PDA

View Full Version : گفتگو: بررسی نقاط قوت و ضعف بازی ها

LORD AELX
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 17:26 عصر
سلام، با یه تاپیک جنجالی دیگه در خدمتتون هستم!!! :لبخند: :بامزه: در اینجا میخوام هر کس هر نقطه قوت یا ضعفی که در بازی هایی که اونا رو تموم کرده، دیده به ما هم بگه تا ازشون درس بگیریم... البته کلا بیخیال بازی های ایرانی بشید که اونوقت باید بقیه بازی ها رو کاملا بیخیال شد و فقط راجع به ضعف های اونا نوشت!!! :لبخند: ضمنا سعی کنید بازی های دو سه سال اخیر رو بررسی کنید.

خودم هم اولین نفری هستم که داستان شروع می کنم..... :لبخندساده:

بازی Flash Point

-- نقاط ضعف: دوربین خیلی سریع نسبت به دیگر گیم ها، کنترل دشوار مخصوصا در مورد فرمان دادن به teammate ها، نا کارآمد بودن سلاح اصلی در فواصل طولانی (نسبتا 200 متری)، ضعیف بودن دشمن (از لحاظ هوش مصنوعی)، بعد از چند بار reset کردن بازی روی کامپیوترهای سطح default (نه کامپیوتر قوی) موتور گرافیکی حوصله اش سر می رود (! :لبخند:) و rendering به درستی اجرا نمی شود، حرکات و قابلیت های فیزیکی کاراکتر خیلی محدود است، اشیای محیط ناکارآمد و غیر مفید هستند و یا به درستی جا گذاری نشده اند، سلاح و مهمات افراد کشته شده در مدت کم و همزمان با حذف کاراکتر دشمن از محیط حذف می شود که البته این بخاطر قابلیت متفاوت بازی در برداشتن سلاح هاست چون این یکی از روی زمین بر نمیدارد و باید به دکمه E لباس طرف را گشته و از منو انتخاب کرد، warning های آموزشی خیلی بیجا و بی موقع یهو وسط صفحه ظاهر می شوند و آزار دهنده هستند، گرافیک هم خیلی زیاد جالب نیست و میتونست بهتر باشه، .... (!!!)
باور کنید یا نکنید اینا رو تو همون 10 دقیقه اول بازی فهمیدم وای به حال بقیه اش، پس نتیجه می گیریم که من باید تا الآن بازی رو از سیستم ام پاک کرده باشم! :متفکر: ولی اینطور نیست، من بر حسب کنجکاوی میخوام تا آخرش رو برم وگرنه چطور باید وقتم رو تلف کنم؟؟؟!! :لبخند:
-- نقاط قوت: مثل تراکتور میتونی آدم بکشی و فکر کنی ته گیمر هستی!!! حالا جدی، چیزی به ذهنم نمیرسه، فعلا وایسید تا آخرش بازی کنم.... :لبخندساده:

بازی Ghost Recon 2

میدونم قدیمیه، از سه سال که اونور تر نمیره، میره؟! :متفکر: فقط برای این می نویسمش که نقطه مقابل Flash Point باشه....

-- نقاط قوت: کنترل خوب (از همه لحاظ)، سرعت خوب و مناسب دوربین، کار گروهی مناسب (به عبارتی هم تیمی هاتون خنگ و کودن نیستند!)، عملیات های جالب و پرکار، اسلحه های مناسب (تعداد اسلحه هایی که از اول میتونید انتخاب کنید، کم هست ولی کافیه)، ...
-- نقاط ضعف: بعضی از مراحل خیلی طولانی هستند و این با توجه به اینکه بازی قابلیت Save را ندارد، زیاد جالب نیست (البته تا جایی که یادم میاد، Save نمیشد، اگه اشتباه میگم بفرمایید تا تصحیح کنم)، بعضی وقت ها موتور بازی Crash می کند و تصادم ها (Collision) جابجا می شوند که مجبور می شوید بازی را Reinstall کنید، بعد از فرمان Move به هم تیمی ها آنان تقریبا حالت هوشمندی خود را از دست می دهند و خنگ تر از قبل عمل می کنند مخصوصا موقع دفاع از خودشان، این یکی که میخوام بگم ایراد نیست ولی برای گیمر های حرفه ای جالبه: اگه استتار کنید بیشتر مورد هدف قرار میگیرید تا اینکه هجوم ببرید تو دل دشمن!!! اینو حتما تست کنید، مخصوصا تو مرحله دوم (؟) که چند تانک هم داره... ، ...

بازی Rainbow Six - VEGAS II

-- نقاط قوت: من کلا مجموعه بازی های Rainbow Six رو دوست دارم، نمیدونم چرا ولی باهاشون خیلی راحتم و حال می کنم، مخصوصا با ورژن VEGAS II که به نظر من هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ هم تیمی ها و اسلحه و .... و حتی گرافیک جالب و خوبه.
-- نقاط ضعف: بعضی وقت ها و نه همیشه، هم تیمی ها انگار که خاموش میشن!! نه ازت دفاع می کنن نه سر جایی که گفتی بایست می ایستند، البته گفتم گاهی اوقات. یه جا هم من یه باگ دیدم که دشمن صورت نداشت!! :لبخند: فقط بدنش با لباس اومده بود با من بجنگه و من تعجب می کردم که چطوری و از کجاش داره منو میبینه!!! :لبخند: :بامزه: :قهقهه:

بازی Heavy Rain

-- نقاط قوت: گرافیک بسیار خوب، تکسچر های عالی، محیط سازی خوب، داستان خوب، به چالش کشیدن گیمر به طرز وحشتناک :لبخند:، در کل هر چی بگیم کم گفتیم...
-- نقاط ضعف: احساسات آدم رو جریحه دار می کنه و آدم بعد از بازی دپرس میشه!!!! ولی نه، در کل چیز خوبیه، بهتره ایرادات جزیی رو نادیده بگیریم، بهر حال گیر سه پیچ که نمیخوایم بدیم!!!

بازی Strong Hold یا همون جنگ های صلیبی

-- نقاط قوت: این هم یکی از همون بازی هایی هست که من از بچگی بهشون علاقه وافر داشتم. به خاطر اینکه همه نقشه رو زیر نظر داری و سرعت اجرا هم خوبه و همه جور امکانات مورد نیاز رو هم در اختیارت میگذاره. من که هیچ وقت دژ زیر 4 لایه دیوار با برج و بارو و ارتش زیر 300 نفر نداشتم (البته به غیر از وقتی که کل کل بود که اونوقت 10 تا گرز دار می ساختم و میریختم رو سر دشمن!) :لبخند: .... مخصوصا ترجمه دارینوس اش که خیلی حال میده....
-- نقاط ضعف: سر تعداد نفرات جنگجو گیر میده و نمیذاره هرچی میخوای بسازی، مردم بعضا خیلی زود و بیخودی قهر می کنن و از شهر میرن (تازه همشون انگار از زیر زمین تونل می کنن و فرار می کنن وگرنه ما که ندیدیم مثل بچه آدم از در برن بیرون! :لبخند: بهر حال ما هم بلدیم در رو ببندیم)، من نمیدونم چرا آدم های علاف شون دم در قصر صف می کشن آخه مگه سرباز نداریم که این اراذل و اوباش رو جمع کنن؟، یه باگ هم داره که اگه وضع انبار و تجارت خوب باشه و پول خوبی هم توی خزانه داشته باشی، وقتی که مالیات رو به مردم بر می گردونی برعکس پول بیشتری به خزانه واریز میشه (همون یارانه خودمون :لبخند:) تا حدی که من یه بار دیدم رقم ها از اون کتابچه که دست اون یارو بود، زده بیرون، اونم دو سه رقم!!! :لبخندساده: طرف خودش مونده بود، من دیگه چی بگم!؟ :بامزه:

بازی CRYSIS

-- نقاط قوت: قوانین بازی سازی تا حد زیادی توش رعایت شده بود، مخصوصا قوانین تداوم و رشد.
-- نقاط ضعف: خیلی کوتاه بود (یه روزه تموم شد!! :لبخند:)، بعضی وقت ها دشمن بیش از حد زیاد میشد و نیاز به هوشمندی بیشتری بود که تعادل معمولا بهتره، گرافیکش یجوری بود! (این بدترین گیری بود که تا حالا به چیزی داده بودم :لبخند: ولی جدا اینطوری احساس می کنم دیگه...)، ...

بازی که زیاده، ولی حس نوشتن دیگه نیست... فعلا همینا رو داشته باشید تا من حافظه ام یاری کنه و چند تا دیگه براتون بنویسم.... :بوس:

REZAsys
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 19:36 عصر
قابل توجه کسانی که میخواهند بدونند موتور گرشاسپ چیه:
http://www.dbazinews.com/index.aspx?siteid=1&pageid=300&newsview=1017

LORD AELX
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 16:40 عصر
آقایون، خانوما.... این تاپیک رو نزدم که اینجا خاک بخوره و به اعماق فراموشی سپرده بشه ها!!! :لبخندساده: این بحث یکی از مهم ترین عرصه های ساخت یک بازی برای یک سازنده بازی است. سازنده باید به خوبی با نقاط قوت و ضعف بازی های دیگر آشنایی داشته باشد و از آن ها پند و آموزش بگیرد تا بازی موفق تری را ارایه دهد.... :چشمک: لطفا همکاری کنید :قلب: :بوس:

LORD AELX
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 06:23 صبح
واقعا کسی نمینونه نو این تاپیک فعالیت داشته باشه؟؟؟!!! یعنی اینقدر سخته؟؟!! :متفکر: :عصبانی++:

h.r.t.69
شنبه 01 خرداد 1389, 14:10 عصر
سلام به زودی من در این تاپیک دست به کار میشم......