PDA

View Full Version : سوال: مدیریت درخواست های ارسال شده به سایت

fa_karoon
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 22:53 عصر
جدولی در پایگاه داریم که درخواست های کاربران در آن ذخیره می شوند(مثلا درخواست برای دریافت مقاله ای خاص) که این درخواست ها باید مورد تایید مدیر قرار گیرند و در صورت تمایل مدیر پاسخ داده شوند حال جدول ما فقط باید شامل درخواست های پاسخ داده نشده باشد و درخواست هایی که پاسخ داده شده اند با زدن مثلا کلید تایید نهایی(رکوردشان) از جدول پاک شوند، یا اینکه همه درخواست ها همیشه باشند و مدیر بر اساس نظر خود هر وقت هر کدام را خواست از جدول پاک کند؟
مسئله: در حالت اول اگر درخواست ها پاک شوند آنوقت مدیر نمی تواند بداند اغلب درخواست ها مربوط به چه موضوعی بوده؟
لطفا راهنمایی کنید و راهکار بدهید

nafasak
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 23:21 عصر
دوست عزیز،

بهتره شما حذف منطقی انجام بدید
یه فیلد مثلا Del از نوع Bit در نظر بگیر، بعد بجای اینکه رکورد رو از جدول حذف کنی، مقدار Del رو Set کن،

موفق باشی.

محمد آشتیانی
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 03:52 صبح
سلام

خب لازم نیست رکوردی رو پاک کنی با استفاده از یه فیلد از نوع bit مسئله حل میشه
یعنی هروقت مدیر به درخواست رسیدگی کرد، اون فیلد True بشه
برای دیدن درخواست های رسیدگی نشده کافیه توی query مثلا با این شرط کار کنی (فرض کن اسم فیلد تائید aprove باشه)

where aprove = 'False'

aminghaderi
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 09:30 صبح
سلام

خب لازم نیست رکوردی رو پاک کنی با استفاده از یه فیلد از نوع bit مسئله حل میشه
یعنی هروقت مدیر به درخواست رسیدگی کرد، اون فیلد True بشه
برای دیدن درخواست های رسیدگی نشده کافیه توی query مثلا با این شرط کار کنی (فرض کن اسم فیلد تائید aprove باشه)

where aprove = 'False'

نظر منم همینه.

fa_karoon
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 13:39 عصر
از همه دوستانی که نظرشون رو بیان کردند ممنون من هم تو همین مونده بودم که از روشی که شما گفته اید استفاده کنم یا کلا اونهایی که تایید می شوند رو پاک کنم ممنون که راهنمایی کردید