PDA

View Full Version : کار با فلش Flash Manager

sg.programmer
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 16:48 عصر
سلام
چطوری می تونم یه برنامه بسازم که فلش ها (Flash Disk) را مدیریت کنه
مثلا بدون اجاره نزاره هیچ برنامه ای اونو باز کنه یا در اون بنویسه حتی نزاره ویروس به اون هم دسترسی داشته باشه
قابلیت قفل و ریمو هم داشته باشه

sg.programmer
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 10:20 صبح
کسی در این رابطه کاری انجام نداده
تا به کمکی بکنه و یه راهکار جلو پا بندازه

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:17 عصر
سلام .
واسه اينكه بتونيد اين كار رو انجام بديد بايد ابتدا درايوهاي Removable رو بدست بياريد . واسه اينكار از كد زير استفاده كنيد :

public string Get_Removable_Drives()
{
string RMDRV = "";
string Total = "";
foreach (System.IO.DriveInfo DRV in System.IO.DriveInfo.GetDrives())
{
RMDRV = DRV.DriveType.ToString();
if (RMDRV == "Removable")
{
Total += DRV.Name + "\r\n";
}
}
return Total;
}
واسه اينكه خيلي پست ها شلوغ نشه هر قسمت رو در يه پست واستون توضيح ميدم .

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:38 عصر
نزاره ویروس به اون دسترسی داشته باشه
نميدونم منظورتون از دسترسي دقيقا چه چيزي هست ولي اگه بخايد كاري كنيد كه ويروس نتونه خودش رو داخل فلش كپي كنه معمولا راحت ترين و بهترين كار در بعضي مواقع اينه كه يه فايل با نام autorun.inf در ريشه درايو فلش ايجاد كنيم تا مانع ورود راه انداز ويروس بشيم . البته بايد خاصيت هايي رو هم به فايلي كه ميسازيد اعمال كنيد تا ويروس نتونه اون رو به سادگي از بين ببره و فايل راه انداز خودش رو جايگزين كنه . البته اين راهكار براي مواقعي موثره كه فايل autorun.inf در فلش وجود نداشته باشه . يا اينكه فلش رو به سيستم سالمي متصل كنيم و فايل راه انداز ويروس رو از داخلش پاك كنيم . در صورتي كه ويروس روي يه سيستم وجود داشته باشه و ما بخايم عمليات بالا رو براي محافظت فلش در برابر ويروس انجام بديم با ناكامي مواجه ميشيم . چون ويروس نميزاره كه فايل راه اندازي كه داخل درايوها ايجاد شده پاك بشه . در اينصورت بايد پروسس ويروس قطع بشه و اونوقت فايل راه انداز رو پاك كنيم .
البته همه اين موارد به منتهي به جلوگيري از ورود فايل اجرايي ويروس نميشه و فقط درجه خطر براي كاربراي حواس پرت كه همينطوري رو درايو فلش كليك ميكنن پايين مياد .
موفق باشيد ........

sg.programmer
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 22:25 عصر
می خوام فلش را مدیریت کنم کسی نتونه بدون اجازه به فلش دسترسی داشته باشه و همچنین امکان ریمو هم داشته باشم

hojjatshariffam
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 22:48 عصر
نميدونم منظورتون از دسترسي دقيقا چه چيزي هست ولي اگه بخايد كاري كنيد كه ويروس نتونه خودش رو داخل فلش كپي كنه معمولا راحت ترين و بهترين كار در بعضي مواقع اينه كه يه فايل با نام autorun.inf در ريشه درايو فلش ايجاد كنيم تا مانع ورود راه انداز ويروس بشيم . البته بايد خاصيت هايي رو هم به فايلي كه ميسازيد اعمال كنيد تا ويروس نتونه اون رو به سادگي از بين ببره و فايل راه انداز خودش رو جايگزين كنه . البته اين راهكار براي مواقعي موثره كه فايل autorun.inf در فلش وجود نداشته باشه . يا اينكه فلش رو به سيستم سالمي متصل كنيم و فايل راه انداز ويروس رو از داخلش پاك كنيم . در صورتي كه ويروس روي يه سيستم وجود داشته باشه و ما بخايم عمليات بالا رو براي محافظت فلش در برابر ويروس انجام بديم با ناكامي مواجه ميشيم . چون ويروس نميزاره كه فايل راه اندازي كه داخل درايوها ايجاد شده پاك بشه . در اينصورت بايد پروسس ويروس قطع بشه و اونوقت فايل راه انداز رو پاك كنيم .
البته همه اين موارد به منتهي به جلوگيري از ورود فايل اجرايي ويروس نميشه و فقط درجه خطر براي كاربراي حواس پرت كه همينطوري رو درايو فلش كليك ميكنن پايين مياد .
موفق باشيد ........

میشه در مورد خصوصیات این فایل که قراره اعمال کنیم بیشتر توضیح بدین؟
منظورتون دقیقا چه خصوصیاتی هست که یک فایل سیستمی مانند ویروسها نتونن اونو پاک کنن؟

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 22:52 عصر
سلام . ببين دوست عزيز من دقيقا نميدنم منظورت از دسترسي به فلش يعني چي .
1- يعني كسي نتونه داخل چيزي بنويسه .
2- كسي نتونه از داخلش چيزي بخونه .

واسه مورد شماره يك ميتوني از كد زير استفاده كني كه فلش رو Write Protect ميكنه . البته بايد يه بار بعد از اينكه كد رو اعمال كرديد سيستم ريست بشه . چون اين كد داخل رجيستري رو تغيير ميده به همين دليله كه بايد سيستم رو ريست كنيد تا تغييرات اعمال بشه . خب اين كد :
اين كد واسه رايت پروتكت كردن فلش هست .

public void Lock_Flash()
{
Microsoft.Win32.Registry.SetValue(@"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies", "writeProtect", 1, RegistryValueKind.DWord);
}
اين يكي هم واسه خارج كردن فلش از حالت رايت پروتكته :

public void UnLock_Flash()
{
Microsoft.Win32.Registry.LocalMachine.DeleteSubKey (@"SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePoli cies");
}

در باره مورد شماره 2 هم تا حالا راه حلي پيدا نكردم .
در مورد Remove كردن فلش هم متاسفانه هنوز به راه حلي نرسيدم .
موفق باشيد .............

Netsky
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:03 عصر
میشه در مورد خصوصیات این فایل که قراره اعمال کنیم بیشتر توضیح بدین؟
شما بايد خصوصياتي از جمله سيستمي بودن ، خواندني بودن ، مخفي بودن و ... را به فايل خود اعمال كنيد تا كمي كار ويروس ها رو در پاك كردن فايل سخت تر كنيد . البته بعضي ويروس ها خيلي زبل هستن و راحت فايل رو پاك ميكنن .
اگه تابحال برنامه Autorun Remover رو امتحان كرده باشيد قسمتي داره به نام Immunity كه دقيقا كارهايي رو كه در چند پست قبل گفتم انجام ميده . اين برنامه يه فولدر با نام Autorun.inf ميسازه . داخل فولدر دوتا فايل قرار ميده كه يكيشون يه فولدر هست با نام ImmunityFolder.. كه هر كاري كنيد پاك نميشه . خواستم ببينم اين فولدر چطوريه كه پاك نميشه . چندبار چندتا خاصيت به فولدري كه خودم ساخته بودم دادم و ديدم با برنامه ي شبه ويروسي كه واسه اين كار نوشته بودم فولدر پاك شد و اين يعني يه ويروس واقعي هم ميتونه فولدر رو پاك كنه . تا اينكه يه لحظه توجهم به اون دوتا نقطه آخر نام فولدر جلب شد . منم سعي كردم يه فولدر بسازم با يه نام دلخواه و دوتا نقطه آخرش اضافه كنم . اين كار رو كردم و ديدم كه اين نام فولدر بدون دوتا نقطه ي آخرش ثبت ميشه . بنابراين نتيجه گرفتم كه اين فولدر با نامگذاري غير استاندارد كار ميكنه كه هيچ ويروسي نميتونه پاكش كنه .
البته اين نتيجه اي بود كه من گرفتم و شايد دوستان عزيز نتيجه ي ديگه اي از اين كار بگيرن .
موفق باشيد ...........

hojjatshariffam
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 00:37 صبح
شما بايد خصوصياتي از جمله سيستمي بودن ، خواندني بودن ، مخفي بودن و ... را به فايل خود اعمال كنيد تا كمي كار ويروس ها رو در پاك كردن فايل سخت تر كنيد . البته بعضي ويروس ها خيلي زبل هستن و راحت فايل رو پاك ميكنن .
اگه تابحال برنامه Autorun Remover رو امتحان كرده باشيد قسمتي داره به نام Immunity كه دقيقا كارهايي رو كه در چند پست قبل گفتم انجام ميده . اين برنامه يه فولدر با نام Autorun.inf ميسازه . داخل فولدر دوتا فايل قرار ميده كه يكيشون يه فولدر هست با نام ImmunityFolder.. كه هر كاري كنيد پاك نميشه . خواستم ببينم اين فولدر چطوريه كه پاك نميشه . چندبار چندتا خاصيت به فولدري كه خودم ساخته بودم دادم و ديدم با برنامه ي شبه ويروسي كه واسه اين كار نوشته بودم فولدر پاك شد و اين يعني يه ويروس واقعي هم ميتونه فولدر رو پاك كنه . تا اينكه يه لحظه توجهم به اون دوتا نقطه آخر نام فولدر جلب شد . منم سعي كردم يه فولدر بسازم با يه نام دلخواه و دوتا نقطه آخرش اضافه كنم . اين كار رو كردم و ديدم كه اين نام فولدر بدون دوتا نقطه ي آخرش ثبت ميشه . بنابراين نتيجه گرفتم كه اين فولدر با نامگذاري غير استاندارد كار ميكنه كه هيچ ويروسي نميتونه پاكش كنه .
البته اين نتيجه اي بود كه من گرفتم و شايد دوستان عزيز نتيجه ي ديگه اي از اين كار بگيرن .
موفق باشيد ...........
واقعا ممنون دوست عزیز
حال کردم با مطالبت
دوست دارم بیشتر در این مورد بدونم
بازم اگه مطلبی داشتین ما رو بی نصیب نزارین

sg.programmer
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 11:37 صبح
منم به نوبه خودم از شما تشکر می کنم که اطلاعات تونو در اختیار ما قرار دادید
اگه مطلبی در این مورد بود ما را بی نصیب نزارید

USB Lock AP v 2.5
قابلیت ها
به محض ورود فلش یا سی دی ( 15 ثانیه بدون اعتبارسنجی) سیستم ری استارد میشه
امکان قفل سی دی و یواس بی ها و امکان قفل فولدر ها و...

این لینک برای ریمو کردن
http://www.codeproject.com/KB/system/usbeject.aspx
http://www.codeproject.com/KB/system/usbeject/usbeject_src.zip