PDA

View Full Version : سوال: جل.گیری از باز شدن صفحه کش شده؟

nafasak
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 19:50 عصر
سلام،

وقتی یک صفحه با IE باز میشه اون صفحه کش میشه، و اگه چندی بعد دوباره اون رو باز کنم صفحه کش شده نشون داده میشه....
برای صفحه ای که فقط کاربران میتونن به اون دسترسی داشته باشند، چطور میتونم با این کش شده به نوعی مقابله کنم، یعنی کاری کنم که صفحه در فراخونی مجدد refresh بشه و اگه لازمه به صفحه لاگین بره؟؟؟؟

h.alizadeh
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 06:12 صبح
سلام، نمیدونم برای من پیش نیومده ،

ولی خب برای رفتن به صفحه لاگین در رویدادpage_load دستورات چک کردن کاربر رو انجام بده.

در مورد کش نشدن من یه روش هویجوری می گم ،
در نوار ادرس صفحه موردنظرتون یه متغیر کوئری استرینگ قرار بده که مقدارش رندوم باشه...

nafasak
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 07:37 صبح
البته با اون کار هم نشد...

بازم ممنون

alireza_s_84
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 08:46 صبح
سلام،

وقتی یک صفحه با IE باز میشه اون صفحه کش میشه، و اگه چندی بعد دوباره اون رو باز کنم صفحه کش شده نشون داده میشه....
برای صفحه ای که فقط کاربران میتونن به اون دسترسی داشته باشند، چطور میتونم با این کش شده به نوعی مقابله کنم، یعنی کاری کنم که صفحه در فراخونی مجدد refresh بشه و اگه لازمه به صفحه لاگین بره؟؟؟؟

سلام برای جلوگیری از کش شدن صفحات این تگهای متا رو باید توی Header بنویسی:

<meta http-equiv="Expires" content=" -1" />
<meta http-equiv="Pragma" content=" no-cache" />

موفق باشی

nafasak
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 16:52 عصر
سلام،

خیلی ممنون از راهنماییتون،

یه سوال:
آیا این کار معایب خاصی داره؟ یعنی اگه این تگ ها رو برای تمامیه صفحات استفاده کنم، آیا به عنوان مثال تاثیری در سیستم کش گوگل میزاره؟

alireza_s_84
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 17:58 عصر
سلام،
خیلی ممنون از راهنماییتون،
یه سوال:
آیا این کار معایب خاصی داره؟ یعنی اگه این تگ ها رو برای تمامیه صفحات استفاده کنم، آیا به عنوان مثال تاثیری در سیستم کش گوگل میزاره؟
دوست عزیز این متا تگ ها مربوط به مدیریت کش مرورگر هستند و ارتباطی به ایندکس گذاری صفحات توسط موتورهای جستجو ندارند کنترل رفتار خزنده های موتورهای جستجو با متا تگ robots انجام میشه که فرمت اون به شکل زیر هست:
<meta name="robots" content=" یکی از مقادیر قرمز رنگ زیر را با توجه به درخواستتان بنویسید">

صفحه مورد نظر را index کنند : index
صفحه مورد نظر را index نکنند : noindex
لینکهای موجود در صفحه را index کرده و از آنها پیروی کنند : follow
لینکهای موجود در صفحه را index نکرده و از آنها پیروی نکنند : nofollow
صفحه مورد نظر را به همراه لینکهای آن index کرده و از لینکها پیروی کنند : all

موفق باشید

nafasak
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 19:00 عصر
آقا علیرضا خیلی خیلی ممنون،
کمک بزرگی کردی ....