PDA

View Full Version : سوال: کاراکتر ف

rash44
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 21:32 عصر
سلاممن 1 مشکل خیلی اساسی دارماز Easy php استفاده میکنمروی لوکال بجای کاراکتر ف علامت سوال نمایش داده میشدCollation دیتا بیس رو utf8_persian_ci گذاشتم اما باز هم ؟ نمایش داده میشد1 کی از دوستان گفت از latin1_swedish_ci استفاده کنمشکل حل شد و کاراکتر ف به درستی نمایس داده میشهاما 1 مشکل دیگه وجود دارهزمانی که از اطلاعات دیتا بیس پشتیبان میگیرم و روی خود سیستم یا 1 سیستم دیگه بازیابی می کنم کلیه کاراکترهای ف به علامت سوال تبدیل شدهبرای رفع این مشکل چه راهی پیشنهاد میدین ؟

rash44
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 19:56 عصر
لطفا راهنمائی کنید که خیلی بهش نیاز دارم

imankho
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 20:40 عصر
خیلی مشکل عجیبیه .:متعجب:
من تا حالا به این مشکل برخورد نکردم .اما این مشکل مشابه حرف ی در زمان استفاده از صفحه کلید عربیه.
اگر دیتا بیس رو با latin1_swedish_ci روی سیستم خودت و با همین مشخصات در سیتم دیگه چک می کنی و به مشکل می خوری شاید اشکال از نوع صفحه کلید شما باشه و یا زبانی که احیانا در سیستم دیگه نیست.

:متفکر:نمی دنم ! پیشنهاد می دم که گره از کارت باز بشه
شاید این نباشه اما یه امتحانی بکن.:چشمک:

rash44
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 09:29 صبح
خیلی مشکل عجیبیه .:متعجب:
من تا حالا به این مشکل برخورد نکردم .اما این مشکل مشابه حرف ی در زمان استفاده از صفحه کلید عربیه.
اگر دیتا بیس رو با latin1_swedish_ci روی سیستم خودت و با همین مشخصات در سیتم دیگه چک می کنی و به مشکل می خوری شاید اشکال از نوع صفحه کلید شما باشه و یا زبانی که احیانا در سیستم دیگه نیست.

:متفکر:نمی دنم ! پیشنهاد می دم که گره از کارت باز بشه
شاید این نباشه اما یه امتحانی بکن.:چشمک:

سلام
مشخصات دیتا بیس روی سیستم خودم و سیستم های دیگه کلا مشابه هست
حتا اگر دیتا بیس روی سیستم خودم مجددا نصب کنم و اطلاعات رو restore کنم بازم مشکل وجود داره
مشکل از صفحه کلید نیست
چون روی چند تا سیستم دیگه هم چک کردم و همین مشکل وجود داره

imankho
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 09:52 صبح
چک کن ببین MySQL charset مای اسکیو الت چیه و به UTF-8 Unicode (utf8) تغییر بده .و این مورد رو در سیتم دیگه هم چک کن .
امید وارم که مشکل حل بشه.