PDA

View Full Version : سوال: تکست باکسی با فرمت تاریخ (Date)

fatemeh rouzbeh
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 16:08 عصر
سلام
1-من می خوام یه تکست باکس داشته باشم که فقط بتونن توش تاریخ وارد کنن.
2-فرمت فیلد مربوط به این تکست باکسو تو دیتابیسم هم Date. نمی دونم Date باشه راحتتره یا char؟

M.YasPro
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 16:22 عصر
سلام
http://barnamenevis.biz/forum/showpost.php?p=390588&postcount=33

شک نکنید که اگر فیلد از نوع date در نظر بگیرید خیلی بهتره .
موفق باشید .

fatemeh rouzbeh
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 15:11 عصر
ممنون از جوابتون
ولی می خواستم بدونم این کامپوننت رو چجوری باید استفاده کنم؟

Netsky
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:19 عصر
سلام .
وارد ويژوال استديو بشيد و ToolBox رو باز كنيد . حالا روي قسمت Component يا هر قسمت ديگه اي راست كليك كنيد و گزينه Choose Items رو انتخاب كنيد . وارد صفحه اي ميشيد كه يكي از سربرگ هاش نوشته Com Component . اون سربرگ رو باز كنيد و دكمه Browse رو بزنيد . حالا از روي هاردتون فايل كامپوننت رو انتخاب كنيد .
موفق باشيد ........

hojjatshariffam
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:25 عصر
من یه کلاس دارم که تاریخ رو تبدیل به عدد می کنه ، و در دیتا بیسم همیشه به جای تاریخ از عدد استفاده می منم ، درسته که نوع تاریخ باعث اطمینان میشه ولی نه برای تاریخ شمسی بلکه برای تاریخ میلادی
در صورت استفاده از نوع تاریخ اول باید تکت مربود به تاریخ شمسی به تاریخ میلائی تبدیل بشه بعد در دیتا بیس درج بشه ، دیتا بیس هم چک می کنه که تاریخ درسته یا نه ، بعد درج می کنه ، ولی در صورت درج عدد به جای تاریخ کلی سر بار از روی دیتابیس و کد برنامه از بین میره ، به شرطی که کلاس تبدیل تاریخ به عدد و بلعکسش دقیق و بی عیب و نقص باشه
این نظر منه ، ممکنه غیر منطقی باشه

hojjatshariffam
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:29 عصر
ضمنا من هم از همون کامپوننت DateBox استفاده می کنم
ولی یکم تغییرش دادم تا تاریخ رو به فرمت عدد هم بده

hojjatshariffam
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:32 عصر
بچه ها اگه از توصیه من (یعنی درج عدد در فیلد تاریخ) استفاده می کنید به یاد دادشته باشید که یا از مبدا تاریخ استفاده کنیئ یا اینکه اگه خود تاریخ رو مستقیما به عدد تبدیل می کنید ، مراقب باشید که به جای 13880227 از 1388227 استفاده نکنید که کل محاسبات غلط از آب در میاد

نیما حتمی
سه شنبه 01 تیر 1389, 15:55 عصر
بچه ها چطری تاریخ شمسی رو به میلادی تبدیل کنم؟تابعشم دارم این کمکی بهم نمی کنه چون من تو یه تکث تاریخ شمسی رو می دم حالا اگه تاریخی که من دادم با این فرمت(1389/02/02)نباشه بهمیلادی تبدیل نمی کنه.کمکم کنید

fatemeh rouzbeh
جمعه 05 شهریور 1389, 01:02 صبح
بچه ها چطری تاریخ شمسی رو به میلادی تبدیل کنم؟تابعشم دارم این کمکی بهم نمی کنه چون من تو یه تکث تاریخ شمسی رو می دم حالا اگه تاریخی که من دادم با این فرمت(1389/02/02)نباشه بهمیلادی تبدیل نمی کنه.کمکم کنید

خوب اگه شما هم از همون datebox استفاده کنید همیشه تاریختون به همین سبک نوشته میشه ، بدون اینکه زحمت اضافه بکشید. اگه سرچ کنید تو همین فروم پیداش می کنید. دوستان زحمتشو کشیدن.