PDA

View Full Version : تعیین زبان برنامه نویسی برای پروژه

#Elahe#
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389, 20:07 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان

میخواستم زبان مناسب رو برای یه پروژه تعیین کنم . ولی نمیدونم کدوم زبان همه این امکانات رو یه جا داره !

یه نرم افزار تحت ویندوز

کار برنامه دریافت اطلاعات کاربر و ذخیره انا تو دیتابیسش هست . فکر کنید مثلا یه برنامه واسه پذیرش یه بیمارستان که در روز باید تعداد زیادی مریض پذیرش بشه و اطلاعاتشون تو برنامه ثبت بشه (البته این فقط یه مثال بود )

امکان پرینت

امکان بک آپ گیری از دیتا بیس برنامه

امکان تعریف تعداد نامحدود بیمار

برنامه باید بتونه از تصاویر مثلا با فرمت jpg هم استفاده بکنه . این تصاویر از قبل تو برنامه تعریف شده هستند و تو دیتابیس موجودند .

برنامه دوزبانه باشه (فارسی و انگلیسی) که بشه هنگام نصب زبان رو تعیین کرد !

برنامه تحت شبکه هم کاربری داشته باشه (البته الان فعلا نیاز نیست . ولی زبانی باشه که بعدا بشه این امکان رو بهش اضافه کرد )

اگه این برنامه روبدم بیرون پیاده کنند واسم چقدر هزینش میشه تقریبا ! درسته نمیشه مبلغ رو این چنین و با این معلومات تعیین کرد ولی میخام یه بازه قیمت دستم باشه !

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 08:13 صبح
سلام. اگر از زبانهای دات نت استفاده نمیکنید دلفی گزینه مناسبی میتونه باشه.
اگر از زبانهای دات نت استفاده میکنید هم سی شارپ هم VB میتونن مشکل شمارو حل کنن(بستگی به تسلط شما روی هرکدوم از زبانها داره)
در مورد قیمت هم فکر کنم دو ماه زمان ببره و بین 4-5 میلیون تومان.
ولی برای مشخص شدن دقیق زمان و قیمت باید جزئیات کامل مشخص بشن و چارچوب اصلی پروژه در بیاد.
موفق باشید

hosein_hosein
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 14:33 عصر
سلام
vs.NET یک گزینه خیلی عالی هستش که شما با هر زبان برنامه نویسی موجود در آن میتونید هر قسمت از برنامه رو بنویسید<<این مورد رو به این دلیل عرض کردم که اگه تو یه قسمتی مشکل داشتید و از کسی کمک خواستید لازم نیست که او قسمت کد برنامه رو که اون شخص براتون ایجاد میکنه حتما به همون زبانی باشه که خودتون با اون کار کردید یعنی یک پروژه رو میشه با استفاده از چند زبان در زمان واحد نوشت یعنی اگر شما با #C برنامه رو نوشتید لازم نیست که برای ایجاد یک بخش که در حد توانایی خودتون نیست حتما دنبال یک متخصص #C باشید بلکه میشه اون قسمت رو یک برنامه نویس VB هم براتون ایجاد کنه>>
در مورد پایگاه داده هم حداقل از Sql و اگر توانایی داشتید از اوراکل استفاده کنید

#Elahe#
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 15:19 عصر
در مورد قیمت هم فکر کنم دو ماه زمان ببره و بین 4-5 میلیون تومان.
ای بابا
من که نمیخام برنامه تجاری بنویسم
یه پروژه دانشجوئی هست !! البته نه رشته کامپیوتر !!
4 - 5 میلیون رو به استاد هم بدی 10 تا 20 میده :دی

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 15:45 عصر
خوب اگر درحد پروژه دانشجویی هست حدوداتا 100 تومان هزینه داره.

kral_pontiac
شنبه 01 خرداد 1389, 14:00 عصر
آقا صادقیان یعنی رو یه برنامه اسم تجاری بذاری دستمزد بالا میره و اگه هم اسم پروژه دانشجوئی روش باشه قیمت میاد پائین ؟
چجوریاس این ؟

Rejnev
شنبه 01 خرداد 1389, 14:30 عصر
پروژه دانشجویی سمبل کاریه. ماست مالی میکنی و تحویل میدی. یک فرآیند از خودت میسازی. یعنی میتونی روال کار ها رو هر جور دوست داری برای راحتی خودت تغییر بدی
ولی تجاری نمیشه از کوچکترین چیزی گذشت. اگر هم ایراد داشته باشه یا برنامه فروش نمیره یا دودش توی چشم خود آدم میره و مجبور میشی درستش کنی.
البته قیمت میلیونی مذکور هم یکم بالاست.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 01 خرداد 1389, 17:01 عصر
پروژه دانشجویی سمبل کاریه. ماست مالی میکنی و تحویل میدی. یک فرآیند از خودت میسازی. یعنی میتونی روال کار ها رو هر جور دوست داری برای راحتی خودت تغییر بدی
ولی تجاری نمیشه از کوچکترین چیزی گذشت. اگر هم ایراد داشته باشه یا برنامه فروش نمیره یا دودش توی چشم خود آدم میره و مجبور میشی درستش کنی.
البته قیمت میلیونی مذکور هم یکم بالاست.

سلام.بله همونطور که دوستمون اشاره کردن در برنامه های تجاری شما باید خیلی موارد رو در نظر بگیری.حتی شده شما یکی دوماه فقط روی نیازهای مشتری بحث میکنی و همشو روی کاغذ میاری بعد تازه چارت میکشی بعد اصول کار رو به مشتری میگی در نهایت یک ظاهر اولیه درست میکنی به مشتری تحویل میدی اگر تائید کرد تازه کد نویسی و طراحی بانک و غیره رو شروع میکنی.

درمورد قیمت هم حدودی گفتم ولی باید زمانش و میزان کارش مشخص بشه تا قیمت دقیق بشه داد.
ولی برای انجام پروژه های اینچنینی اصلا صرف نمیکنه قیمت پایین تر بدی چون دردسرش بیشتر
از سودشه باید یک قیمتی بدی که بتونی پروژه رو تا 6 ماه گارانتی کنی.
تازه اگر در قرارداد قید نکنی که گارانتی شامل اضافات و تغییرات ساختاری نمیشه مشتریان محترم اندازه 12 میلیون تومان به شما تغییرات ارائه خواهند داد.