PDA

View Full Version : هشدار از یاهو

Hossein Bazyan
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 17:30 عصر
سلام
دوستان چندی قبل ( ششم می) ایمیلی از یاهو برام اومد با این مضمون که یاهو در نظر دارد ایمیلهایی رو که خیلی وقته استفاده نمیشه رو پاک کنه به همین دلیل مشخصات خودتون را که شامل موارد آدرس ایمیل و جتی رمز هم میباشد را برای آنها ایمیل کنیم.
من دو عکس آپلود میکنم که یکی متن ایکیل و دیگری هم هنگامی که روی هدر کلیک میکنیم باز میشه .
حال سوال اینه که آیا کسان دیگری هم از این ایمیلها دریافت کرده اند یا نه و چقدر اعتبار دارند و میشه به آنها اعتماد کرد. از طرفی اگر درست باشه و ما مشخصات رو نفرستیم همه ایمیلهای موجود پاک میشوند و از طرفی دیگر ما اینجا یاد گرفتیم که هیچ کس حق پرسیدن هیچموع رمزی از شما رو نداره؟ پس چرا یاهو رمز میخواد و اصلا رمز ایمیل کاربران ( که منحصر به فرد و کاملا شخصی و Private و Secret میباشد) را میخواهد.
البته من احتمال 95 درصد میدم که نوعی جاسوسی یا رمز دزدی باشه اما از طرفی 5% هم درصد کمی نیست چون ایمیلم کلی اطلاعات داره .
در ضمن در این ایمیل صفحه کنتاکت وجود نداره و گفته اطلاعات را نوشته و دوباره ایمیل نمائید.

salehbagheri
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 18:47 عصر
يادمه چندسال پيش كه داشتم در مورد ارسال Email در ASP.NET جستجو ميكردم به يه سايتي برخوردم كه علاوه بر آموزش و سورس كد و ... يه نمونه آنلاين واسه ارسال ايميل داشت.

دست بر قضا، تا تونستم از اين بخش سو استفاده كردم چون در هنگام ارسال ايميل همه چيز اعم از «نام فرستنده، گيرنده، متن و ...» دست خودمون بود.

به دوستانم نامه هاي تهديد آميز، دروغين و ... ميفرستادم تا حالشون رو خوب بگيرم.
البته من ادم خوبيم و بعدش خودمو معرفي كردم ولي مهم اينجا بود كه دوستانم به شدت هيجان زده و نگران شده بودند.
-------------------------------------------------------------------------

اين داستان رو گفتم تا بدوني اين جور ايميلها رو به راحتي ميشه ساخت و فرستاد. بنابراين كار سايت Yahoo نيست. كار يه بنده خدايي به نام Hacker جوان هست.

vcldeveloper
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 18:48 عصر
تقلبی بودن نامه که آشکار هست. یاهو هیچ وقت برای ارسال ایمیل به کاربرانش از آدرس Easd@yahoo.com استفاده نمیکنه. همچنین آدرس های ای میل استفاده شده توسط یاهو اعتبارسنجی شدند، و در کنار آدرس یک آیکن خاص نمایش داده میشه، که مشخص میکنه این آدرس معتبر هست.

از طرف دیگه، برای همچین درخواستی، رفته از یکی از فرم های نظرسنجی قدیمی یاهو استفاده کرده، که این هم تابلو هست.

همچنین، توجه داشته باشید که اینگونه اخبار، که یاهو بخواد همچین کاری انجام بده، به سرعت در سایت های خبری IT منعکس میشه.

و در نهایت، بدونید که شرکت هایی مثل یاهو هیچ وقت برای شما ایمیل ارسال نمی کنند که پسوردتان را برای ما بفرستید!

کاری که شما باید انجام بدید، کلیک روی دکمه Spam هست. البته می تونید این مورد رو به خودِ یاهو هم گزارش کنید، تا نسبت به اقدام این کاربر اقدامات قانونی لازم را انجام بده.

Hossein Bazyan
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 18:56 عصر
تقلبی بودن نامه که آشکار هست. یاهو هیچ وقت برای ارسال ایمیل به کاربرانش از آدرس Easd@yahoo.com استفاده نمیکنه. همچنین آدرس های ای میل استفاده شده توسط یاهو اعتبارسنجی شدند، و در کنار آدرس یک آیکن خاص نمایش داده میشه، که مشخص میکنه این آدرس معتبر هست.

از طرف دیگه، برای همچین درخواستی، رفته از یکی از فرم های نظرسنجی قدیمی یاهو استفاده کرده، که این هم تابلو هست.

همچنین، توجه داشته باشید که اینگونه اخبار، که یاهو بخواد همچین کاری انجام بده، به سرعت در سایت های خبری IT منعکس میشه.

و در نهایت، بدونید که شرکت هایی مثل یاهو هیچ وقت برای شما ایمیل ارسال نمی کنند که پسوردتان را برای ما بفرستید!

کاری که شما باید انجام بدید، کلیک روی دکمه Spam هست. البته می تونید این مورد رو به خودِ یاهو هم گزارش کنید، تا نسبت به اقدام این کاربر اقدامات قانونی لازم را انجام بده.

سلام
بهترین پاسخ رو به نظرم دادید.
مرسی از توجه شما