PDA

View Full Version : چگونه IP خود را با VB به دست آورم؟

AlgorithmX
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 00:17 صبح
چگونه IP خود را با VB به دست آورم؟
لطفأ مرا راهنمایی کنید ؟
اگر میشود اطریق توابع API و امثال آن باشد نه کامپوننت

daniyal_1363
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 09:44 صبح
سلام

نمیدونم چه لزومی داره که حتماً از طریق API بخوان IP سیستم رو بدست بیارین چون از طریق کامپونت Winsock با نوشتن یک خط این کار انجام میشه

ولی...

ولی اینم کد در آوردن IP از طریق API

warden
شنبه 29 خرداد 1389, 00:05 صبح
نمیدونم چه لزومی داره که حتماً از طریق API بخوان IP سیستم رو بدست بیارین چون از طریق کامپونت Winsock با نوشتن یک خط این کار انجام میشه

سلام
کد اينکار رو از طريق Winsock رو اگه کسي ميدونه لطفا بزاره (‌آي پي اينترنتي)
ممنون

kuh_nur
سه شنبه 01 تیر 1389, 19:48 عصر
سلام
label1.caption=winsock1.loccalip

warden
سه شنبه 01 تیر 1389, 20:14 عصر
خوبه تاکيد کردم آي پي اينترنتي نه شبکه محلي.
به هرحال تشکر.

kuh_nur
سه شنبه 01 تیر 1389, 23:29 عصر
خوبه تاکيد کردم آي پي اينترنتي نه شبکه محلي.
به هرحال تشکر.

دوست عزیز
سلام
باید به عرض تون برسونم که دستور فوق آی پی متصل شده به اینترنت رو هم بر می گردونه
به شکل زیر توجه کنید
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=51641&stc=1&d=1277234312

warden
پنج شنبه 03 تیر 1389, 19:32 عصر
اسمش روشه Local = محلي
عکس زير رو ببينيد حاصل اين کد هستش‌! درحالي که آي پي من با 85 شروع ميشه.

FinalMOB
پنج شنبه 03 تیر 1389, 23:25 عصر
چگونه IP خود را با VB به دست آورم؟
لطفأ مرا راهنمایی کنید ؟
اگر میشود اطریق توابع API و امثال آن باشد نه کامپوننت

For Each Network In GetObject("winmgmts:").InstancesOf("Win32_NetworkAdapterConfiguration")
Print Network.Caption, Network.IPAddress(0)
Next

اين دستور در واقع استفاده از wmi هستش كه بر خلاف قدرت فوق العادشون، كمتر ازشون صحبت ميشه

اين دستور آي پي كل آداپتور ها و كانكشنهاتون رو بهتون ميده، دوستان توضيح بيشتري خواستن در خدمتيم

موفق باشيد.

kuh_nur
جمعه 04 تیر 1389, 10:03 صبح
اين دستور در واقع استفاده از wmi هستش كه بر خلاف قدرت فوق العادشون، كمتر ازشون صحبت ميشه

اين دستور آي پي كل آداپتور ها و كانكشنهاتون رو بهتون ميده، دوستان توضيح بيشتري خواستن در خدمتيم

موفق باشيد.

سلام
واسه من Error داد
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=51753&stc=1&d=1277445226

warden
جمعه 04 تیر 1389, 11:49 صبح

موفق باشيد.

لطفا بيشتر توضيح بدين

FinalMOB
جمعه 04 تیر 1389, 15:21 عصر
سلام
واسه من Error داد

---------------------------------------------------------------------
با عرض پوزش از دوستان، يك فاصله در بين كد افتاده بود كه باعث اين ارور شد (البته تقصير بنده نبوده)
فاصله در اين قسمت افتاده بود

Win32_NetworkA dapterConfiguration
-----------------------------------------------------------------------

دوستان،‌مشكل از خود سايت است، وگرنه وقتي كليد "ويرايش" رو كه مي زنم مشكلي نداره، لطفا خودتون درستش كنيد
فايل ضميمه، ويرايش شده ي كد بالاست، چند خط بهش اضافه شده، بهتره از اين فايل استفاده كنين.

FinalMOB
جمعه 04 تیر 1389, 15:54 عصر
لطفا بيشتر توضيح بدين ببينيد دوست عزيز
هر كارت شبكه يك آداپتور حساب ميشه و يك آي پي مخصوص داره. با هر كانكشني هم كه به اينترنت وصل مي شين، يك آي پي بهتون مي ده،‌ حالا چه اون كانكشن PPPOP باشه يا ديال آپ يا هر چيز ديگه
حالا اين دستور مياد بهتون IP هر نوع اتصالي كه داشته باشين رو به همراه نوع اتصال (و اگه مشخصات بيشتري خواستين بگين تا اضافه كنم) بهتون ميده.

WMI چيه؟
WMI در واقع يك مجموعه مديريتي فوق العاده قوي در ويندوزه كه خوش بختانه VB هم از اون پشتيباني ميكنه، با اين مجموعه مي تونيد از شير اينترنت تا جون ويندوز :لبخند: رو بدست بياريد.
به عنوان مثال ميتونيد اطلاعات كاملي از باياس، پروسس ها، CPU، رم، هارد، شبكه، آداپتور ها، USB ها و به بيشتر از 400 قسمت مديريتي ويندوز دسترسي داشته باشين.

البته بنده يكبار ديگه هم اين مبحث رو در پست چهاردهم اين تاپيك به طور كامل توضيح دادم:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=981922
-----------------------------------------------------------

و اما توضيح كد ها:

For Each Obj1 In Array1
.

.
Next
اين حلقه باعث ميشه كه در هر بار اجراي حلقه،‌ يكي از آرايه هاي Array1 به Obj1 اختصاص يابد.
براي مثال اين حلقه باعث غير فعال شدن همه اشياء فرم مي شود:

For Each ctl In Me.Controls
ctl.Enabled = False
Next

در اين برنامه، در هر بار اجراي حلقه، يكي از اشياء Win32_NetworkAdapterConfiguration (اين آرايه شامل تمام آداپتور ها و كانكشن ها مي باشد) به شيء Network نسبت داده مي شود.
سپس نام آن آداپتور به همرام آي پي آن روي فرم چاپ مي شود.

بازم اگه توضيح لازم بود در خدمتيم

موفق باشيد.

FinalMOB
جمعه 04 تیر 1389, 18:58 عصر
اينم نسخه جديد همون برنامه با قابليت هاي زير:
1. تشخيص و استخرج فقط آي پي اينترنتي يا Valid
2. نمايش نوع اتصال
3. تشخيص متصل بودن يا نبودن
4. بازگردادن subnet
5. بازگرداندن mac address
6. بازگرداندن getway

موفق باشيد.

warden
یک شنبه 13 تیر 1389, 12:47 عصر
ممنون
يک سوال پيش اومده برام!! اين سورس توي سيستمي که وي بي نصب نشده جواب ميده؟

FinalMOB
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:01 عصر
ممنون
يک سوال پيش اومده برام!! اين سورس توي سيستمي که وي بي نصب نشده جواب ميده؟

منظورتون وقتی هستش که تبدیل به exe بشه دیگه؟ نه؟

اصلا این سورس از امکانات خود vb استفاده نمی کنه و دقیقا به خود ویندوز مراجعه می کنه، بنابراین در صورتی که این سورس رو تبدیل به exe کنین و فایل های معمول (مثل msvbvm60.dll و غیره) رو هم کنارش کپی کنین، روی هر سیستمی جواب خواهد داد.

موفق باشید.

daniyal_1363
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 17:17 عصر
کانکش من از طریق پورت USB WWiMAX و این برنامه روی اون هیچ آی پی نشون نمیده ، در اصل اتصال به اینترنت رو اشتباه میگه :متفکر:

حالا این مشکلات به کنار، آیا روشی هست که میزان Send و Receive رو از اینترنت نمایش بده ؟

sr2m72
یک شنبه 15 خرداد 1390, 19:02 عصر
سلام

کامپوننت winsock رو روی فرم فرار بده
روی فورم یک تکس باکس بزار بعد این کد رو توی فورم بنویس:
text1.text=winsock1.loccalip

behzad_vb.net
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 17:27 عصر
هیچ کدوم از کدها درست نبود

daniyal_1363
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 00:46 صبح
سلام

کامپوننت winsock رو روی فرم فرار بده
روی فورم یک تکس باکس بزار بعد این کد رو توی فورم بنویس:
text1.text=winsock1.loccalip

رفیق جان این کدی که دادی مال کلاس اول vb6 من کلاس اول رو رد کردم الان راهنماییم :بامزه: منظورم قسمت های دیگشه :

2. نمايش نوع اتصال
4. بازگردادن subnet
6. بازگرداندن getway

هیچکدومش کار نمیکنه با USB WWiMAX

rayka95
چهارشنبه 15 تیر 1390, 21:36 عصر
رفیق جان این کدی که دادی مال کلاس اول vb6 من کلاس اول رو رد کردم الان راهنماییم :بامزه: منظورم قسمت های دیگشه :

2. نمايش نوع اتصال
4. بازگردادن subnet
6. بازگرداندن getway

هیچکدومش کار نمیکنه با USB WWiMAX
شما درست میگید
کار نمیکنه . علتش این هست که اون چیزی که آموزش دادن برای اتصال PPPOE از طریق Bdige یا دیال اپ هستش . ولی شما که آی پیتون لوکال هست میتونید یه کار خوب کنید
یه شرت بذارید که اگر از تابع بالا ای پی پیدا نشد و یا not connect داد بره و آی پی رو از winsock بگیره . اگر هیچ کدوم نشد یه سایت مثل wimi.com چیزی رو سورس بگیره بعد آی پی رو از توش برداره و نشون بده

ameri110
دوشنبه 18 مهر 1390, 23:10 عصر
اگر از یک روتر یا مثل من از وایمکس استفاده می کنید بهترین راه گرفتن آی پی از یک سرور می باشد یعنی با یک کد ساده چی اچ پی

<?php echo getenv('REMOTE_ADDR'); ?>
می توانید آی چی تان را در یک صفحه وب بدست بیارید و به وسیله وب بروز اون رو روی برنامه لود کنید.

daniyal_1363
دوشنبه 07 آذر 1390, 11:16 صبح
واسه من مهم میزان دریافت بایت دریافتی از یه آی پی خاصه ( مثل همون آی پی اینترنت )

آقای FinalMOB شما چیزی در این مورد نمبدونین ؟