PDA

View Full Version : نصب سرویس asp.netروی IIS

#Faranak
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 23:16 عصر
سلام
من به این روش سرویس Asp.netرو روی IISنصب کردم :روی cmd نوشتم:

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspn et_regiis.exe/i

اما وسط نصب از نصب خارج می شه وپیغام می ده :

finished installing

کسی می دونه چه جوری باید این مشکلو حل کنم.

exlord
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 09:22 صبح
سلام
من به این روش سرویس ASP.NETرو روی IISنصب کردم :روی cmd نوشتم:

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspn et_regiis.exe/i

اما وسط نصب از نصب خارج می شه وپیغام می ده :

finished installing

کسی می دونه چه جوری باید این مشکلو حل کنم.

من نمیدونم تا چه حد زبان بلدی ولی این میگه که نصب تموم شد ......
در ضمن اگه اول IIS رو نصب کنی و بعد .NET خودش میره تو IIS هم نصب میشه .......

#Faranak
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 11:05 صبح
من نمیدونم تا چه حد زبان بلدی ولی این میگه که نصب تموم شد ......
در ضمن اگه اول IIS رو نصب کنی و بعد .NET خودش میره تو IIS هم نصب میشه .......

دوست عزیز اینکه کاملا مشخصه چی می گه؟ولی اگه توجه داشته باشید وتاحالا این کارو انجام داده باشید باید بدونید که وقتی سرویس Asp.netروی IIsنصب می شه اگه نصب بدون خطا باشه پنجره ی cmdباید خودبه خود بسته بشه اما وقتی من نصب می کنم همون اول نصب اعلام می کنه که نصب تموم شده و پنجره cmdهم باز می مونه.
بچه هاکسی دراین زمینه تجربه داره راهنمایی کنه؟

Alireza_Salehi
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 11:20 صبح
دوست عزیز اینکه کاملا مشخصه چی می گه؟ولی اگه توجه داشته باشید وتاحالا این کارو انجام داده باشید باید بدونید که وقتی سرویس ASP.NETروی IIsنصب می شه اگه نصب بدون خطا باشه پنجره ی cmdباید خودبه خود بسته بشه اما وقتی من نصب می کنم همون اول نصب اعلام می کنه که نصب تموم شده و پنجره cmdهم باز می مونه.
بچه هاکسی دراین زمینه تجربه داره راهنمایی کنه؟
همچین چیزی صحت ندارد...
پیام پایان نصب به منزله تمام شدن مسئله است و کار اضافه تری نیاز نیست انجام شود.

#Faranak
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 13:50 عصر
همچین چیزی صحت ندارد...
پیام پایان نصب به منزله تمام شدن مسئله است و کار اضافه تری نیاز نیست انجام شود.

اگر صحبت شما درست باشه باید سرویس asp.netروی iisمن کارکنه که نمی کنه؟

Alireza_Salehi
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 18:44 عصر
کار نمیکنه یعنی چی؟
چه پیام خطائی میده؟ ویندوزت چیه؟ IIS ورژن چنده؟ ما علم غیب نداریم....

مراحل نصب
1. IIS
2. دات نت فریمورک
3. رجیستر کردن دات نت فریمورک

#Faranak
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389, 22:17 عصر
کار نمیکنه یعنی چی؟
چه پیام خطائی میده؟ ویندوزت چیه؟ IIS ورژن چنده؟ ما علم غیب نداریم....

مراحل نصب
1. IIS
2. دات نت فریمورک
3. رجیستر کردن دات نت فریمورک
ویندوزم xpهست IIs V5.1.پنجره cmdکه باید بسته بشه ولی این که برای من بسته نمی شه علتی که داره (روی کامپیوترمن)اینه که کامپیوترم ویروسی شده.وپیغامی که میده نشون
میده که ASP.NETنصب شده ولی وقتی توی vs پوشه ی وبی که توی iis ساختم روbrowseمی کنم نشون نمیده.

Alireza_Salehi
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 08:50 صبح
وقتی نشون نمیده چه پیغامی می نویسه؟

#Faranak
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 00:55 صبح
جواب سوالمو پیداکردم اشکال کارمن این بود که پروزه هایی که در iis ایجاد می کردم از نوع
virtualDirectoryبودندومی دونیم تفاوت webapp,virtualdirectoryدراین است که:سرویس
asp.netروی virtualdirectoryکارنمی کند.اما مشکل من اینه که روی iisام گزینه webappندارم
البته قبلا روی windows serverاین گزینه رو دیده بودم.آیا به ویندوز مربوط می شه ؟

درضمن می خوام بدونم پروزه ها یweb رو وقتی بازمیکنیم(ازنوع http)چرا آدرس httpآنها و فایلها وکلاسهاشون زیر sln قرار نمی گیره یا این که من بلد نیستم بازکنم اگه اینطوره چه طوری یک پروزه ی web از نوع httpرو می شه باز کرد که همه ی فایلهای اون در پنجره solutionExplorerلیست بشه.(مثلاتو سی شارپ وقتی فایل با پسوندslnرو بازمی کردیم این اتفاق می افتاد.)

aminghaderi
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 08:49 صبح
فرانک خانم ، دوستان درست راهنمایی کردند ، شما اول ای ای اس و بعد اسکیوال و بعد هم ویژوال رو نصب کنید ، به هیچ مشکلی نمی خورید؟! حد اقل بنده 100 با این کار رو کردم و غیر از این شاید هر بار با مشکلاتی جدید رو برو بشید.
من شخصا اصلا از ای ای اس استفاده خاصی نمی کنم ، پروژه ها رو داخل درایوی ذخیره و در ویژوال باز می کنم و توسط خود ویژوال run می کنم ، تو این مدت مشکلی نداشتم و سایت ها هم بعد ساخت با یه تغییرات جزئی در وب کانفیگ ، راحت آپ می شن.
موفق باشید.

#Faranak
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 13:05 عصر
فرانک خانم ، دوستان درست راهنمایی کردند ، شما اول ای ای اس و بعد اسکیوال و بعد هم ویژوال رو نصب کنید ، به هیچ مشکلی نمی خورید؟! حد اقل بنده 100 با این کار رو کردم و غیر از این شاید هر بار با مشکلاتی جدید رو برو بشید.
من شخصا اصلا از ای ای اس استفاده خاصی نمی کنم ، پروژه ها رو داخل درایوی ذخیره و در ویژوال باز می کنم و توسط خود ویژوال run می کنم ، تو این مدت مشکلی نداشتم و سایت ها هم بعد ساخت با یه تغییرات جزئی در وب کانفیگ ، راحت آپ می شن.
موفق باشید.

می شه در پست قبلی من سوال دومم رو جواب بدید؟

aminghaderi
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 23:17 عصر
می شه در پست قبلی من سوال دومم رو جواب بدید؟
بله.
شما اگه وبسایتی دارین می خواین با vs بازش کنید از منو فایل گزینه open web site رو بزنید و پوشه حاوی وب فایل های وبسایتتون رو انتخاب کنید ، و بعد open.
اگر می خواین یه وبسایت جدید باز کنید منوی فایل و بعد new و بعد...
تا جایی که من می دونم شما سولیشن رو برای باز کردن حتی یه برنامه تحت ویندوز هم نمی تونید استفاده کنید؟!
چون سلیشن فقط حاوی مسیر فابل ویه سری چیز های دیگه واسه دات نت هست ؟! شما اول باید پوشه کامل برنامه رو به vs معرفی کنید و بعد سلیشن رو معرفی کنید؟!
سوالی داشتید بپرسید من یا دوستان هر کدوم برسند کمکتون می کنند.
اما قبلش جستجو در سایت یادتون نره؟!
به نظر من کتاب استادم مهندس جعفر نژاد قومی برای استارت شما برای رسیدن به سطح مطلوب تا 70 درصد می تونه کمک کنه ؟! پیشنهاد میکنم مطالعش کنید.
موفق باشید.

#Faranak
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 00:34 صبح
بله.
شما اگه وبسایتی دارین می خواین با vs بازش کنید از منو فایل گزینه open web site رو بزنید و پوشه حاوی وب فایل های وبسایتتون رو انتخاب کنید ، و بعد open.
اگر می خواین یه وبسایت جدید باز کنید منوی فایل و بعد new و بعد...
تا جایی که من می دونم شما سولیشن رو برای باز کردن حتی یه برنامه تحت ویندوز هم نمی تونید استفاده کنید؟!
چون سلیشن فقط حاوی مسیر فابل ویه سری چیز های دیگه واسه دات نت هست ؟! شما اول باید پوشه کامل برنامه رو به vs معرفی کنید و بعد سلیشن رو معرفی کنید؟!
سوالی داشتید بپرسید من یا دوستان هر کدوم برسند کمکتون می کنند.
اما قبلش جستجو در سایت یادتون نره؟!
به نظر من کتاب استادم مهندس جعفر نژاد قومی برای استارت شما برای رسیدن به سطح مطلوب تا 70 درصد می تونه کمک کنه ؟! پیشنهاد میکنم مطالعش کنید.
موفق باشید.

اما مشکل من این نبود شما متوجه سوال من نشدید .به هر حال مهم نیست چون سوال اصلی من هم همون نصب سرویس asp.netروی iisبود .خودم جواب این سوالمو پیدا می کنم
واین جا هم میزارم.