PDA

View Full Version : اجرای برنامه در کامپیوترهای دیگر

poorhasan
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:09 صبح
با سلام خدمت اساتید خوب سایت برنامه نویس
من یه برنامه خیلی ساده رو با بانک sql و ASP.NET و البته vb.net نوشتم که اسامی تعدادی از افراد را در گریدویو میتوان دید و ویرایش کرد
1-اگر بخواهم این برنامه را در یک کامپوتر دیگر اجرا کنم که ویژوال استودیو نداشته باشه باید چکار کنم اس کیو ال چی باید نصب باشه? چه چیزای تو اون کامپیوتر لازمه که نصب باشه?
2- اگر یک کامپیوتر دیگه با این کامپیوتر شبکه شده باشه چطور می تونه از کامپیوتر اولی اطلاعات رو بگیره ؟ چه جوری باید ادرس دهی بشه ؟ آیا مواردی که در کامپیوتراول نصب شده باید در کامپیوتر دوم هم نصب بشه یا نه ؟
3-اگر این برنامه روی شبکه اینترنت قرار بگیره چه جوری عمل می کنه بازم همه نرم افزار های ذکر شده باید روی هاست نصب باشه ؟
شرمنده سوالاتم خیلی مبتدیانست آخه من تازه شروع به کار با asp.net کردم
با تشکر از دوستان

Nightbat
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:41 صبح
کلا برای اجرا شدن برنامت به یک IIS احتیاج داری، حالا اگر بخوای توی شبکه یا اینترنت هم استفاده کنی باز باید یه کامپیوتر باشه که IIS روش نصب باشه .( یک کامپیوتر کافیه )
Dot Net Framewok هم لازم داری ( همون ورژنی که باهاش کد نوشتی )
Sql هم اگر روی یک کامپیوتر می خوای کار کنی بهتره از Express استفاده کنی. ولی برای شبکه و اینترنت می تونی از Server استفاده کنی.
سوالت خیلی کلی بود. بهتر از این نمی تونستم جواب بدم

poorhasan
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 14:27 عصر
کلا برای اجرا شدن برنامت به یک IIS احتیاج داری، حالا اگر بخوای توی شبکه یا اینترنت هم استفاده کنی باز باید یه کامپیوتر باشه که IIS روش نصب باشه .( یک کامپیوتر کافیه )
Dot Net Framewok هم لازم داری ( همون ورژنی که باهاش کد نوشتی )
Sql هم اگر روی یک کامپیوتر می خوای کار کنی بهتره از Express استفاده کنی. ولی برای شبکه و اینترنت می تونی از Server استفاده کنی.
سوالت خیلی کلی بود. بهتر از این نمی تونستم جواب بدم

از اینکه لطف کردید جواب دادید ممنونم
من خیلی مبتدی هستم تسلط کافی به خیلی از مسائل ASP.NET ندارم شاید برای همین سوالام در این مورد یه جور اطلاعات کلی هست چند سوال دیگم دارم اگه لطف کنید جواب بدید :
1- وقتی یک پروژه با ASP.NET می سازی یک پوشه درست می کنه که بانک و همه کدها و ... تو اون به صورت جدا وجود داره و تو کامپیوتر خودم که ویژوال استودیو نصبه اجرا می شه البته وقتی با ویژوال استودیو اجراش می کنم اجرا میشه وقتی همون آدرسی که خود ویژوال استودیو تو مرور گر اجرا می کنه من به صورت دستی به مرورگر می دم هیج اتفاقی نمی افته یعنی اگه با ویژال استودیو باز نشه اجرا نمیشه
حالا برای اینکه ما تو یه کامپیوتر دیگه بخایم اونو اجراش کنیم باید ادرس چیرو بدیم اصلا برام روشن نیست
یا وقتی می خواهیم روی اینترنت اجرا بشه باید چکار کنیم باید اون پوشه ای که ویژال استودیو ایجاد می کنه رو بدون هیچ تغییری بر روی هاست آپلود کنیم یا به این راحتی که فکر میکنم نیست ؟
اصلا این موارد برام روشن اگه می شه راهنماییم کنید و یا یه منبع یا یه تاپیک مرتبط با این موضوع معرفی کنید
با تشکر فراوان

Nightbat
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 15:04 عصر
http://www.beansoftware.com/ASP.NET-Tutorials/Set-Up-IIS-ASP.NET.aspx

maxpayn2
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 16:25 عصر
مراحل کار :

1 - نوشتن پروژه در Visual Studio
2 - پابلیش کردن پروژه در Visual Studio
3/1 - اگه قراره تو شبکه داخلی باشی و کامپیوتر خودت هاست باشه ، فایل هایی رو که Visual Studio بهت میده در مسیر IIS کپی میکنی و به همه میگی آی پی کامپیوترت رو بزنن
3/2 - اگه قراره از یکی از سرویس دهندگان هاست استفاده کنی باید از دیتابیس بک آپ بگیری ، فایل هایی رو که Visual Studio بهت میده روی هاست آپلود کنی ، بک آپ دیتابیس رو هم تو دیتابیس هاست restore کنی (در بعضی هاست ها فرق میکنه) ، دامنه ای رو که خریدی روی هاستت ست کنی

poorhasan
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 01:23 صبح
مراحل کار :

1 - نوشتن پروژه در Visual Studio
2 - پابلیش کردن پروژه در Visual Studio
3/1 - اگه قراره تو شبکه داخلی باشی و کامپیوتر خودت هاست باشه ، فایل هایی رو که Visual Studio بهت میده در مسیر IIS کپی میکنی و به همه میگی آی پی کامپیوترت رو بزنن
3/2 - اگه قراره از یکی از سرویس دهندگان هاست استفاده کنی باید از دیتابیس بک آپ بگیری ، فایل هایی رو که Visual Studio بهت میده روی هاست آپلود کنی ، بک آپ دیتابیس رو هم تو دیتابیس هاست restore کنی (در بعضی هاست ها فرق میکنه) ، دامنه ای رو که خریدی روی هاستت ست کنی

با تشکر از شما
چه جوری پروژه رو پالیش می کنیم ؟ میشه بیشتر توضیح بدید
مسیر IIS چیه ؟ اصلا این مسیر کجاست ؟

Nightbat
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 08:43 صبح
با تشکر از شما

http://www.beansoftware.com/ASP.NET-Tutorials/Set-Up-IIS-ASP.NET.aspx

این لینک جواب سوالاتو داده

maxpayn2
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 10:34 صبح

برای پابلیش کردن باید در Visual Studio در Solution Explorer روی پروژه کلیک راست کنی و گزینه Publish Website رو انتخاب کنی ، برای IIS هم که لینک جناب Nightbat توضیح کامل داده