PDA

View Full Version : اجراي يك دستور هنگام شروع ويندوز

romina2006
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 10:28 صبح
دوستان سلام

مي خواستم بدونم چه جوري ميشه يك برنامه هميشه هنگام شروع ويندوز يه دستور يا كار خاصي رو انجام بده ولي در اجراهاي مجدد اون كار انجام نشه.

مهران رسا
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 11:00 صبح
عبارت زیر رو در گوگل جستجو کنید :

Regedit - RunOnce

kooroush
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 18:55 عصر
باید یک برسی انجام بشه که مثلا اگه برای اولین باره برنامه باز می شه فلان کد اجرا بشه من این کار رو با ایجاد یک فایل متنی انجام دادم ! از طریق رجیستری هم می شه !

romina2006
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 19:39 عصر
ميشه يك نمونه كد برام بذاري

FinalMOB
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 21:39 عصر
با سلام
آقا بستگی داره که بخوای چه زمانی اجرا بشه
قبل explorer.exe
بعدش
قبل logon
و ...
بیشتر از 20 محل هستش که شما می تونی برنامتو بذاری اونجا که وقتی ویندوز میاد بالا اجرا بشه
البته اینکه شما میگین فقط یکبار اجرا بشه، همون RunOnce رو نیاز داره که می تونید از این کد استفاده کنید.

Private Sub RegRunOnce(Path As String, Keyname As String)
Dim Reg As Object
Set Reg = CreateObject("wscript.shell")
Reg.RegWrite "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURR ENTVERSION\RUNONCE\" & Keyname, Path
End Sub

Private Sub Form_Load()
RegRunOnce Me.Caption = App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe","MyApp"
End Sub

موفق باشید
یا حق

romina2006
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 23:19 عصر
منظور من RunOnce نيستش دوست عزيز.چون من نمي خوام خود برنامه فقط يكبار اجرا بشه.بلكه مي خوام هر وقت ويندوز اجرا ميشه و برنامه من هم بالا مياد تا زمانيكه دوباره سيستم ريست نشده براي بار اول برنامه يك كار مشخص رو انجام بده كه در اجراهاي بعدي برنامه اون كار انجام نشه.بعنوان مثال بعد از اجرا ويندوز هنگاميكه برنامه اجرا ميشه يك پيغامي مبني بر اينكه برنامه براي بار اول اجرا ميشه نشون داده بشه و وقتي دوباره برنامه اجرا ميشه پيغامي مبني بر اينكه براي براي دوم هست نشون داده بشه و وقتي دوباره سيستم ريست ميشه باز هم به همين ترتيب باشه.

Netsky
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 00:19 صبح
سلام .
دوست عزيز شما بايد براي انجام اينكار از رجيستري استفاده كنيد . يعني يه مقدار رو در اولين شروع داخل رجيستري تعريف كنيد . بعد در هر بار اجراي برنامه اون مقدار رو بگيريد ، عمليات مورد نظرتون رو انجام بديد و سپس يكي بهش اضافه كنيد و داخل رجيستري دوباره ذخيرش كنيد و به همين ترتيب ادامه بديد .
موفق باشيد .........