصب کنم. آیا اطلاعاتی که به من دادن درسته؟؟ ضمنا نمی خوام رم رو رو ارتقاء بدم چون فعلا وقتشو ندارم وبرام صرفنمی کنه.