PDA

View Full Version : مزیت های c#.net بر دلفی ؟

mf_007
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 19:06 عصر
این بحث رو اینجا ایجاد کردم چون هم در مورد c# هست هم دلفی و نمی دونستم کجا مطرح کنم

من پروژه پایان ترم کاردانی رو با دلفی نوشتم و هیچ مشکلی نداشتم سرعت اجرا برنامه هم خوب بود و برای اجرای برنامه احتیاج به نصب فریم ورک هم نبود بعد اون دلفی رو گزاشتم کنار و رفتم سراغ c#.net تا یاد بگیرم حالا می خوام بدونم که c#.net مزیت هایی داره که دلفی نداره؟ یعنی کار درستیه دلفی رو گزاشتم کنار و c# می خوام ادامه بدم؟
البته یه دلیل این کارم هم این بود که الان بیشتر آگهی های استخدام برنامه نویس c# می خوان
دوستانی که c# کار می کنند و دوستانی که دلفی کار می کنند لطفا نظراتشون رو بگن

DAMAVAND
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 19:21 عصر
در اين مورد تا حالا به اندازه 600 صفحه تو سايت بحث شده .....

mf_007
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 20:31 عصر
تو جست و جو هایی که کردم بیشتری ها می گفتند c#
اما چرا بعضی ها هنوز با دلفی کار می کنند؟
مثلا شرکتی که نرم افزار های هلو رو نوشته هنوز هم برا استخدام نوشته که برنامه نویس دلفی می خوان
و نرم افزارهاشون رو با دلفی می سازن(البته مطمئن نیستم چون برنامه نویس دلفی می خواستن می گم)

حمیدرضاصادقیان
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 20:40 عصر
سلام.. دوست عزیز به نظر بنده قیاس دو زبان برنامه نویسی اصلا صحیح نیست. بعضی از زبانها امکاناتی رو برای شما فراهم میکنند که امکانش برای مابقی زبانها نیست.مثلا در زبان سی شما میتونی در سطح کرنل برنامه بنویسی ولی در دلفی یا سی شارپ امکان این کار نیست. این دلیل نمیشه بگیم زبان سی از همه زبانهای دنیا بهتره. زبان سی برای اهداف خاصی هست دلفی برای یک سری کارهای خاص دیگه.
آیا میشه بگیم بنز بهتره یا بی ام و یا آئودی؟ در صورتی که رنج قیمت آنها در یک سطح هم هست.
هرکدوم امکانات خاصی دارند که اون یکی نداره.این دیگه بستگی داره کی از چه ماشینی خوشش میاد.
اصل برنامه نویسی فقط و فقط الگوریتم هست. شما اگر نتونی یک الگوریتم درستی برای برنامه هات بنویسی فرقی نمیکنه اون الگوریتم با چه زبانی پیاده بشه خلاصه به مشکل خواهد خورد. زبانهای برنامه نویسی معجزه نخواهند کرد. متاسفانه اشخاصی که قصد دارند وارد حوزه برنامه نویسی بشوند فکر میکنند انتخاب زبان مهمترین عامله.
شما وقتی بتونی یک الگوریتم رو درست بنویسی و با یک زبان بتونی در حد حرفه ای کار کنی و همه نیازهاتو براورده کنی ، هروفت احساس کردی میتونی ظرف مدت 3-4 روز syntax یک زبان دیگه رو یاد بگیری.
شما وقتی بدونی یک برنامه از چه چیزهایی تشکیل میشه و اصول طراحیش چیه فرقی نمیکنه با چه زبانی بنویسی.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم.
موفق باشید.

mf_007
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 21:11 عصر
اینجا دکمه تشکر نداره مجبورم این طوری تشکر کنم
ممنون

mf_007
جمعه 24 اردیبهشت 1389, 21:49 عصر
اگر منظور دلفی Native باشه این مقایسه اساساً اشتباه هست .

Native یعنی چی؟
منظور من برای برنامه های win application هست مثلا نرم افزار های بانک اطلاعاتی