PDA

View Full Version : سوال: جستجو در table

مجتبی کجوری
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 07:31 صبح
سلام دوستان
این چندمین دفعه ای که من این سوال را مطرح میکنم مثل اینکه کسی منظورم رو متوجه نشد
بینید دوستان من چند تا تاریخ توی table ام ذخیره کردم مثل(1/1/1389 و 2/4/1389 و 29/12/1389) و .....حالا میخوام برای برنامه ام که مربوط به یه اژانس هست درامد سالیانه و ماهیانه را حساب کنم نام فیلد من هم(tarikh) هست من میخوام با وارد کردن فقط سال در textbox درامد سالیانه رو نشون بده اما در نوشتن query وجستجو در table مشکل دارم لطفا یکی بهم کمک کنه

M.YasPro
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 07:47 صبح
سلام
شما باید تاریخ رو به صورت میلادی ذخیره میکردید(با نوع دادهای date )
حالا ببینید میشه با

like 1388%

خروجی مطلوب رو دریافت کنید .

alireza_s_84
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 07:49 صبح
سلام دوستان
این چندمین دفعه ای که من این سوال را مطرح میکنم مثل اینکه کسی منظورم رو متوجه نشد
بینید دوستان من چند تا تاریخ توی table ام ذخیره کردم مثل(1/1/1389 و 2/4/1389 و 29/12/1389) و .....حالا میخوام برای برنامه ام که مربوط به یه اژانس هست درامد سالیانه و ماهیانه را حساب کنم نام فیلد من هم(tarikh) هست من میخوام با وارد کردن فقط سال در textbox درامد سالیانه رو نشون بده اما در نوشتن query وجستجو در table مشکل دارم لطفا یکی بهم کمک کنه
سلام دوست عزیز:
آیا تاریخ شما بصورت DateTime ذخیره شده یا String؟
شما در Textbox جستجو تنها سال رو وارد میکنید یا اینکه کل تاریخ ؟

مجتبی کجوری
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 08:12 صبح
من میخوام سال رو وارد کنم اما query جواب نمیده و باید تاریخ رو کامل وارد کنم که جواب بده اما من اینو نمیخوام در مورد سوال اولتون باید بگم که برای وارد کردن تاریخ از maskedtextbox استفاده کردم

ricky22
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 08:22 صبح
نوع داده ی ذخیره شده در دیتابیس?
در برنامه سال رو به تاریخ کامل تبدییل کن