PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دو زبان C#‎, vb.net وب

reza4359
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:40 صبح
سلام دوستان این امکان وجود داره که بتونیم واسه پروژه های وب به طور همزمان هم از کدهای سی شارپ استفاده کنیم هم وی بی دات نت؟

daffy_duck376
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 18:59 عصر
چند زبانه بودن به اين معنی است كه ما می توانيم قسمتهای مختلف يك برنامه را به زبانهای مختلف بنويسيم و آنها بدون هيچ مشكلی در كنار هم كار كنند. در NET. بدليل استفاده زبانها از كتابخانه كلاس NET. تفاوت آنها فقط در نحوه نوشتاری دستورات می باشد مثلا زبان #C هيچ برتری خاصی نسبت به VB.NET ندارد و انتخاب بين يكی از اين زبانها به سليقه و علاقه برنامه نويس بستگی دارد (البته من خودم VB را به دليل دارا بودن Syntax واضح تر ترجيح می دهم).

اما اگر می خواهيد همزمان از چند زبان استفاده كنيد مثال ساده زير شايد بتواند راهنمايی برای شما باشد. در مثال زير می خواهيم از زبانهای VB.Net و #C در يك برنامه Windows Application استفاده كنيم:

- ابتدا يك پروژه VB با نام MyvbProj در NET. ايجاد كنيد.

- سپس در Solution Explorer روی نام Solution كليك راست كرده و از منوی Add گزينه New Project را انتخاب كنيد.

- يك پروژه #C با نام MycsProj اضافه كنيد.

- حال در Solution Explorer روی پروژه Mycsproj كليك راست كرده و Properties را انتخاب كنيد.

- در پنجره باز شده Output Type را از Windows Application به Class Library تغيير دهيد.

- سپس در Solution Explorer روی نام Solution كليك راست كرده و گزينه Solution Build را انتخاب كنيد.

- حال در قسمت Referencese پروژه Myvbproj كليك راست كرده و گزينه Referencese Add را انتخاب كنيد.

- در پنجره باز شده به قسمت Projects رفته و Mycsproj را انتخاب و Select را انتخاب كنيد و Ok را بزنيد.

حال می توانيد در داخل پروژه VB از اجزای پروژه #C استفاده كنيد مثلا می توانيم با قرار دادن يك كنترل Button در فرم مربوط به پروژه VB و نوشتن كد زير برای رويداد كليك آن فرم مربوط به پروژه #C را نشان دهيم:

Dim Frm as new Mycsproj.Form1
Frm.ShowDialog(Me)

به همين روش شما می توانيد در يك برنامه از چندين زبان استفاده كنيد اين روش زمانی مفيد است كه يك تيم برنامه نويس روی يك برنامه كار می كنند و هر كدام از اعضا مايل به برنامه نويسی با يك زبان خاص می باشد.
منبع : IranASP.NET

Nightbat
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 19:28 عصر
مثلا زبان C#‎‎ هيچ برتری خاصی نسبت به VB.NET ندارد و انتخاب بين يكی از اين زبانها به سليقه و علاقه برنامه نويس بستگی دارد (البته من خودم VB را به دليل دارا بودن Syntax واضح تر ترجيح می دهم).
منبع : IranASP.NET

توجهتو به مقایسه زبانهای C#‎ و VB در پست آقای راد جلب می کنم.

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=692821&postcount=111

Behrouz_Rad
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 21:47 عصر
توجهتو به مقایسه زبانهای C#‎‎ و VB در پست آقای راد جلب می کنم.

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=692821&postcount=111
البته با ظهور VS 2010 این تفاوت ها از بین رفت اما به قول شاعر: VB یه چیز دیگه ست... :چشمک:

alireza_s_84
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 00:03 صبح
سلام دوستان این امکان وجود داره که بتونیم واسه پروژه های وب به طور همزمان هم از کدهای سی شارپ استفاده کنیم هم وی بی دات نت؟
سلام دوست عزیز قبلا پاسخ داده شده میتونید اینجا رو ببینید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=185061&highlight=App_Code
موفق باشید