PDA

View Full Version : گذاشتن عکس متحرک در Textbox

Cybersilent
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 16:05 عصر
سلام
چطور می تونم یک عکس متحرک مثل gif رو توی کنترل textbox بزارم ؟

m_zamani
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 14:47 عصر
كنار تكست باكس ميتوني بذاري اما توش...

Cybersilent
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 15:03 عصر
یعنی تا حالا کسی نخواسته توی Textbox عکس متحرک بزاره یا حوصلشون نمیشه جواب منو بدن
بازم دمتون گرم.

b.mahsa
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 17:50 عصر
چرا حتما می خاین که تو text box باشه ؟
بیشتر توضیح بده شاید راه بهتری باشه...

Neeloofar
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 23:20 عصر
من هم لازم دارم به دليل ذير:
http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=219930

Cybersilent
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 08:46 صبح
ببنيد من مي خوام يه برنامه چت بنويسم كه بتونم شكلك هاي متحرك رو كاربران براي هم ارسال كنند خب اونا توي تكست باكس با هم چت مي كنند ديگه
حتما برنامه هاي چت مثل msn رو ديديد اونا يه همچين قابليت هايي دارند درسته نميشه مقايسه كرد اما عكس gif كه ميشه توي textbox گذاشت.
http://www.activewin.com/screenshots/windows7/Windows%20Live%20Messenger.png
مثل اين

Cybersilent
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 09:23 صبح
حالا خيلي لازم نيست حتما كنترل textbox باشه ها هر كنترلي كه بشه توش متن نوشت و عكس متحرك هم بزاري كارم رو راه مي اندازه توي سايت ها هم گشتم اما چشز بدرد بخوري نديدم

Payam Moradi
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 21:49 عصر
سلام
چطور می تونم یک عکس متحرک مثل gif رو توی کنترل textbox بزارم ؟

سلام
اين كار رو بايد با RichTextBox انجام بديد. يه خورده سرچ كنيد حتما سورس كد پيدا مي كنيد. :چشمک:

pirmard
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 19:29 عصر
ببنيد من مي خوام يه برنامه چت بنويسم كه بتونم شكلك هاي متحرك رو كاربران براي هم ارسال كنند خب اونا توي تكست باكس با هم چت مي كنند ديگه
حتما برنامه هاي چت مثل msn رو ديديد اونا يه همچين قابليت هايي دارند درسته نميشه مقايسه كرد اما عكس gif كه ميشه توي textbox گذاشت.
http://www.activewin.com/screenshots/windows7/Windows%20Live%20Messenger.png
مثل اين

کنترلی که تو برنامه های چت برای نمایش گفتگوها استفاده میشه تکست باکس و ریچ تکست باکس و ... نیست . بلکه کنترل بروزر ه . اینترنت بروزر ه که کد html که بهه اون داده میشه رو نمایش میده .

earse+erse
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 12:07 عصر
سلام
اين كار رو بايد با RichTextBox انجام بديد. يه خورده سرچ كنيد حتما سورس كد پيدا مي كنيد. :چشمک:
میشه لینک بدین من چیزی پیدا نکردم.:اشتباه:

hosein320
پنج شنبه 02 آبان 1392, 02:25 صبح
من یک کنترل قبلا برای چت ساختم
اگه میخوایین بگین بزارم:چشمک:

Hossis
پنج شنبه 02 آبان 1392, 19:24 عصر
ریچ تکست باکس که توی خود کنترل های عمومی هست و نیازی به سرچ نداره
همون رو به فرم اضافه کنید
منتها کاری که یاهو برای درج تصاویر توش می کنه اینه که محتوی کلیپ بورد رو موقت تو یک متغیر ذخیره کرده و بعد، این عکس متحرک رو تو کلیپ بورد گذاشته و توی این کنترل RichText پیست می کنه بعد اون محتوی قبلی رو به کلیپ بورد بر می گردونه (نسبت به این تیکه اخیر مطمئن نیستم )
خلاصه راه حلش اینه که از Rich Text Box خود دات نت استفاده کنی و تصویر مورد نظر رو تو حافظه کپی کرده و بعد تو ریچ تکست پیست کنی
به همین سادگی

Hossis
پنج شنبه 02 آبان 1392, 19:46 عصر
این هم نمونه اش
Dim tmp As Object = Clipboard.GetDataObject
Clipboard.SetImage(Me.BackgroundImage)
RTB.Paste()
Clipboard.SetDataObject(tmp)

hamid59022
سه شنبه 19 اسفند 1393, 13:19 عصر
سلام ميشه براي هر كدام از كاربرهاي جديد يك پنل الگو تعريف كرد كه توي اون هم تكست باكس باشه هم ليبل هايي با فونتها و رنگهاي متفاوت هم عكسهاي كوچك و ... فقط در اضافه شدن پيغام جديد متغيرهاي اونو مقدار دهي كني:لبخندساده: